Bisiklet Seçim Son Aşama

S.Koca

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Fuji
Öncelikle tüm halkına selamlar.
Uzun süredir forumda konuları okuyarak ihtiyaçlarımı karşılayacak bisiklet tipini belirledim. Günlük işe gidiş gelişlerde kullanım dışında bulunduğum çevrede kısa turlar yapmayı planlıyorum. Bu turlar 20 ila 30 km arasında değişen güzergahlara sahip. Bisiklet seçimimde de öncelikli olarak bu gezilerde ki konforumu olumlu yönde etkileyecek şekilde yapmaya çalıştım. Düz maşalı bir bisiklet tercih edeceğim ama her nekadar kısa mesafeli olsa da yüksek eğimli yokuşlarla karşılacağımdan çok beğendiğim speeder serisini elemek zorunda kaldım. Son aşamada aklımda ki 4 modeli sizlerle paylaşarak görüşlerinizi almaya ihtiyacım var umarım yardımcı olursunuz.
1) Trek 7.1 mevcut kampayla 1.400 TL ye geliyor
(link)
2) Whistle Guipgo Özellikle görüntüsü çok hoşuma gitti.
(link)
3) Sedona 310 Bu da bulunduğum bölgede servis açısından iyi bir durumda.
(link)
ve son olarak
4) Fuji Absolute 2.1 Bu hem f/p olarak hem de donanım açısından çok beğendiğim bir bisiklet ancak bulunduğum yerde ne servisi ne de bayii var. Satın alma işlemini internetten yapacağım ve kurulum için cebimden bir ilave bedel çıkacak.
(link)
Öncelikli olarak gönlüm sorunsuz olacağına inanırsam Fuji den yana, kalan farkla diğer aksesuarları almayı düşünüyorum. Ama bu farka değer dediğiniz bisikletler varsa duymak isterim.

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Konfor istiyorsanız bu bisikletlere bakmamanız lazım. En ufak bozuk yolda sarsıntıyı hissedersiniz.

S.Koca

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Fuji
Konfor derken yanlış ifade etmiş olmayım araziye girmeyeceğim hiç bir şekide. Ufak sarsıntılar olur mutlaka ama onlar kabulüm daha çok kondisyon anlamında rahat etmeye ihtiyacım var. O yüzden amortisörlü bisikletlere bakmadım.

Resul Özbarlas

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
Salcano
Fethiye de yapacağınız turlar genellikle koylara ve çevre köylere olur.Yollarına bakıldığı zaman bence sizin için en iyisi bir şehir-tur bisikleti.Bu şıklar arasında Whistle'nin donanımı daha iyi gibi

• Beğen
Tepkiler: S.Koca

S.Koca

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Fuji
@Resul Özbarlas

Resul Bey çok teşekkürler, belirlediğim rotalar için bunlar uygun gözüküyor. Yol konusunda belirttiğim bisikletlerle bir sorun yaşayacağımı düşünmüyorum. Şu aşamada gezileri uzun tutacak bir fiziki durumum yok zaten. Sadece aralarında tercih yapmakta zorlanıyorum.

Resul Özbarlas

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
Salcano
@S.Koca

Aralarında donanım olarak whistle daha iyi ancak disk fren gereksiz bence.

• Beğen

S.Koca

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Fuji
@Resul Özbarlas

Peki fuji ile whistle arasında çok fark var mı donanım olarak yardımcı olabilirsen sevinirim. Vites sistemleri aynı ama diğer parçalar için bir değerlendirme yapamıyorum. Fiyatları 400 lira fark ediyor buna değer mi acaba bilmek istiyorum, yardımcı olabilirsen çok sevinirim.

S.Koca

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Fuji
@orhen41

Öncelikler teşekkür ederim, düz maşa olmasını istiyorum böyle bir takıntım oldu da diyebiliriz. Yukarıda belirttiğim sayıya indirdim seççenekleri ve bu haftaçi almayı planlıyorum. Mosso içinde Fuji ile aynı durum geçerli bu bölgede ne satıcısı ne de servisi var. Bu riski alacaksam o da Fuji ile olur.

