Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Seçerken!

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında topchu tarafından paylaşıldı.

1. topchu

topchu Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar pek çok bilgiyi burda ve diğer yerlerde buldum. eminim ilerde çok işime yarayacak şeyler ama ben daha başta takıldım çünkü ben hangi tür bisiklet seçmem gerektiği yerde takıldım. öncelikle nedne bisiklet sporunu seçtiğimi söyliyeyim; Amatör olarak basket oynamayı üniversitenin son yılında (8. yılda mezun olma gerekliliği) bırakmam la + sigarayı bırakmamla + evlenmemle müthiş bir kilo (öyle böyle değil) sorununa girdim, önce basket oynamayı düşündüm ama tek başına yapılması mümkün olmadığı için basket fikri yattı, eşimle tenis oynarız diyerek tenis olayına soyunduk fakat oda hüsran oldu hem zaman ve mekan problemi yüzünden hemde rekabet olmayışı yüzünden. Düşündüm taşındım mersinin hem sahil hem toros dağlarına çıkan yollarında bisiklet sürebilirim. soracağım soruda bu işte ben hangi bisiklet türünü tercih etmeliyim. Dağmı yol mı şehirmi ??? şimdiden teşekkür ederim

2. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Bence yol bisikletini direk geçin. Fazla kilo ve dağ yollarına girme isteğiniz yol bisikletlerini eliyor. Ağırlıklı asfalt kullanırım arada patikadan giderim derseniz 28" bir hibrid alabilirsiniz. Ağırlıklı patikadan giderim araziye de girerim derseniz 26" bir dağ bisikleti almalısınız. Bence kilo fazlası, yollarımızın durumu, dağ yoolarında binme isteği ve biraz çabuk vazgeçmenizden dolayı :D dağ bisikleti alın derim.

topchu bunu beğendi.
  3. Tamer Çetiner

Tamer Çetiner Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Asfaltta ve yarı arazide de kullanabileceğiniz şekilde lastik dönüşümü gerçekleşmiş bir mtb sizin için uygun olacaktır .
    Bütçenizi de belirtebilirseniz eğer , marka model konusunda rehberliği daha isabetli yapabilmiş oluruz . . .
    Şimdiden hayırlı olsun .
    Görüşmek üzere .

topchu bunu beğendi.
  4. Koray Karaman

Koray Karaman Onursal Üye

Seviye:
    Bir MTB alıp gerektiğinde ona asfalt lastiği gerektiğinde ise arazi lastiği takabilirsiniz.Sizin için daha kullanışlı olacaktır. ;)

bicycle16 ve topchu bunu beğendi.
  5. topchu

topchu Yeni Üye

Seviye:
    bütçem şimdilik 600 ytl ama ilerde iyileştirmeler yapabilirim. yalnız büyükde bir problemim var Mersini gezdim dolaştım bisiklet satan bir yer bulamadım (bisan ve beldeyama satan beyazeşya satıcıları dışında). bisikleti büyük ihttimalle internet üzerinden alacağım ama bu durumda boyuma uygun bisiklet seçtiğimi nasıl anlayacağım bunu bilemiyorum. gözüme Kron xc 1000 i kestirmiş durumdayım, sizce de uygun olurmu. ilgi gösterdiğiniz için çok sağolun
    Boy: 182 cm
    Kilo: 130 kg

6. topchu

topchu Yeni Üye

Seviye:
    tercihlerime scott aspect sport 50, sedona sd 711 ve Corratec_X_Vert_Baco yuda ekledim, scott için bütçeyi deliyoruz diğerleri de biraz aşıyor ama katlanılır şimdi en önemlisi bana biraz daha yardım etmeniz, aslında erdoğanlardan sipariş edecektim scott aspect 50 yi ama seçim yaparken 20" olanını seçemedğimi fark edince bekleme kararı aldım. eğer sizlerden fikir alabilirsem gerçekten mutlu olacağım

7. bicycle16

bicycle16 Forum Demirbaşı

Seviye:
    bende koray kardeşim gibi MTB diyorum :in: saygılar

topchu bunu beğendi.
  8. Ali Niyazi Duman

Ali Niyazi Duman Forum Demirbaşı

Seviye:
    boyunuz 1.82 ise 20'' yerine 18'' seçerseniz sizin için daha uygun olur aslında

topchu bunu beğendi.
  9. topchu

topchu Yeni Üye

Seviye:
    18" merida tfs 100v siparişini verdim erdoğanlara, işletme sahibi lütfi bey (biraz reklam yapalım) kendisi ilgileneceğini söyledi kargoyla. en kısa zamanda resimde göndereceğim, ilgilenen herkese teşekkür ederim

10. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    18"-19" arasında
    İster Dişsiz lastikli 26" Mtb
    İster Şehir/Tur tarzı 28" bir bisiklet işinizi görecektir.

Ama sakın Bisan, Beldeyamaya yaklaşmayın bile.

topchu bunu beğendi.
  11. Ali Niyazi Duman

Ali Niyazi Duman Forum Demirbaşı

Seviye:
    güle güle kullanın merida güzel ve sağlam bi seçim olmuş

topchu bunu beğendi.
  12. serkkan

serkkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Gerçi seçimini yapmışsın ama ben TREK tavsiye edecektim kilon yüzünden.!

Umarım Merida kadro problemi çıkarmaz kg sınırlaması oluyor bazı markalarda malum.

örneğin scott da belli bir kilonun üzerinde kadrolara binemiyorsun.!

hayırlı olsun tekrar......:in:

topchu bunu beğendi.
  13. topchu

topchu Yeni Üye

Seviye:
    ilginizi için sağolun evet seçimi mi yaptım, umarım bisiklete binmeden önce biraz zayıflamam gerektiği ortaya çıkmaz çok feci bir motivasyon kaybı olabilir. aldığım yerdeki beyfendi kadrosunun tayvanda kendi fabrikasınında üretildiğini, hatta scott dahil bir çok firmanın kadrolarını meridanın fabrikasında yaptırdığını söyledi, kadronun hafif ve sağlam olduğunu söyledi. umarım bir terslik olmaz ama bir süre dikatli olmakta fayda var...

14. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Bisikletiniz hayırlı olsun. Lütfi abi yanlış ürün satmaz, en doğru seçimi yapmışsınız. Şimdi geriye bol bol km. yapmak kalıyor.

topchu bunu beğendi.
  15. melih3576

melih3576 Kıdemli Üye

Seviye:
    Ne güzel bir başlangıç yapmışsınız,emin olun hem bu işten zevk alacaksınız hemde düzenli olarak kilo vererek daha sağlıklı olacaksınız,sizi sonuna kadar destekliyor ve aramıza katıldığın için hoş geldin diyorum...

topchu bunu beğendi.
  16. topchu

topchu Yeni Üye

Seviye:
    Burda olmak gerçekten çok hoş, bu kadar kibar insanın arasında olmak başlı başına güzel. Birde tanışıp, dostlar edindiğimi düşündükçe keyifleniyorum.

17. Çağlar Akkoyun

Çağlar Akkoyun Aktif Üye

Seviye:
    evet bisikletçiler çok kibar. bisiklete binenler doğayı da çok seviyor. bisiklet insana ruh sağlığı da katıyor demek ki.

topchu bunu beğendi.