Bisiklet seçimi-fikirleriniz,görüşleriniz,tavsiyeleriniz

jakoben

Üye
Tepki
0
Sitede yazan bir çok bilgiyi okudum fakat hala [bütçemin kısıtlı olması hasebiyle]
karar verebilmiş değilim.Kullanım amacımı ve fiziksel ölçülerimi verirsem sanırım daha rahat yardımcı olabilirsiniz.

Kullanım amacı:Çoğunlukla şehir içinde ulaşım ve gezi amacıyla kullanılacak.Fakat yolların halini(çukurlar,tümsekler,şose yollar,kum yığınları vs. vs.) göz önüne alırsak arazide kullanılacak da diyebilirim.Çok uzun mesafeli olmayan şehir dışı gezi yapma planlarım önceden beri var.
Bir de kaldırım iniş-çıkışlarımız çok fazla olduğu için o tip darbelere de dayanıklı olsun elbette.

Boyutlarım:1.78 cm boyunda ,72 kg ağırlığında ,20 yaşındayım.

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
17,5-18" kadrolu bir şehir veya dağ bisikleti... :). Ancak bütçe kısıtın nedir o da önemli.
İnternet sitelerinden gezinip gördüğün, beğendiğin ama emin olamadığın bisikletler varsa ve bunları bizimle paylaşırsan çok daha verimli yanıtlar alırsın jakoben ;).

jakoben

Üye
Tepki
0
Açıkçası bütçemin optimal değeri 300 avro fakat sınırları zorlarsam belki 500 avroya kadar çıkabilirim.

Aslında eğer bütçemin sınırını zorlarsam Corratec x-vert motion -çok hoşuma gidiyor- onu almak isterim.Eğer bana uygun değerde kalırsam Kron xc 1000 olabilir fakat bu model hakkında çok fazla bilgiye sahip değilim.

Veya gene bütçeyi kastığımızı düşünürsek(500 avro) corratec mi kron xc2000 veya 3000 mi sorusu da aklıma takıldı.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
ilk önce yazıları dikkatli okuduysan şunu görürsün kilo bisiklet için önemli değildir anlatamadım gitti ...Ayrıca bence x-vert motion u yada xc3000 i almanı tavsiye ederim çünkü 2000 e göre daha yüksek donanımlı ve daha hafifi bir bisikler ve 2000 deki disk frenler yerine v-frenler oldukça yeterli...

jakoben

Üye
Tepki
0

Ben de önemli olmadığını düşünüyordum ama vereceğim bağlantıda görüleceği gibi kilomu yazmanın daha verimli sonuçlar almama yarayacağını düşündüm.
(link)

Ve şimdide x-vert motion modelinin 13.8kg olan ağırlığı dikkatimi çekti.Bunun dezavantajları nelerdir?

sönmez

Daimi Üye
Tepki
217
Sevgili Jakoben;x-vert motion ve kron xc3000 bisikletler biribirine denk gibi duruyor.Fiyatlarda aynı gibi.Hangisini alırsan al pişman olmazsın.İkiside sana sorun çıkarmaz verdiğin paranın karşılığını kesinlikle alırsın.

jakoben

Üye
Tepki
0
İnternette araştırırken daha uygun fiyatlı Sedona 771 modelini gördüm.Sizce nasıl? Malesef fotoğrafını gördüğüm sitede özelliklerini bulamadım.
http://www.bikeandoutdoor.com/uploaded/urun/big_771_beyaz_1149328664.jpg

moria

Üye
Tepki
9
Arkadaşlar merhaba ben de bisiklet almak üzereyim ama kararsızım hangi marka bisiklet ve ne tür özellikleri seçeceğim konusunda. Bütçem 500-600 ytl civarında. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Bu arada bisikleti şehirde ara sıra da katılacağım çeşitli doğa turlarında kullanmak istiyorum. İnternette gezerken Bianchi'nin ORION DS modelini gördüm onu önerir misiniz? özelliklerini veriyorum. Ya da DELTA ALLOY XRP diye bir model var onun için ne dersiniz?

