Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Seçemiyorum

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında LeventK. tarafından paylaşıldı.

1. LeventK.

LeventK. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Merhabalar ;
    Uzun süredir ara verdim bisiklet sürmeye şimdi tekrar başlamak istiyorum tabi öncelikle bir bisiklet almam gerekiyor . Çok fazla kategori var ve ben ne seçeçeğimi bilemiyorum ..
    Bisikleti genelde düz bir yolda süreceğim , kimi zaman yollar taş bayır oluyor . Şehir-Yol bisikleti kategorilerine bakmak istedim(Bu kategoride Salcano'nun City Sport 10-20-..-60 modelleri var) fakat bu kategorideki bisikletlerin lastikleri çok ince , neredeyse 2 parmak kadar .. Trabzon'da yaşadığımdan ne zaman yağmur yağacağı belli olmuyor ve bu incelikte tekerlekler ile her virajda düşerim korkusu yaşamak istemiyorum :( , ayrıca dediğim gibi genelde düz yolda süreceğim fakat kimi zaman çok dik taş bayırlarıda geçmek istiyorum ..
    Bütçem tam olarak net değil ama 800 TL gibi bir sayıyı gözden çıkardım bile ..
    Bulunduğum şehirde fazla yetkili satıcı olmadığından bilgi sahibi de olamıyorum . Olan firmalar Salcano,Bianchi,Carraro . Tercihimi Salcano'dan yana kullandım fakat modeli belirleyemedim :eek:
    Lütfen yardımcı olun çünkü kafayı yemek üzereyim :hasta: iyice stresli bir işe döndü .
    Hangi kategoriye bakmalıyım sizce ? Dağ bisikleti uygun olabilir mi ? (Örneğin ; Salcano NG 650 26 HD) -- Ama bunda da V-Fren sistemi yok --
    Ayrıca Salcano sitesindeki kategorilerde şöyle bir ayrım var
    -Dağ bisikletleri
    -MTB,Yol,Yarış bisikletleri
    MTB = Mountain Bike zaten Dağ Bisikleti olmuyor mu ? Neden 2 farklı kategori var ?

2. Anıl Çobanoğlu

Anıl Çobanoğlu Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    Salcano MTB,Yol,Yarış Bisikletileri kategorisinde çift süspansiyonlu,çok pahalı ve kaliteli bisikletler var..

Bisiklet olarak da Carraro Sportıve 224 ü almanızı öneririm..Kullananlar tavsiye ediyorlar..

Disk fren isterseniz Carraro Sportıve 225 var..

enes savaş bunu beğendi.
  3. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Salcano sitesinde farklı o birazz haklısınız. Başlangıç seviyesi bisikletler dağ bisikleti, üst seviye modeller mtb katagorisinde. Şimdi durum biraz farklı geneli düz yolda kullanacam diyorsunuz bu nedenle mtb önermek istemiyorum ama şehir bisikleti alırsanız da çok sert arazi şartlarında süremezsiniz lastik inceliği çok önemli değil ıslak zemin için üretilen lastikler de var ve freni hidrolik disk olan bir bisiklet bakmalısınız

Berke bunu beğendi.
  4. LeventK.

LeventK. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    anladım , sanırım benim ilacım Dağ Bisikleti kategorisi . Ağır olması benim için sıkıntı değil ..
    Peki attığım model sizce uygun mudur ?
    http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=1067
    Hem hidrolik disk , hem de fiyatı cazip geldi . Açıkcası bu konularda yeni olduğumdan her şeyi sorma ihtiyacı duyuyorum . Kusura bakmayın daha acemiyim :utn:

5. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    1 ay içinde 2014 modeller tanıtılacak o modeli bulabileceğinizi sanmıyorum o yüzden 2014 leri bekleyin derim. Bütçenizi biraz daha arttırma şansınızda olabilir

Berke bunu beğendi.
  6. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=1076 modeli iyidir.Gösterdiğin linkteki bisiklet kilitli maşa değildir.Tavsiye etmem.Kilitli maşalı bisiklet iyi olur. 2014 modellerin döviz arttığı için donanımlar daha düşük olabilir. Dağ bisikletlerine asfalt lastiğide takılır.Çok amaçlı kullanım alanı var.

