Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Seçimi (1200 TL)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında irachann tarafından paylaşıldı.

1. irachann

irachann Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar öncelikle ben burak ve daha önce buraya bisiklet seçimiyle ilgili konu açmıştım tavsiyeleriniz üzerine grunge 419 aldım ve gayette güzel kullandım yani burda ki tavsiyeden memnun kaldım. Şimdi bir arkadaşım bisiklet almaya karar verdi ve 1200 Tl civarı bir bütçesi var. Bu bütçeye göre sizin tavsiyeleriniz nelerdir hem dağ hem şehir bisikleti tavsiyelerinizi bekliyorum.

Herkese teşekkür ediyorum. Bu arada reklamlara da tıkladım arada bir gelip tavsiye istiyorum bir faydam dokunsun bari :)

2. irachann

irachann Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar ilgi ve alakanızı bekliyorum mesela netten araştırdığım kadarıyla kron xc2000 bisikleti var bu bisikler nasıldır sizce ?

3. OtoCan

OtoCan Yeni Üye

Seviye:
    Bence ilk önce araziye girecek mi girmeyecek mi ona karar vermeli. Aramayı daraltalım ki daha sağlıklı sonuçlar elde edelim :)

4. irachann

irachann Yeni Üye

Seviye:
    Araziye girecek evet dağ bisikleti istiyo ama şehirde de sürecek

5. OtoCan

OtoCan Yeni Üye

Seviye:
    Araziye girecekse dağ bisikleti alacak. Şehir bisikleti olsaydı yardımcı olabilirdim ama dağ konusunda pek bilgim yok :)

6. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Mtb lastik değişimiyle ,asfaltta da güzel akıcı bisiklet olur.Şehir bisikleti tavsiye etmiyorum.Çünkü arazi için değişime açık değil.Mtb çok kullanışlıdır.Sezon sonu indirimleriyle ve peşin alımda daha çok indirim söz konusu olduğu için 1200 tl lik bisikletler yerine,1400-1500 tl gibi bisikletleri seçmek daha iyi olur.Bianchi-Carrora-Whistle zaten İtalyan menşei kardeş bisikletler.Whistle'nin http://www.whistlebisiklet.com/miwok-1160-d.aspx ve http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=912 bisikletleri güzel.Üzerindeki fiyatlar illa 1600 tl ya da 1500 tl ye alıncak diyerek bakmayın.İllaki peşin alımda iyi indirim oluyor.Seçtiklerim kronxc3000 ayarında.O bütçeyle kronxc2000 bakmam. Sizin yerinizde olsaydım bayileri tek tek arayarak peşin alımlarda indirim yapardım.Bakacağım bisikletler biraz bütçe üstü olurdu çünkü donanımı yükseltmek için alındığında daha pahalıya geliyor.Bisikletle beraber daha hesaplı olur.Çok az bütçe de çıkılabilir.Söylediklerim diğer markalar içinde geçerli.Aksesuar için bütçe ayrılacaksa ona göre bakmak lazım.Fakat aksesuar zamanla yapılabiliyor.

7. irachann

irachann Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkürler önerilerin için ama fiyatlarına baktım o bisikletlerle ne kadar pazarlık yaparsan yap 1200 tl civarına düşmez bence yanılıyor muyum ? Aksesuar için bütçe ayrılmayacak yok.

Bide bu whistle bisikleti ilk defa duydum ve gördüm.

Trek marka bisikletler nasıl peki ? Onlardan bir model olabilir mi acaba

8. Koroglu

Koroglu Yeni Üye

Seviye:
    kardeşim bende 1200 TL bütçe ile aradım crx 912 ve salcano insomnia 273 sram gördüm.aynı fiyatlarda 1160 TL civarında 2 side.2 si arasında karşılaştırmalar yaptım insomnia büyük ara farkla önde.Tavsiye eden var mı dediğimde tavsiye ettiler.Bende arazi amaçlı kullanmak için alacağım o yüzden sram istedim zaten Israr ile sram'ı tavsiye ettiler :) bende insomnia 273 sramda karar kıldım.Bilmiyorum sever misiniz bir bakın isterseniz eğer alırda denerseniz bana görüşlerinizi sunmanızı isterim.insomnianın crx 912den + ları ne diye sorarsan maşa + vites sistemi + fren sistemi karar sizin.Eğer insomnia ve crx 912 ile ilgili bilgisi olan varsa bizi bilgilendirsin seviniriz.

gok bunu beğendi.
  9. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Trek marka Amerikan menşeili. .Alpha gold aluminium,silver aluminum olarak ayrılıyor.Alpha gold kadrolar pahalı oluyor.Silver aluminium kadrolarda kötü değildir. Türkiye'den bayisi http://www.trek-turkey.com/ .Tabiki alabilirsin.Yine Cannondale marka var.Amerikan menşei.İşçiliği çok iyi.Kaynak yerleri el işçiliği tekrar traşlanıyor diye biliyorum.Specialized,scott,giant(ingiliz) larda favori.Ghost(Alman),Corratec gibi birçok marka. http://www.deltabisiklet.com/?_args=Catsel linkler. Önemli olan beğendiğin bisikletleri seçmek ona göre birisini tercih etmek.Koroğlu'nun dediği bisiklette güzel.Bisiklet ticarettir.Kronxc3000 için 1950 tl idi.Peşinde 1750tl indi.Tanıdığım bayi benim için 1500 tl yaptı.Mosso bisiklet içinde 270 tl indirim yapmıştım.Fakat bizimkiler başka bisiklet hediye almışlar nasip olmadı.İnternetten bisiklet firma sitelerine girerek bayileri arayarak konuşman lazım.Önyargılı olarak olmaz gibi düşünmemelisin.Ben sadece yazdıklarımla bisikletlerin üzerindeki fiyatın aşağı çekilerek daha hesaplı alınmasını sağlamak.

10. irachann

irachann Yeni Üye

Seviye:
    Peki teşekkürler ilgin için