Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bİsİklet seÇİmİ gÖrÜŞ ve Önerİlerİnİz lÜtfen...

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında mahmutuzun tarafından paylaşıldı.

1. mahmutuzun

mahmutuzun Üye

Seviye:
    Yüce Yaradanın Selam ve Selameti üzerinize olsun, ve şimdiden çok teşekkürler.

Şunu belirtmeliyimki forum çok faydalı ve çok yardımsever insanlar la dolu.
    yaklaşık 6 aydır bisiklete biniyorum hafta sonları ama benim hatam araştırmadan sabırsızca (heves diyelim:utn:) biraz bineyim sonra daha iyi bişey alırım diyerek ilk bisikletimi almak.
    Almaz olaydım :agla:

Bisan 3050 orta ve ön amortisörü ile çok şatafatlı gözüküyodu anlamıyoruz ya, ama gerçekte tam bir fiyasko neden mi?

Ben 193 boyunda ve 95 kilo ağırlığındayım ya bu nasıl bir vicdandır ki sıfır tavsiye. (satan adama diyorum unkapanında) Tamam bütçemiz kısıtlıydı ama o bisiklette bu boy ve kiloda adama satılırmı :)üstünde çok komik duruyodum bide o yıkılası orta amortisör yok mu düz yolda ömür törpüsü zıplaya zıplaya insanın çocuğu olmaz:p

biraz bindim baktım olmuyo gittim değiştirmeye bütçe hala sınırlı tabi :utn: aldım bir geroni çünkü orta amortisör olmasa yeterdi abi :) ama bi nebze tat alıyordum artık ve forumu takip ettikçe bilgi sahibi de oluyo insan ölçüler vs şu an bindiğim eşek ölüsü geroni (forumda bu tabiri kullanan bi arkadaşıma çok gülmüştüm. bu geroniler gerçekten eşek ölüsü dökme demir sanki, sahilde biniyorum yanımdan geçenlere bakıorum kimsede damla ter yok ben sıçan gibiyim sırılsıklam :)18 inch kadroya ve 26 inch jantlara sahip lakin küçü. Seleyi dibe kadar çeksem de olmuyo artık tatmin etmiyo beni ve oldukça kas yaptım:alkis: ama diz kapağım dan aşağısı agrıyo sanırım bu yanlış seçimler yüzünden:agla:

velhasıl bu eşeği elden çıkardıktan sonra alacağım gerçek bisiklet hakkında yardım edersiniz umarım. çünkü doğru seçim yapıp paramı bundan öncekiler gibi sokağa atmak istemiyorum.
    hafta sonları sahilde ve ara ara arazide kullanmak üzere.

Bütçemiz herzamanki gibi kısıtlı Max 1000 tl (bütçe diyorum çok sık çünkü yeni evlendim affınıza sığınıyorum :p borç çoook)

Boy 1,93 cm
    Kilo 95 kg
    İç bacak boyu 87 cm

Tavsiye edeceğiniz bisiklette 22 inch kadro ve 28 inch jant seçeneğinin olmasına dikkat ederseniz ayrıca mutlu edersiniz beni çünkü bildiğiniz üzere her model de yok.

Max Torque bunu beğendi.
  2. Abdullah.R

Abdullah.R Forum Demirbaşı

Seviye:
  3. mahmutuzun

mahmutuzun Üye

Seviye:
    teşekkür ederim ilginize evet çok konu var ama ben kişisel tavsiye istedim abdullah abi çok aradım ve kararsızım o yüzden bir model beğeniyorum 22 kadro yok sıkıldım o yüzden seçim yapamadım ve yardım istedim forumdaki arkadaşlardan isteğim nokta tavsiyeler.

4. mahmutuzun

mahmutuzun Üye

Seviye:
    abi sen bu tavsiyeyi hiç yapmamış ol :)

5. Max Torque

Max Torque Forum Bağımlısı

Adı:
    Hüseyin Gündoğdu
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Aleykümselam,

http://www.sedonabisiklet.com/sedona_bisiklet-310.html

Hocam Sedona 310, 535 dolar gözüküyor ama nakitle filan birşeyler yaparlar %10 civarında.

V Frenler,
    28 Jantlar,
    Amortisör yok. Enerji kaybı yok.
    700x35 Lastikler var,

Benim tercihim o bütçe ile bu olurdu :)

6. Abdullah.R

Abdullah.R Forum Demirbaşı

Seviye:
    Verdiğim linkler kişisel görüşlerimi içeriyor zaten.

Eğer "hap" şeklinde tavsiye istiyorsanız, hap tavsiyeler daima yanlışa çıkarır sizi. Doğru seçim için gerekçeleri tartmak, analiz yapmak, durumunuzla karşılaştırmak zorundasınız. Hani hususi danışman bile tutsanız size doğru bir hap verebilmesi için önce 10 tane soru sormak zorunda. İşte o linkler sizin yerinize bazı soruları soruyor ve cevaplıyorlar. Okuyun. :)

----------------------

Edit: Tamam, tavsiyemi geri aldım. Unutun. :)

7. mahmutuzun

mahmutuzun Üye

Seviye:
    v fren ok
    28 jant ok
    ön amortisör olmalı istanbulda çok enerji kaybettirdiğini düşünmüyorum. enerji kaybı orta amortisörde değilmi. gerektiğinde kilitlenebilio çnki bazı modellerde

8. mahmutuzun

mahmutuzun Üye

Seviye:
  9. Ahmet Enes Saraç

Ahmet Enes Saraç Üye

Seviye:
    Kardeş 1290a falan sedona 325 var kadrosu da uygun ön amortisörü kitlenebilir ayrıca. Kadrosu da sağlam. Olmadı carraro 225 al derim