7. Hakan Can Onrat

Hakan Can Onrat Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    2. el düşündünüz mü

8. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Sana sadece sunu söylemek isterim, tarbzon gibi bir yerde eger MTB alacaksan ve dogrusuda budur orlar icin, kesin 12kg'den az olsun. Agirlik önemli degil demissin ama trabzon seni agir bir bisikletle bitirir ve bisiklet sürmekten nefret ettirir. Benden söylemesi.

9. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:

başlanıç seviyesi bisikletler dağ bisikleti, üst seviye modeller mtb kategorisinde demişsiniz :D
    öyle bir şey yok. MTB demek adı üstünde mountain bike: dağ bisikleti demektir zaten. bisiklet türleri genel itibariyle dağ bisikleti, şehir-tur bisiklet, yol bisikleti diye gider... bunlar da kendi içlerinde alt dallara ayrılır.
    LeventK kardeşim Salcano'nun sitedeki grup adlarından dolayı kafanız karışmış. Örneğin şehir-yol bisikleti diye bir kategori yoktur. O sitede şehir,yol,gezi bisikletleri adlandırması bir çok türü bir araya getirmekten dolayı oluşmuş bir başlık adı. Salcano bisikletleri gruplandırırken kafasına göre gruplandırmış. Size şu şudur demek yerine forumun arama kısmından ve Google Amca'dan bisiklet türleri hakkında güzel bir araştırma yapmanızı öneririm.
    tavsiye edeceğim bisiklet ise kullanım amacınıza uygun olduğu için amortisörlü şehir-tur bisikletleri olur. yağmurun sıklığından ve yağmurda kullanacağınızı söylemenizden ötürü disk frenli almanız daha iyi olur. bütün frenler aynı işi görür ama disk frenler yağmurda daha iyi çalışırlar.
    ille Salcano olsun diyorsanız City Sport modeli tam bütçenize göre. merak etmeyin lastik kalınlığı çokta ince değil o bisikletin. hem lastiği kolayca değiştirebilirsiniz :in:

gok bunu beğendi.
  10. hüseyin karakaş

hüseyin karakaş Yeni Üye

Seviye:
    trabzon komple yokuş hafif bi bisiklet alın ben orda yürümeye üşeniyordum :D

11. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Salcano gruplandırması şu şekilde:
    MTB ve Yol Yarış Bisikletleri => MTB Yarış Bisikletleri ve Yol Yarış Bisikletleri => Yarışlarda kullanılabilecek, üst seviyeli dağ ve yol bisikletleri.

Dağ Bisikletleri => Amatör kullanıcılara yönelik daha uygun fiyatlı ve düşük seviyeli, yarışlara uygun olmayan modeller.

Şehir, Yol ve Gezi Bisikletleri => Şehir Bisikletleri, Yol Bisikletleri ve Gezi(Tur) Bisikletleri => Bunlar da aynı şekilde yarışlarda kullanılma amacı olmayan amatörlere yönelik modeller.

Genel algının tersine yarış bisikletleri sadece yol bisikletleri değildir, yol bisikleti yarış bisikleti demek değildir, MTB yarışları da yapılmaktadır ve üst seviyeli MTBler de yarış bisikletidir.

12. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bende MTB kelimesinin Mountain Bike olduğunu biliyorum. Aralarında fark olmadığını daa biliyorum ancak salcano sitesinde üst modelleri mtb başlangıç modelleri dağ bisikleti başlıkları ile iki dala ayırmışlar 1-2 bisiklet inceleyin anlarsınız.

Levent kardeşim sert araziye gireceksen mecbur mtb bakman lazım ama söylemek isterim ki asfaltta o kalın lastikler sana iskence gibi gelebilir. Eğer asfaltta biraz hız ve rahat sürüş istersen şehir bisikleti bakmalısın ama araziye pek fazla giremeyeceksin. Dolayısıyla ağır basan taraf arazimi yol mu olacak ona karar verip bisikleti seçmelisin.

13. ÇEVİK

ÇEVİK Euzübillahimineşşeytanirracim

Adı:
    Volkan Ç.
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Araziye girmeyeceksen şehir bisikleti.

14. LeventK.

LeventK. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    2.el düşünmüyorum ..
    Salcano bayiisine gittim ve Pazartesi günü yeni modellerin geleceği söylendi , bekleyiş sürüyor .. :)