S.Koca

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Fuji
Arkadaşlar yukarıda ki bisikletleri kıyaslayabilecek bir arkadaş varsa çok sevinirim

Yasin Yücel

Aktif Üye
Tepki
63
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben olsam Trek ve Whistle'yi elerdim. Çünkü aynı ekipmanlarla bisikletlere göre daha pahalı. Whistle ise ekipmanları diğerlerinden üstün fakat aradaki fiyat farkı kadar üstün değil. Bu kadar pahalı olmasının sebebi belki hidrolik disk fren kullanmasından kaynaklı olabilir. Fakat hidrolik disk fren ve frene göre ağır, bakımı zor olduğu için ve bisikletinizi sert arazide değilde turlarda kullanacağınız için bence gereksiz.
Sedona ile Fuji yi karşılarsak Sedona'nın tek alınabilirliği bulunduğunuz şehirde servisi olması. Fuji ekipman olarak Sedona'dan üstün. Fiyat olarak ikiside aynı aralıkta. Bu nokta bulunduğum şehirde servisi olan bir bisikletmi almalıyım, yoksa Özellikleri daha iyi olan bisikletimi almalıyım.
Benim görüşüme göre böyle bir tablo çıkıyor ortaya. Artık karar vermek size kalmış.

• Beğen

S.Koca

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Fuji
Yasin Bey çok teşekkür ederim açıklayıcı bir cevaptı dediğiniz gibi artık bende fazla kurcalamadan karar vereyim.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@S.Koca

Peki madem araziye girmeyeceksiniz o zaman doğru bisikletler.
Ben Trek almanızı öneririm FX serisi ile binlerce kilometreyi deviren insanlar var çok sağlamdır FX donanımı düşük ama ileride parçaları değiştirme şansınız var.

• Beğen
Tepki
70
İsim
Kadir
Bisiklet
Kron
Bence maşa konusunda ki takıntılarınızı yenin düz maşa sıkıntı yaşatabiliyor eller de, çok rahatsız edici en küçük taşta bile sarsıyor bisikleti komple.. en düz asvaltta bile sarsıla sarsıla gidersiniz, aynı fiyat aralığında ki Sedono 310 modelini öneririm;
(link)

Malzeme kalitesi olarak fuji sedonoyla çok yakın malzemeleri kullanır, bir bisiklette en önemli konu servistir. Çünkü malzeme kaliten ne kadar iyi olsa da servisi ii olmadıkdan sonra herhangi bir sıkıntı da servis aramak ve uğraşmak durumun da kalırsın karar yine de sizin..

• Beğen

S.Koca

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Fuji
öncelikle bilgilerini esirgemeyen tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Yorumlardan sonra Whistle'ı eledim. Şu noktada anladığım kadarı ile kadro olarak Trek donanım ve servis olarak Sedona 310, fiyat performans olarak ise Fuji ağır basıyor. Sanırım bu noktadan sonra karar daha kolay olacak. Bilgisi olan varsa son bir yorum rica edeceğim, Fuji ve Trek arasında kadro olarak çok fark var mıdır?

@Kadir YILMAZER

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kadir YILMAZER

Daha önce düz maşalı bir bisiklet kullandınız mı? Bu yorum biraz gerçek dışı olmuş da.
Ben bu asfaltta yol bisikletini rahat bir şekilde kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Berke
Tepki
10
Bisiklet
Trek
Trek 7.3 fx kullanıyorum şu an istanbul şehir içinde,gerekli ekipmanları aldıktan sonra türkiye turu yapma planım var.Forumda şehir tur bisikleti bölümünde 7.3fx i alırken yaşadığım olayı okumanızı tavsiye ederim.7.3 fxle yolda adeta akıyor insan yokuş çıkmak dahi zevkli görün,deneyin karar sizin,saygılarla.

S.Koca

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Fuji
@tamer bozkurt

Tamer Bey öncelikle teşekkürler, şu aşamada Trek 7.1 ile Fuji arasında kaldım, Fuji'nin yetkili servis ve satıcısı olmadığı için vade farksız taksit olması halinde trek alacak gibiyim.

• Beğen
Tepkiler: tamer bozkurt

S.Koca

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Fuji
@ekren gökhan

Teşekkürler ama burada servis ve bayi olmadığı için kurulum vb. durumlarda sıkıntı olacak gibi gözüküyor. İzmir'e de hiç yolum düşmüyor maalesef. Yoksa fiyat olarak oldukça cazip.