Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Seçimi, Giant Anthem X4?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Sinan Goksel tarafından paylaşıldı.

1. Sinan Goksel

Sinan Goksel Yeni Üye

Seviye:
    Herkese Merhaba;

Foruma yeni uye oldum, hem yolda hem ormanda bineceğim bir bisiklet almak istiyorum. 1500€ bütçe ayırdım, nedense kafamda çift amortisörlü bir model almak oluştu, yol kullanımı içinde ise ayrıca bir çift ince jant-lastik alacağım. Arka amortisörün yokuş çıkarken hız kaybettirdiğini, düz yolda gerek olmadığını falan okudum, benim amacım konforlu bir şekilde bisiklet ile dolaşmak, hızlı gitmiş yavaş gitmiş farketmez. Sonuç olarak Giant Anthem X4 benim için uygun diye düşünüyorum. Sizlerinde görüş ve tavsiyelerinizi almak istiyorum. Teşekkürler...

2. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    öncelikle arka amortisör tahmininden daha işe yarıyor. Sadece arazide değil şehir içi kullanımında da çok keyifli. Bende yarış ve şehir bisikleti de var ama şehir içinde Anthem'i tercih ettiğim zamanlar çok olmuştur.

Yokuş çıkarken seni çok zorlar mı? Bu çoğunlukla tercih edeceğin modele bağlı. Gerçek downhill bisikleti alırsan evet canını çıkarır :) All-mountain tarzında (120mm/140mm) bir model alırsan nispeden bu da seni yorar. Ama özellikle Anthem gibi sürat yapmaya müsait (100mm lik) bir model alman durumunda kayıp fazla olmuyor.

Arka amortisör sistemde kullanılan teknoloji de çok önemli tabi. Bazı modellerde, mesela Scott Spark, gidondan kilitleme opsiyonu geliyor. Athemde ise durum biraz farklı. Mühendislik olarak çok üst seviye bir sistem kullanıyor. Oturarak pedalladığında, kilitlemesen dahi, bisiklet gücünü çalmıyor. Ama ayağa kalkıp sert pedalladığında ister istemez bir çalışma söz konusu. Bunun da önüne geçmek için arka şokta ProPedal denilen bir sistem var. Yeni model Anthem X4 lerin arka şoklarında ProPedal var mı bilmiyorum ama geçen yılın modellerinde X2 ve daha üst modellerle geliyordu. ProPedal olayını sakın atlama, ona göre bir model tercih et.

Genel olarak Anthem alınabilecek en iyi hafif sınıf çift amortisörlü bisiklet diyebilirim. Çoğu karbon bisikletten daha hafif çıkabilen müthiş bir aluminyum işçiliğine, çok başarılı açılara ve arka şok sistemine sahiptir.

Sinan Goksel bunu beğendi.
  3. Sinan Goksel

Sinan Goksel Yeni Üye

Seviye:
    Guney Bey verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim, Anthem yerine tavsiye edebileceginiz baska bir marka model bisiklet var mi?