Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Seçimi Görüşleriniz (Kron xc1000)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Aprodayn tarafından paylaşıldı.

1. Aprodayn

Aprodayn Yeni Üye

Adı:
    Halil Salas
    Bisiklet:
    Diğer
    Öncelikle herkese iyi günler. Sizinle bi konu hakkında fikir alışverişinde bulunmak istiyorum. Yeni bisiklet almayı düşünüyorum biraz araştırma yaptım ve öğrenci olduğum için hem göze hitap etmesi hemde fiyat ve donanımından dolayı Kron xc1000'de karar kıldım. Bisiklet herhangi bir sorun yaratır mı? dayanıklı mı? ve bisikleti aldıktan sonra müşteri memnuniyeti nasıl ilgileniyorlar mı gibi içimde cevaplarını duymak istediğim sorular var. İkinci sorum ise 2015 ve 2016 modelleri arasında ort. 350 liralık bir fark var malum öğrenci olduğum için param kısıtlı. 2016 modeli almak bu fiyat farkına değer mi ? Şimdiden vereceğiniz cevaplarınız için teşekkür ederim iyi pedallamalar. (Kilo olarak zayıf biriyim.)

2016 model teknik özellik;
    Kadro:Double Butted Aluminyum
    Kadro Boyları: 18",
    Maşa:SUNTOUR XCM Direksiyondan Kilitli
    Gidon:ZOZO
    Boğaz:ZOZO
    Sele Borusu:ZOZO
    Sele:Kron Vealen
    Ön Jant:Zozo
    Ön Göbek:Shimano RM33
    Arka Jant:Zozo
    Arka Göbek:Shimano RM33
    Lastik:Kenda
    Vites Sayısı:3 X 10 = 30
    Arka Vites:Shimano Deore
    Ön Vites:Shimano Deore
    Fren Kolu:Shimano BLM 355
    Vites Kolu:Shimano Deore
    Arka Ruble:Shimano HG50 - 10 lu
    Aynakol:Shimano FCM522 Deore
    Orta Göbek:Shimano Monoblok BBUN26
    Zincir:Shimano HG54 10 lu
    Ön Fren:Shimano AM355 Hidrolik Disc
    Arka Fren:Shimano AM355 Hidrolik Disc

2015 model teknik özellik;

Kadro:7005 Alüminyum
    Ön Süspansiyon:Suntour XCM Gidondan Lockout
    Vites Sayısı:27 Vites
    Arka Vites:Shimano Deore
    Vites Kolları:Shimano Alivio SLM 430
    Ön Vites:Shimano Alivio FDM430
    Arka Dişli:Shimano CSHG20 9'lu
    Aynakol:Shimano Alivio FCM430
    Fren Seti:Shimano Disc BRM446 Hidrolik
    Göbek Seti:Shimano RM35
    Zincir:Shimano CSHG53
    Gidon:Kron Neo
    Boğaz:Kron Neo
    Sele Borusu:Kron Neo
    Sele Kelepçesi:Kron Neo
    Sele:Kron Neo
    Boğaz Yatağı:Entegre Alüminyum Yarı Rulman
    Elcik:Velo
    Lastikler:Kenda
    Jantlar:Kron Neo

2. dodurgalı_06

dodurgalı_06 Beyaz bisikletli prens

Adı:
    Mustafa Erdoğan
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @Aprodayn öncelikle hoşgeldin. Ben de bu bisikleti almayı düşünüyordum. 2015 ile 2016 arasında çok fark yok. Resmen aynı. 2016 full deore, 2015 sadece arka aktarıcı deore gerisi alivio. 2015 in fren sistemi biraz üst model. Deore ile alivio arasında da çok fark yok ama deore biraz daha pahalı. Ben de dediğim gibi bi aralar 2015 almayı düşündüm.

Aprodayn bunu beğendi.
  3. Aprodayn

Aprodayn Yeni Üye

Adı:
    Halil Salas
    Bisiklet:
    Diğer
    @dodurgalı_06 Hoşbulduk sormamda sakıncası yoksa fikrinizi değiştiren yeni bir bisiklet modeli mi olmuştu yoksa bisiklet hakkında yorumlar mı ? Yorumunuz için teşekküler.

dodurgalı_06 bunu beğendi.
  4. dodurgalı_06

Adı:
    Mustafa Erdoğan
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @Aprodayn dağ bisikletim var xc250 ve memnunum. Sonra araştırdım ve dağ bisikletim bana yettiğinden asfaltta sürmek için yol bisikleti almaya karar verdim. Ama xc250 yi almasaydım xc1000 alırdım. Bisikletin donanımı ve fiyatı gayet uygun.

