Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisiklet seçimi hakkında

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında sinan_zorlu tarafından paylaşıldı.

1. sinan_zorlu

sinan_zorlu Üye

Seviye:
    Tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak:

Ben uzun zamandır bir bisiklet almak istiyordum ancak yeterli zaman ve kaynak ayarlamakta sıkıntım vardı. Son zamanlarda zaman problemi çözüldü ben de bisiklet almak üzere bakınmaya başladım. Alacağım bisikleti genelde düzgün yollarda kullanacağım. Kısa vadede şu bedeni biraz yola getireyim ileride işe git gel (yaklaşık 18km) için de kullanabilirim.

Gelelim merak ettiğim konulara:

Aradığım özellikler alüminyum kadro, V fren. disk frenlerle ilgili tavsiye eden var, etmeyen var. O nedenle pek te önemsemiyorum. Vites konusunda da çok kaliteli ürünler peşinde değilim. Shimano hayli hayli işimi görecektir.

Piyasada yerli yabancı bir dolu marka var. Ben yerli marka kullanmaktan yanayım ancak kalite/fiyat oranı rakip yabancı firmalarla kıyaslandığında daha iyi olmalı. Yani aynı kalite seviyesine aynı fiyat veya daha düşük fiyat ile ulaşmalı. Forumda dolaşırken bisiklet seçimi ile ilgili bir dolu faydalı yazı var. ben de hemen bir ölçü aldım. Bacak arası boyu 94cm, boyu 1.93 kilo 100.

Yine forumda inceleme yaparken Carraro sportive 225-224 modellerini gördüm. 225 ve kısmen 224 (boya meselesi) çok etkileyici bisikletler. Ancak fiyat olarak biraz zorlayacak beni.

Benim size sorum bu iki bisiklet ayarında, renk ve tasarımı etkileyici (kalitesi tamam ancak bu iş zevk işi ve ben beğenmediğim bir bisikleti kullanmak istemiyorum) tavsiye edebileceğiniz farklı marka ve modeller var mı. Fiyat olarak 225 referans olabilir. 950Tl ve daha düşük. ancak çok çok kaliteli ve tabii ki etkileyici bir bisiklet olursa fiyatı biraz daha yukarı çekebilirim. Marka ve kalite olarak bir kıyaslama da yapabilirseniz çok sevinirim (x markasının da şu ürünü var ancak şu şu konularda iyidir/kötüdür vs gibi).

Ayrıca bisiklet ile almam gereken, daha doğrusu almanın zorunlu olduğu malzemeler ve tahmini fiyatları hakkında da bilgi verebilirseniz sevinirim. hız göstergesi, suluk vs tamam. bunların haricinde özellikle kullanım konforunu etkileyen elcik, sele gibi çok çok iyi olur.

Biraz daha ileride bir de hanıma bisiklet alacağız ancak o daha sonraki mesele.

Şimdiden çok çok teşekkür ederim.