Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet seçimi 170boy. 95kg yim.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında 3rk4n tarafından paylaşıldı.

1. 3rk4n

3rk4n Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba uzun bi aradan sonra tekrar bisiklet almak istiyorum max bütçem 500 ytl olabilir tavsiye edeceğiniz bisiklet modelleri nelerdir yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. Aykut Subaşı

Aykut Subaşı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Sedona 711v.500 YTL olan bütçenizi en iyi şekilde karşılıcak olan bir bisiklet.

Ya da maksimum fiyatı 630 ytl olan Sedona 751v.taksitle alabilirsiniz.

3. 3rk4n

3rk4n Yeni Üye

Seviye:
    Baska tavsiyeniz ne olabilir sadece sedona marka bisikletmi tavsiye edersiniz vede neden sadece sedona.

4. 3rk4n

3rk4n Yeni Üye

Seviye:
    Sedona nın şehirde kullanım amaçlı 311 modelini gördüm bu model hakkında görüşleriniz nelerdir şehir içinde kullanacağım için genelde daha rahat olmazmı ?

5. Sungur Çağırgan

Sungur Çağırgan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    markayı boşver üstündeki komponente bak
    bence 500 ytl civarına sıfır aliviolu veya ikinci el deoreli bi bisiklet bulabilirsin
    benim tavsiyem temiz bulursan ikinci el deoreli olandır şehir içindede kullansan bence mtb ye slick lastik takmak daha avantajlı hareket kabiliyeti mtbde daha fazla olduğu için özellikle trafikte çok işine yarıyacağını düşünüyorum

6. 3rk4n

3rk4n Yeni Üye

Seviye:
    Aliviolu ve el deoreli bisiklet nedir bu terimlerin anlamını bilmiyorum açıklayabilirmisiniz.

7. Kir-pi

Kir-pi Biyomedikal Enginar

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Sizin işinizi Sedona 711 v şehir içinde ve dışında yeteri kadar görecektir

8. 3rk4n

3rk4n Yeni Üye

Seviye:
    311 modeli hakkında hiçbir fikriniz yokmu beyler. kullanan eden falan

9. Sungur Çağırgan

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    shimano alivio ve shimano deore bu parçalar bisikletin hareket etmesini sağlayan ana parçalar grubunun model isimleridir
    shimano alivio 24 vites uyumlu olup genel kullanıcılar için yeterli bi komponent serisidir
    shimano deore 27 vites uyumlu olup aynen alivio gibi oda genel kullanıcılara hitab eder
    ikisinin arasındaki fark bence fiyattan ibarettir ama tahminimce öyle çokda bi fiyat farkı yoktur belki 50 100 ytl
    ha değermi diye sorarsan bu tümüyle sana bağlı eminimki güzel ayarlanmış aliviolu bir bisiklette seni mutlu edecektir ama deoreli bi şey alırsanda bisikletini daha kolay upgrade edebilirsin
    nedeni : eğerki aliviolu bir model düşünürsen upgrade ederken nerdeyse bütün vites parçalarını değştirirsin(ruble-zincir-aynakol-vites kolları-arka vites)
    ama eğer deoreli bir model alırsan zaten bisiklet sana 27 vitese uygun olarak gelicektir istediğin zaman istediğin yerini teker teker upgrade edebilirsin daha ayrıntılı bilgilere ulaşmak istersen eminim shimanonun ana sayfasında bu komponentlerle ilgili yeterli bilgi bulunur
    yinede benim tavsiyem bisiklet markasından önce parçalara yoğunlaş .

BEfe bunu beğendi.
  10. Sungur Çağırgan

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    ayrıca fiyat performans açısından sedona 311 i değerlendirisek kötü değil bence tek kusuru önde bir amortisör sisteminin olmayışı malum türkiyenin yolları biraz engebeli bazen şehir içinde amortisörümü kilitleyip gidiyorum yaklaşık bi saat kadar sonra kollarım baya bi zorlanıyor ama yinede alırken öne amortisör eklettirilip düşünülebilr

hakanbey bunu beğendi.
  11. 3rk4n

3rk4n Yeni Üye

Seviye:
    Demin araştırır ken şehir bisikletleri içerisinde kron ct 1000 diye bir model gördüm oldukça güzel görünüyor bununda jantları büyük heralde amortisörüde var bu modell hakkında ne dersiniz.

12. Salih Bisan Pacific 1996

Salih Bisan Pacific 1996 Üye

Seviye:
    Ben de gördüm o CT1000'i. Bakırköy'deki Metin Bisiklet'te vardı. 28" semi-slick lastikleri ve oldukça geniş 1 gidonu vardı. Sanki bana aşırı konforlu kullanım için geldi. Sedona 311'e gelince 3-4 ay önce full orijinal aksesuarlı ( çamurluk , bagaj, dinamo vs. ) olanını test ettim ve gayet rahattı asfaltta kayıyordu resmen. Amortisör konusunda ise bence şehir içinde gereksiz. Çünkü yok yere enerji kaybına yol açıyor. Bu tip amaç için alınan bisikletin çatalı rijit olmalı.

Sonuç olarak eğer sadece şehirde ve ufak çaplı turlarda kullanacaksan bu 2 model senin beklentilerini karşılar. Yok ben biraz performans isterim, hafif arazide isterim dersen, arkadaşlarımızın dediği gibi 26" lastiğe sahip Sedona 711 senin işini görür.