Aprodayn bunu beğendi.
  5. Aprodayn

Aprodayn Yeni Üye

Adı:
    Halil Salas
    Bisiklet:
    Diğer
  6. ommemo

ommemo ' Cruisin Down the Street In My 64 '

Adı:
    Mehmet Ç.
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    eğer dağlık alanda bisikletin hakkını vererek kullanırım derseniz almayın, çünkü kronun kadroları vukuatlıdır, internette kadro kırılması yaşayan çok insan var,satış sonrasıda desteği klasik türk firmaları gibi malesef kötüdür, aradığınızda muhtemelen telefonu bile açmazlar.eğer dağlık alanda işim olmaz asfaltta süreceğim derseniz yine almayın:koptum: çünkü bu ortamlar içinde sizi daha rahat ettirecek tarzda şehir veya yol-yarış bisikletleri var,bunlara yönelebilirsiniz.
    Yazdıklarım yanlış anlaşılmasın birazdan birileri gelip "ben şu kadar yıldır kron kullanıyorum hiç kırılmadı" diyenler olacaktır bunları yazmaktaki amacım markayı kötülemek değil sadece gördüklerimi,çevremde olan bitenleri sizlere aktarmaya çalışıyorum.yinede son seçim sizin tabi ki

xrepla ve Aprodayn bunu beğendi.
  7. dodurgalı_06

Adı:
    Mustafa Erdoğan
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @ommemo Ben de çok gördüm kron kadrosunu kıran, ama hepsi 2014 model altı. Bence kron baktı kadrolar kötü, satış azalmaması için sağlamlaştırdı. Sadece ben de değil, bir çok arkadaşım kron kullanıyoruz ve kadro resmen tam not aldı diyebilirim. Girdiğimiz yerler ve hızımızı da göz önüne alırsak baya iyi bir kadro. Bir sürüşümde tarladan iniyordum. Taşlar otlardan gözükmüyordu ve hızlı bir şekilde taşlara girdim, valla sağlam. Sarsıntıdan önümü göremedim. o derece iyi. Bana mı iyisi denk geldi diyecem, olabilir. Ama ciddi sağlam bir kadrosu var.

Aprodayn bunu beğendi.
  8. adilmusazafer

adilmusazafer Kıdemli Üye

Adı:
    Adil Musa ZAFER
    Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    2016 Mossolara bakmanızı da öneririm. Bu sene fiyat performans ürünleri :harika:

Aprodayn bunu beğendi.
  9. Aprodayn

Aprodayn Yeni Üye

Adı:
    Halil Salas
    Bisiklet:
    Diğer
    @ommemo Sizin görüşlerinizde olan birçok insan var kilo olarak baya zayıf biri olduğumdan kadronun çabuk kırılacağını sanmıyorum. Garanti hakkında dediğiniz gibi birçok insan aynı şeyi söylüyor ve sanırım biraz haklılarda bisikleti kullanım alanım asfalt ara sokak çala çukur orman turları v.s şeklinde olacağı için mtb alıp dişsiz lastik takarak her yerde kullanmayı hedefliyorum malum yol bisikletleriyle her yere girilmiyor. Fiyatına göre donanımının diğer marka bisikletlerden daha iyi olması ve görünüşü benim Kron'da karar kılmamı sağladı tabi garantide cidden önemli bi konu sonuçta o kadar para veriyoruz.

@dodurgalı_06 Dediğiniz gibi biraz şans işi galiba kadrodan çok memnun olanlarda var olmayanlarda çoğu kişi sizin gibi 2014 model altına bakmayın diyor. Bisikletin kadro sağlam olup sorun çıkartmadıkça geriye ufak tefek sorunlar kalıyor ki düzgün kullanıp bakımını yaptıktan sonra iş şansa kalıyor. Bir Kron kullanıcısı olarak siz garantisi hakkında ne düşünüyorsunuz herhangi bir gözlemlemeniz oldu mu başınıza gelen herhangi bir garanti olayı v.s

@adilmusazafer Yorumunuzu dikkate alacağım Mosso hakkında da birçok iyi yorum var.

Yorum yapıp görüşlerini yazan herkese teşekkürler.

10. dodurgalı_06

Adı:
    Mustafa Erdoğan
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @Aprodayn hiç garanti ile işim olmadı bisikletin bakımı, cartı curtu herşeyini kendim yaptım. Ama çoğu kişi memnun değil servisten, garantiden. Türk malı bisikletlerin hepsinde bu garanti sorunu mevcut. Bi trek, canyon değil ki... Nerde o günler :).

Aprodayn bunu beğendi.