Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet seçimi b'twin

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Rafael tarafından paylaşıldı.

1. Rafael

Rafael Yeni Üye

Adı:
    Oğuzhan
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Öncelikle herkeze iyi akşamlar ,

1-2 hafta içinde bisiklet alacağım hayırlısıyla. Aklımda bu ikisi var; sizce hangisini seçmeliyim ?

Yani asıl soru şu 2x10 mu 3x10 mu hangi vites seçimi daha mantıklı olur ?

Dağ Bisikletleri - 26" RAFAL 740 DAĞ BİSİKLETİ

Dağ Bisikletleri - 27,5" RAFAL 720 DAĞ BİSİKLETİ

Burdan aldığımda kredi kartına en fazla 3 taksit yapıyor, burdan 1 taksit yani tek çekim olarak alsak sonra bankayı arayıp bunu 6-9 taksite böldürebilir miyiz ?

2. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Dağ alanlar , grup ici suruslerde bizim tekerimiz kalin , biz yetisemiyoruk diye sizlaniyolar genelde . ilk bisikletiniz mi ?

3. Rafael

Rafael Yeni Üye

Adı:
    Oğuzhan
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    İlk bisikletim değil, biraz tecrübeliyim. Bisikleti aldıktan sonrada 1 çift tur lastiği alıcam zaten, sizce hangisi ?

Koca forumda cevap verebilecek yok mu ya ?

4. byhsyn34

byhsyn34 Aktif Üye

Adı:
    Hüseyin I
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yalnız bu bisikletlerin jantları 21C ve mavic en az 2.0 lastik öneriyor, tur lastiği pek mümkün kılınmıyor bence deli gibi mtb yapmayacaksanız genel olarak şehirde sürecekseniz sırf donanımı yüksek diye bu bisikletlere yönelmeyin, eğer prof da değilseniz zaten hakkını veremeyecsinizdir :)
    Edit: Sorular ise: bankayı arayıp böldüreceğiniz sanmıyorum. sadece ek taksit verme sistemleri varsa alma anında otomatik yapacaktır.
    3x veya 2x değil ki tek seçim standartı?
    birisinde 27.5 jant var diğerinde 26 birinin ön aktarıcısı daha yüksek. Yani sürüş tarzına bağlı olarak bir seçim yapılmalı 27,5 yada 26 olarak da

5. Rafael

Rafael Yeni Üye

Adı:
    Oğuzhan
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bunu öğrendiğim iyi oldu, evet donanım olarak iyi gördüğüm için bu ikisini seçmiştim. Siz ne önerirsiniz ?

6. drumbanger

drumbanger Kıdemli Üye

Adı:
    Ata
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Zamanında 4000 TL'ye 720 aldım, 2.5 ay içinde 3000 TL'ye düştü. Çok sinirim bozuldu. Şimdi sen ailene aldırırsın, 2000'e düşer falan. Decathlon'a minik ürünler haricinde girme hiç.

7. byhsyn34

byhsyn34 Aktif Üye

Adı:
    Hüseyin I
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hybrid bir bisiklet öneririm. Fakat arada dağ olacak ben arada dağa cıkar mtb yaparım arkadaşlarımla onun haricinde de şehir içinde lastiği inceltip kullanırım derseniz Deore sistemli bir dağ bisikleti yetecektir diye düşünüyorum

8. malemsteen

malemsteen Aktif Üye

Adı:
    Mesut
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bisikleti bilmiyorum ama tek çekip bankaya 6 taksit yaptırabilirsiniz. 3000 TL'nin 6 taksit yapılması icin 200 tl civarı fark alırlar.

9. Rafael

Rafael Yeni Üye

Adı:
    Oğuzhan
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Anladım. Decathlon rafal 740 da geçen hafta 2700 dü şimdi tekrar 3000 e çekmiş ne yapıyorlar hiç bir fikrim yok :D Ama 720 de düşüceği en fazla 2700 dahasıda olmaz.
    Dağ bisikleti tercihim olacaktır.
    Siz olsanız bu ikisinden hangisini seçerdiniz veya başka bi model önerir misiniz ?

10. kmert

kmert nihilist cyclist

Adı:
    Kmert
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bakirkoy decathlonda big rr 8 var. 2500 liraydi bi bak istersen.

11. Rafael

Rafael Yeni Üye

Adı:
    Oğuzhan
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bide şöyle bi durum var ben Eskişehir deyim. Kargoyla getirttircem alırsam eğer .

@byhsyn34 aslında schwalbenin falan 2.00 tur lastiği de var ama 2.00 olduğu için pek etki etmez mi ?

