Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet seçimi için yardım lütfen!!

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ahmet Çelik tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Çelik

Ahmet Çelik Yeni Üye

Öncelikle herkeze selamlar, foruma daha yeni üye oldum ve içeriğini de çok beğendim gerçekten bilgilendirici ve de sporcu vasfı taşıyan hem ahlak hemde kalite açısından insanlarla dolu olduğunu görünce daha da sevindim. 1.80 boy ve 73 kg civarındayım. MTB tarzı bisiklet almak istiyorum. Bundan 3 gün önce arkadaşım Bianchi Alikut aldı, ayakkabısı kaskı derken 3000 lira'yı buldu. benim ayıracak o kadar bütçem yok o yüzden maksimum 1000 tl yi geçmeyecek bir bisiklet tavsiyenizi bekliyorum. 92 yılında almış olduğum made in italy bianchi'm hala duruyor ama mekanik olarak ömrünü çoktan tamamlamış durumda olduğu için artık yeni birşey almanın zamanı geldi..yardımlarınız için şimdiden teşekkürlerimi sunarım...

2. BEYHAN

BEYHAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    hocam size 2 marka. işinizi görür
    salcano 303 srd, sedona 761,
    ayrıca trek ve gıant modelleri kompetanları hariç kadrolarına ömür boyu garanti verildiğini duymuştum yinede bir araştırmak lazım
    not: italyanınızı mutlaka saklayın şimdi onlardan kalmadı;)

Ahmet Çelik bunu beğendi.
  3. ufuk_

ufuk_ Kıdemli Üye

Seviye:
    Eğer 1000 liranız varsa 800 liralık bir bisiklet alın derim çünkü arkadaşınız gibi kaskı eldiveni falanı filan derken 200 lirayı bulursunuz bütçeyi aşabilirsiniz ona göre bir bisiklet bakmak lazım.

4. Umut Palabıyık

Umut Palabıyık Kıdemli Üye

Seviye:
    303srd yi tam bilmiyorum ama, 303sd 800-900 civarında olduğu için olabilr ama, 761 tavsiyesi sanırım yanlış olmuş. bildiğim kadarıyla sedona 761'in 2009 ları 1500tl civarında. sedona'dan o arada 711 veya 741 alınabilir.

Benim tavsiyem salcano 303sd modelidir. Hem parça olarak iyi hem de o fiyata hidrolik disk frenli bisiklet bulmak zor olur. Ayrıca salcano'nun tüm modellerinde parçaları tüm set olarak kullanması beni mest ediyor. Bana göre bu çok önemli bir özellik. Eğer 303srd modeli de 700-900 civarıysa o da düşünülebilir, çünkü sram'ın shimano'dan farkı yok bence. Sadece kullanım ayrıntıları farklı olabiliyor. Sadece shimano olduğu için parçaları sd modelleri daha pahalı oluyor salcano'nun.

Yeğenim 255srd aldı, vites ve frenler sram 1100tl, 255sd modeli 1400tl o parçalar sadece shimano olduğundan. Shimano bu sene krizi bahane ederk sanırım%15 gibi bi zam yapmış, sırf o nedenle sram'dan baha farklı fiyat olarak

5. sessiz_dj

sessiz_dj Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Giriş seviyesi için sedona 711 v break tavsiye ederim kardeş 24lu siste vardır uzerınde.. fiyatı 650 lira olması lazım ben kullanıyorum memnunum 2008 modelını... yada kron xc 1000 önerırım onunda fiyatı 750 tl olması lazım ileriye donuk bısıklet istiyorsan sedona 751 v break önerırım 27li vites sistemi var onunda fiyatı 1000 tl civarında...Salgonu 303 sd hıdrolık vrenden başka arti dıyebılceğim bır özelliği yoktur. 24lu sistem vardır.Fiyati 820 tl civarındadır..
    Bırde bısıkletı hangi şartlarda ne şekılde kullancağın önemlı ileriye dönukmu olması istersın vede kadro acılarının cok önemlıdır suruş rahatlığı acınsından denerek almanı tavsiye ederım..
    Umarım yardımcı olmuşumdur..
    Şimdiden bol pedallar dilerim....

6. Ahmet Çelik

Ahmet Çelik Yeni Üye

Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar, bahsettiğiniz modelleri incelemek için mağaza mağaza gezdim, evime yakın bir yerde KRON xc-2000 modelini gördüm 900 tl fiyatı, sizin de fikrinizi sormak istiyorum..??

7. burak oklar

burak oklar Yeni Üye

Seviye:
    xc 2000 alcağına xc 1000 al derim ben.nedenini sorarsan aralarında ki tek fark xc 2000 de disk fren var ve mekanik olması lazım,hiç gerek yok bence

8. BEYHAN

BEYHAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ya hocam kusura bakmayın sedona modelleri için 711 yazacağıma 761 yazmışım benim istediğim bisikletde o bilinçaltı işte
    tekrar özür dilerim yanlış bilgi verdim:(

9. Ahmet Çelik

Ahmet Çelik Yeni Üye

Estağfurullah kardeşim, teşekkürler.

BEYHAN bunu beğendi.
  10. sessiz_dj

sessiz_dj Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kron Xc2000 Yerine Kron Xc 1000 Öneririm Mekanik Disk Frene Gerek Yok İlerde Hidrolik Disk Frene Gecersin Daha Iyi Bir Frenleme Sİstemi Sahip Olursun KardeŞ Karar Senin Hangi Bisikleti Alirsan Al Mutlu OlcaĞini DÜŞÜnuyorum...