Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Seçimi Hakkında

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Alfie tarafından paylaşıldı.

1. Alfie

Alfie Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar,

Site içerisinde kilo vermek amaçlı, bloklar arasında gezmek için bir bisiklet almak istiyorum. Acaba uygun kaliteli bir bisiklet hangisi olabilir? Ölçülerim bir işe yarar mı bilemiyorum ama aşağıya iliştiriyorum. Son olarak tekerlekler 26" mi 28" mi olmalı?

Teşekkürler,

Boyum 1.77
    Kilom 88,5
    Yaş 27

2. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Kullanım amacınıza göre 26" yada 28" tekerlekli bisiklet alırsınız.Ama size tavsiyem 26" lastikli bir mtb alın.Bunun yanında ek olarak slick yol lastikleri alın.Araziye mi çıkcanız mtb lastiği kalır.Şehir içi mi kullancanız slick lastikleri takın.Ama ben öle uğraşamam diyorsanız ve arazilerde çok ekstrem durumlara girmiyecekseniz hafif arazi lastiği alın derim.Bu lastiklerin hem dişlileri ufak,lastik yarıkları çok fazla değil.Yani 2 durum içinde kullanabilirsiniz.Boyunuza da uygun kadro ölçüsü 17" oluyor sanırım.iyi forumlar

3. Alfie

Alfie Yeni Üye

Seviye:
    Valla hocam öyle dağlara çıkmam. En fazla o'da en fazla, belgrat ormanında gezebilirim. Onun dışında düz alan dışında kullanmam sanırım. Hangi bisikleti almalıyım konusunda link verebilir misiniz? Çünkü terimlerden fazla anlayamıyorum. Ben sadece binek amaçlı bisiklet ve göbeğimi eritmek için kullanacağım.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

4. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Tamam o zaman siz bisikletinizi hafif arazi lastikli olarak alın.(buradaki hafif dediğim ağırlıkla alakalı değil.) Bize fiyat sınırı koyarsanız ona göre tavsiyelerde bulunabiliriz.

5. Alfie

Alfie Yeni Üye

Seviye:
    Yani işime yarayacak en düşük fiyat olabilir. Sonuçta bir sınırlama yok, fiyat sınırı belirterek kalitesiz bir bisiklet yerine, fiyat belirtmeden, işime yarayacak kaliteli bir bisiklet almak isterim.

6. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    İşinize yarayacak en düşük fiyat olarak Sedona Borla öneririm.Peşin fiyat 390 ytl,liste fiyatı 435 ytl civarı.

7. Alfie

Alfie Yeni Üye

Seviye:
    Fiyat gayet normal, haftasonu bu ürünü gidip göreceğim. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

8. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Valla sadece ikimiz varız sanki konunun içinde :) Yalnız Borlaların üretimi durdu sanırım.Bir an önce bakın hoşunuza gider bu bana yeter derseniz alın direk.Kırmızı rengi güzel bence.Siyah da fena değil ama mavisi pek hoşuma gitmio