Bisiklet seçimi; 2500 TL

Tepki
47
İsim
Doruk Gençel
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar Merhaba, ben bir konuda kararsız kalarak size danışmak istedim.
Elimde şuan btwin triban 500 ve btwin rockrider 500 olmak üzere iki bisiklet var. Ben Rockrider 500'u sattım ve üstünü tamamlayıp 2500tl'ye güzel bir bisiklet almak istiyorum.

Btwin'in Türkiye distürbitörü olan Decathlonun sattığı ve ömür boyu garantilediği bisikletleri çok seviyorum. Çok dayanıklılar ve fiyat bakımından uygunlar.

Benim öncelikli baktığım bisiklet bu;

big_926cc19e712745b3b86e51cccd78db5b.jpg

(link) 2500 TL

-Teknik Özellikler-
Maşa: ROCK SHOX XC30 TK SOLO AIR 100mm
Çekiş sistemi: SHIMANO DEORE 3'lü aynakol ve Shimano SLX 10 vitesli vites attırıcı.
Jantlar: AERO TRAIL lastikler, çift katman alüminyum jantlar ve 32 jant teli. Uzun ömürlü, hafif ve yüksek performanslı jant göbeği. 2 mm paslanmaz Mach1 jant telleri.
Latikler: MICHELIN Wild Grip'r 27.5 x 2.1, yumuşak damak telli lastikler.
Frenler: AVID DB1, ön ve arka 160mm disk frenler.

Bu bisikleti önerirmisiniz? ve önerebileceğiniz başka seçeneklerde varmı?
Şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: serci2001
Scudo

kmert

Aktif Üye
Tepki
41
İsim
Kmert
Bisiklet
b'Twin
Medium kadro boyunuza uygunsa 2500 TL'ye 29er big rr 8' i de bir karsilastirin isterseniz.

serci2001

Üye
Tepki
25
İsim
Serkan
Sizin bisikletinizin aynakol 24/32/42 dişlisi. Bu dişliyi yol veya tur bisikletlerindeki gibi 48 lli veya 52 li olanlarla değiştirebiliyormusunuz.
Kendi beğendiğim bisikletlerin aynakolları da bu dişlide

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklete yorum yapmadan şunu diyeyim: Bahsettiğiniz B'twin gibi bir seçenek varken Salcano falan almayın.Hele internetten hiç almayın.İşinizi şansa bırakmış olursunuz.Bahsettiğiniz bisiklet ise oldukça iyi duruyor.Donanımı da iyi duruyor satıcı da zaten Decathlon.Gayet güzelmiş açıkçası.

Tepki
47
İsim
Doruk Gençel
Bisiklet
b'Twin
Evet salcano'ya bende ısınamadım tam. Bütçesine göre hem tasarımı kötü bana kalırsa, hemde müşteri servisi kötü. Fakat donanım açısından fena durmuyor. Btwin tercih ederim. Benim merak ettiğim cube, whitstle, merida gibi markaların önerebileceğiniz ürünleri varmı? @Uptown Cyclist

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@dorukgencel17 Dağ bisikletçisi olmadığım için pek bilgim yok ancak genel olarak baktığım zaman 2016 model Merida, Cube modellerinde Deore olduğu zaman Acera ile kullanılıyor.Ya da kısaca şunu diyeyim; donanım olarak muhtemelen bu B'twin'den düşük olurlar.Bunun dışında ne yazık ki yardımcı olamayacağım. :uzgnm:

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
ben olsam salcano assos 50 slx i alırdım. frenine kadar slx. jantlar mt35. ritchey gidon boğaz seti. rock shox maşa. kadrosu dışında salcano olan parçası yok

Tepki
28
İsim
Ali Ö
Bisiklet
Bergamont
Merida big nine 300 e de bi bak derim.

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
2500 TL ile btwin almayın derim. Bisiklet iyidir kötüdür demem ama o değere daha kaliteli şeyler çıkabilir karşınıza.

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
bence ust seviye markalarin ikinci el modellerini de degerlendirebilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: alicanulas
Tepki
3
İsim
Loustad
Bisiklet
b'Twin
Sefim siteye yeni uye oldum.Rockrider 580'i bir suredir kullanıyorsan tecrubelerini yazabilirmisin?. Arti ve eksi yonleri nelerdir.Tesekkur ederim

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük

vitalx

Üye
Tepki
25
İsim
Serkan DOKSAT
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar merhaba, yeni olduğum için bisikletforumda ilan açamadım, umarım uygunsuz bir durum değildir, eğer kural dışı ise silinmesini moderatör arkadaştan rica ediyorum. satılık iki adet bisikletim var, ikiside 50km kullanıldılar sıfır kadar temiz durumdalar, Eskişehirden elden vermeyi düşünüyorum ama varsa tanıdığınız kontrol için evime gelip bir kahvemi içebilir, sevinirim. ayrıca fotograf isterseniz mail yada watsapp ile atabilirim. (link) iyi günler.

• Beğen
Tepkiler: alicanulas

adr

Üye
Tepki
196
İsim
Ahmet
Bisiklet
Cube
Cube Analog 2016 modelini Erdoğanlar'da gidip gördüm, tavsiye ederim. (Kendimde ACID modelini kullanıyorum çok memnunum)

http://www.twelve50bikes.com/images/img_4555.jpg?maxheight=1200

ozansefer

Daimi Üye
Tepki
205
Scott scale serisine bir bak derim. Bisiklette donanımdan ziyade kadro ve geometrisi önemlidir. Gerisi her zaman olur

• Beğen
Tepkiler: -Cihan-