12. Aykuttasdelen

Aykuttasdelen Kıdemli Üye

Adı:
    Aykut TAŞDELEN
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Geçmiş hafta sonu bir peşin biride 5 taksit olmak üzere "mağazada 5 taksite kadar yapılıyor. " 740Rafal aldık "TL2700"

<-ön vites ayarım kaçık biraz onu halletmem gerek-> bunun içinde azıcık yetenek lazım... onun dışında;

hafif.
    uçuyor
    yokuş yukarı adamın ömrünü bitirmiyor
    düzde giderken ki hızlanması efsane ve rampa aşağı korku verici derecede etkili kaçıyor, çevirdiğiniz pedalın hakkını veriyor. " dağ bisikleti görünümlü crossmotor resmen ^^ "

süspansiyon çok etkili çalışıyor, gereksiz yaylanma yapmıyor, gerektiği yerde gerektiği kadar çalışıyor, ben gerçekten süspansiyon kapalı ve açık düzde test ettim fark yok denecek kadar azdır diyebilirim, kötü ve engebeli yolda tümsek çukur vs lap lup çat pat bana mısın demiyor :) ver çoşkuyu..

lastikler evet lastikler asfalt için uygun değil diyeceğim de, beni rahatsız etmedi ama uzun yolda 30-50km de ne kadar yorar bilemiyorum fırsat bulup uzun mesafe yapmadım.

frenlere söylenecek söz yok gibi, telefon gps ekranında anlık hızı 45km gibi gördükten sonra frenleme yaptığımda çok kısa bir mesafe içerisinde durdum yani tahmin ettiğimden de kısa bir mesafe oldu arkayı kilitlememek şartıyla ön %20 + arka %70 diyeyim çok etkili

sele popo kemiklerimi kırdı resmen :D, uzun süredir de bisiklet kullanmayıp oturunca beni bitirdi. Onun yüzünden silikonlu kılıf alıp taktım seleye o biraz kayma ve ter yapıyor :/ ama daha rahat oldu mu dersen? yooo diyebilirim silikonlu kılıf da biraz sert.

kadro bana biraz narin gibi geldi; dün minik bir kız tarafından ufak bir düşürülme durumu oldu, neyse ki merakı bisikletin altında kalmasına sebebiyet vermedi, çok hafif bir minicik bir orta kısımda göçme oldu yani telefon bildirim ledi kadar minik bir alanda.

kilitli pedal olayından spd uyumlu ayakkabım var, ama yolun çoğunu kilitlemeden geldim sıfır sorun çıkardı o minicik pedallarla dimdik yokuşu kilitsiz çıktım :)
    " adam inanmış... " buradan da anlaşıldığı gibi kilitli pedallarla geliyor ama istersen siparişinin yanında düz pedal da söyle. belki ekstra masraf yapmak istemezsin.

Bu arada aleti gören
    oha bisiklete bak, bu ne lan manyak bişi, olm şuna bak vs gibi cümlelerin yanında birde boynu kopana kadar çevirip bakmaya devam edenler var. Bu beni rahatsız etti dipnot olarak geçeyim.

Özet: Harika memnun kaldım. "Azıcık ayar ve profesyonel yardıma ihtiyaç var."

13. Rafael

Rafael Yeni Üye

Adı:
    Oğuzhan
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @Aykuttasdelen Bisikletiniz hayırlı olsun. Güle güle kullanın, kazasız belasız. Ben int den tek çekim alıp sonra bankadan böldürmeyi düşünüyüroum. Kafamda da Rafal 720 var :D

14. Aykuttasdelen

Adı:
    Aykut TAŞDELEN
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @Rafael
    720 - 740dan daha ağır ve bu ağırlık farkını ikisini yan yana koyup kaldırdığımda oha lan diyerek tepki vermiştim :) bilgin olsun
    &
    Teşekkürler :) darısı başına

Aalet geldiğinde mutlaka iyi bir anlayan ile ayarlarını tekrar yapın. Gözümün önünde 3 tane ultra 700 bozdular. ki ben ultra 700 almaya gitmiştim :(

15. Rafael

Rafael Yeni Üye

Adı:
    Oğuzhan
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @Aykuttasdelen Ayar konusunda sıkıntı yok baya tecrübeli abilerim var burda :D
    Ya işin açıkcası rafal 740 dan XL kadro 1 tane kalmış eğer tükenmezse 1-2 haftaya onu da alabilirim fakat tükenirse 720 alacağım.
    Birde bunların 2. el piyasası çok düşük diyorlar satmaya kalksan yarı yarıya anca satarsın gibi, fikirleriniz neler ?

16. Aykuttasdelen

Adı:
    Aykut TAŞDELEN
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @Rafael 2.el olayına hiç girmedim açıkçası, ve şöyle belirteyim eğer satacaksam ve yok parasına gidecekse satmam dursun :) temizler bakımını yapar duvara asarım.

17. Rafael

Rafael Yeni Üye

Adı:
    Oğuzhan
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @Aykuttasdelen Aynen bende o kanıdayım.
    boyum 1.84 26 da veya 27.5 da XL kadro alınsa bi sıkıntı çıkmaz sanırım ?

18. Aykuttasdelen

Adı:
    Aykut TAŞDELEN
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @Rafael

" kadro M boy" 1.78im seleyi ayaklarımın ucu yere değecek kadar yükselttim.

Bunun bi bacak boyu hesaplatma olayı vs vardı bana m uygun gibi geldiği için aldım, XL büyük olur mu emin değilim şuan canlandıramadım gözümde ama L olabilir sana daha uygun, gerçi sportif sürüş için alt sınırları, uzun mesafeler için üst sınırları önerdiklerini hatırlıyorum.

19. Rafael

Rafael Yeni Üye

Adı:
    Oğuzhan
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @Aykuttasdelen 740 da L beden bitmiş XL var 1 adet ve 2 adet de M beden var

20. MAF

MAF Yeni Üye

Ben 540 27,5 modelinden dusunuyorum.fiyati yaklasik 1.450tl civarinda.ne dersiniz?