Bisiklet Seçimi İçin Tavsiye

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Herkese merhaba

aranıza İzmir den katılıyorum, uzun zamandır da forumu okuyorum, sonunda üye olmaya karar verdim. Yıllar sonra ilk bisikletimi alacağım. Öncelikle alacağım bisiklet MTB olacak. Şehir bisikleti almayı düşünsem de yakın bir arkadaşımın Merida şehir bisikleti ile birkaç defa yaşadığı lastik patlaması hadisesinden sonra bizim yollar için MTB nin iyi bir tercih olduğuna karar verdim.

İlk olarak bisikletin estetik olarak güzel olmasını istiyorum yani bisikletin boyası gözüme hitap etmeli. Burada okuduğum kadarıyla almayı istediğim bisikletin özellikleri ;

- hidrolik disk fren
- 29" jant ebatında
- fren sistemi en az shimano acera
- kilitlemeli amartisörlü maşa

olmalı. Bu özelliklerdeki trek, scott, cannondale gibi bisikletler 1800-2000 TL civarında. Dolayısı ile benim bütçemi aşıyor. Bütçem ortalama 1200 lira civarı max.

Marka model kıyaslaması yaparken şu iki bisiklet arasında kaldım, bir tanesi her ne kadar bazı kriterlerime uymasada Scott 2012 Aspect 29 Trail Bisiklet

(link)

(link)

diğeri de istediğim tüm özellikleri karşılayan carraro BIG 829., bu bisiklet şubat sonu gibi satılmaya başlayacakmış.

(link)

(link)

tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler

Scudo

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
hem görüntü hem kalite hemde marka olarak bence scott.

D

Domestik

Misafir
Carraro'yu severim ama kısaylamada Scott varsa tabi ki de Scott'u tavsiye ederim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bu iki bisiklet arasında bence görsellik olarak çok büyük fark yok, scott almayı düşünüyorum ancak, carraro da hidrolik disk fren, kilitlenmeli ön maşa olması beni düşündürüyor.

Carraro nun fiyatı belli olmasa da sanırım 1200 tl gibi bir fiyata satılacak, scott da aynı fiyat civarında...sizce yukarıdaki özelliklerden vazgeçip yine de scott mı alınmalı ?

http://img194.imageshack.us/img194/7837/big829.jpg

http://img23.imageshack.us/img23/1043/file13523.jpg

D

Domestik

Misafir
Bu noktada hangi özellikler seni tatmin edecekse o bisiklete yönelmeni tavsiye ederim. Hidrolik frene ihtiyaç duyacaksan Carraro daha doğru tercih olur kötü bir marka değil zaten dediğin gibi görsellik açısından aynı sayılırlar.

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
görsellik olarak sadece renklerde pek fark yok ama kesim ve geometride mütiş fark var scott a bakdıkdan sonra diğeri cok cılız geliyor. scott 1000 tl ye denk gelior havale yada elden nakit alırsanız 900 küsüre geliyor. dağda bayırda zor hava ve zemin şartlarında kullanmıycaksanız hidrolik firen ağırlık ve problemden baska bişey değildir benm görüşüm bu. maşayıda cok dert etmeyin zaten kullandıkca daha iyi bi maşa istiyceksiniz. belki düz maşaya bile geçmek istiyceksiniz.

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bence burdaki en iyi seçim scoot olur.Görselliğe önem veriyorsanız kesinlikle scoot carrao çok basit duruyor jantlarıda renkli olmasa bişeye benzemez...