ORION DS Teknik Özellikler
Kadro : Alüminyum 7005
Maşa : Amortisör "SUNTOUR" 1.1/8" (sertlik ayarlı)
Jant : 26/559x19 Strong II alüminyum siyah 36H
Vites : Shimano Altus - Toumey TX Series - 21 Vites
Fren : Ön: Disk YJ-849 + Rotor 160 mm mekanik, Arka: V-Fren alüminyum
Sele : İtalyan - Selle Royal

DELTA ALLOY XRP
KADRO : DELTA ALLOY 7005
ÖN AMORTİSÖR : ZOOM 386 ENDURA
ARKA AKTARICI : SHIMANO
ÖN AKTARICI : SHIMANO
VİTES KOLLARI : MICROSHIFT
RUBLE : SHIMANO
AYNAKOL : ALLOY
FREN ÖN / ARKA : ALLOY
FREN KOLLARI : ALLOY
ARKA GÖBEK : ALLOY
ÖN GÖBEK : ALLOY
PEDALLAR : ALLOY
BARENT : VAR
GİDON : ALLOY
BOYUN : ALLOY
SELE BORUSU : ALLOY
SELE KELEPÇESİ : ALLOY
JANT : XRP PANTHER
JANT EBATI : 26"
VİTES SAYISI : 21

Anıl(shopar)

Forum Demirbaşı
Tepki
228
ben trek 3900 ü her gün işe giderken kullanıorum 103 kg 180 boy :D birazcık şişmanım gayet memnunum

KNNSLN

Üye
Tepki
0
merhaba arkadaşlar ben de bi bisiklet alıcam yakında. ama cok kararsızım bu kron xc3000 in farklı rengi war mı?

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Maalesef yok. Sadece kırmızı siyah, ancak bu renk geçen yılın en çok aranan rengiydi, beğenmemene şaşırdım :).

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale

Ben sedona kulanıyorum. 2000 km ye yaklaşıyorum çok çok memnunum.
Tık demedi. Yeşilbisikletten almıştım. Hatta 2 tane aldık ikiside çok iyi durumda.
Pardon ayna kolu değiştirdim bir tek ama , kardeşim taşımak için pedalı sökmemden sonra tam monte etmeden , binmeye çalıştığı için yivlerini yemişti. Yani bu sayılmaz. :D

KNNSLN

Üye
Tepki
0
kırmızı sewmemenden kaynaklanıyor. olmamasına üzüldüm gercekten. neyse cok saolun.....

jakoben

Üye
Tepki
0

Hocam teşekkürler.
Sizinki hangi model acaba?
Vites sistemi altus sanırım bunun bir dezavantajını gördünüz mü?

pan

Üye
Tepki
0
Herkese selamlar,

Uzun suredir bisiklet konusunda netten arastırma yapıyorum ve bu site imdadıma hızır gibi yetisti.
İzmirde yasiyorum ozellikle haftasonları yazlık civarında kullanabilecegim soyle arabamin arkasına atıp gidecegim yerlere goturebilecegim bir bisiklete siddetle ihtiyacım var.
Ne kadar zor seymis boyle bir karar almak.:(
ozellikle izmirde bisiklet alınabilecek yerler o kadar kısıtlı ki? (bu benim beceriksizligim mi bilmiyorum tabi)

-500-700 milyon arası(taksitli olursa 1 milyara kadar cıkabilirim) izmirde ulasabilecegim
-dag tepe kullanılabilecek (yazlık (sigacik, teos) civarlari inanılmaz yerlerle dolu)
- arada sırada sehirici bolgelerdede bana sorun cıkarmıyacak
-izmir civarlarında duzenlenen(umarım boyle organizasyonlar vardır katılmak cok isterim) bisiklet turlarında bana problem cıkarmayacak gruptaki diger arkadaslara uyum saglayabilecegim

bisikletlere ihtiyacım var. Dediğim gibi izmirde oldugum icin karsıma tek cıkan marka bianchi. Bianchininde bahsettigim fiyat aralıgında Orion DS diye bi modeli var sanırım..

Napcam bana bi care..:cool:

yardımlarınız icin tesekkurler...

moria

Üye
Tepki
9
Birkaç gün önce aynı dertten ben de muzdariptim bisiklet alma konusunda aslında profesyonel desteğin çok önemli olduğunu öğrendim. Bianchi için söylenen şu yaklaşık 10 yıldır orjinal bianchi modelleri Türkiye'ye gelmiyormuş. Şu an piyasada satılan modellerin tamamı Türkiye'de yapılıyormuş ve orjinallerine oranla oldukça kalitesizlermiş. Bianchi bu anlamda tamamen marka ve tanınmışlığını kullanarak ayakta kalıyor sanırım. Orion DS modelini bana hiç önermediler. Ben de kelepir bulduğum bir Drag Ontario aldım oldukça memnunum. Fiyatları aynı sayılır, tavsiye ederim ama profesyonel birinden görüş alsan daha iyi olur ben daha oldukça yeniyim :)