Bisiklet seçimi için çok açılan bir konu ama yardıma ihtiyacım var.

Tepki
0
Arkadaşlar selam,
Şehir için tur bisikleti almak istiyorum, piyasada o kadar çok marka ve model varken bilen kişilere soru sormadan karar vermek gerçekten çok zor.
Bir kaç model arasında kaldım bunlar arasında fikirlerinizi söylerseniz veya önerebileceğiniz başka modeller varsa sevinirim.
Jant, kadro seçimlerine bir türlü karar veremedim, herkes elinde ne varsa onu satmaya çalışıyor, biri 27.5 inch jant yeter derken diğeri en az 29 inch jant gerekiyor diyor.
43 Yaşındayım Boyum 1.84, kilo biraz fazla 130kg, zaten ilk amacım kilo vermek.
Verdiğim modellere fiyat aralığı biraz fazla ama ne kadara kadar vermem gerekiyor başlangıç için ona da karar veremediğim için lütfen fikirlerinizi yazarmısınız.
GEOTECH PATH XC 29ER DAĞ BİSİKLETİ 2014 20. YIL ÖZEL SERİ (999 TL)
GEOTECH CLASSIC 28 ŞEHİR/TUR BİSİKLETİ (899 TL)
CANNONDALE TRAIL 29ER 6 DAĞ BİSİKLETİ 2013 (1600 TL)
Carraro Big 927 27.5 Jant Bisiklet (1200 TL)
Salcano Insomnia HD 29 Jant (1200 TL)
Aşağıdaki linkte düşündüğüm modellerin özellikleri listelenmiş durumda
Şimdiden herkese teşekkürler
http://www.cetinyasar.com/secenekler.jpg

Scudo

Ahmet F.ELBİR

Forum Demirbaşı
Tepki
115
Bisiklet
Salcano
Çetin Bey;
Öncelikle ewet kilo baya varmış içinizi karartmak gibi olmasın ama , kilo için sadece bisiklet kullanmayı düşünüyorsanız yanlış yaparsınız. Burda bir çok arkadaş ta da (ben dahil) aynı dert var.
Diet ' in yanında hafta en az 4 gün düzenli, tempolu, uzun sürüşlere ihtiyacınız var yoksa bana söylendiği gibi '' şuna bak bisiklete biniyon ama hala göbeğin var'' gibi söylenimlere maruz kalırsınız. Ben 1.68-83 kiloyum 6-7 kilo diet le verdim, ama düzenli bisiklet kullanamadığımdan, bisikletin faydası olduğunu söyleyemem, aslında rota ve arkadaş ta önemli tabiki, önce bunları bilmenizi istedim.
Bisikletle ilgili kısıma gelirsek te jant çapı çok önemli değil , kadro boyunuza uygun mu değil mi önemli olan o, bunun için site içinde arama yaparsanız bir çok konu ve kılavuzla karşılaşırsınız. Seçim yapmadan önce Şehir Bisikleti mi? Dağ Bisikleti mi? önce ona karar verin bunuda kullanacağınız alana göre seçin, bisiklet içinse benim tavsiyem orta seri , Shimano acera donanımlı bir bisiklet seçebilirisiniz marka önemli değil bence, bütçenize hangi marka uyuyorsa onu alın, benim nacizane fikrim tabi bunlar , seçimi size kalmış , ne yapasanız yapın ama en kısa sürede aramızda görmek isteriz sizi

öner yıldırım

Aktif Üye
Tepki
15
Dağ ve şehir bisikletlerinde vites sistemi en düşük shimano alivio olmalı bence. Bu da vites geçişlerinin rahatlığı bakımından. Bunun dışında benim bildiğim kaçkar ve bikeandoutdoor'da kullanılmamış, yani "0", 2013 model ve daha aşağısında bisiklet modelleri bulabilirsiniz. Böylelikle hem iyi özellikli bisiklet hem de ucuz bisiklet almış olursunuz.