Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet satan arkadaşların kabalığı

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında alper 76 tarafından paylaşıldı.

1. alper 76

alper 76 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Başına gelen var mı bilmiyorum ama ben son 2 haftadır bir çok sitede bisikletini satan çok kaba ve ilgisiz adamlara rastlıyorum. İstanbul da oturmuyorum oturmak zorunda da değilim üstelik dünya da oradan ibaret değil. Detaylı fotoğraf isteyorsunuz arkadaş "çok meşgulüm uğraşamam gelip görebilirsiiz" derken başka bir arkadaş "ya benim çocuğum var otobüsle vs gönderirim ama sonra yok çizilgisiikti yok bilmemneydi hiç gelemem yani..."

oysa mal alınır satılır ancak dostluklar da başlayabilir nedir bu saygısız, ilgisiz tavır anlayamıyorum. Dostlklar oluşturan alışverişler diliyoruz ama her yer "bunlarla" dolmuş.

2. Kara Kartal

Kara Kartal Yalnız Konvoy

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    :) Alper Bey çok takılmamak gerek böyle şeylere paranızla alacaksınız sonuçta sevmediğiniz adamın bisikletini almazsınız olur biter canınızı sıkmayın, bakın siz benim ilanımla ilgili soru sorduğunuzda ben elimden geldiğince cevapladım, siz lütfedip bir teşekkür bile etmediniz ben konu açtım mı açmadım :)

3. Hüseyin Külcüoğlu

Hüseyin Külcüoğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Onları satanlar oldu-bitticiler. Bir an evvel satayım da kurtulayım tiplerden... Uzak durmak lazım.

4. emre_s

emre_s Kıdemli Üye

Seviye:
    Demekki bisiklet hırsızlığı iyice artmış ;)

5. alper 76

alper 76 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @Kara Kartal Dostum, her soru soran kişiden tşekkür ederim gibi bir cevap alıyorsanız ve ben size teşekkür etmemişsem. Bu benim hatamdır kabul ediyorum, bunda kötü bir niyetim yoktu insan bazen heyecanla bunun gibi şeyleri düşünemeyebiliyor.
    Ama mesele bu değil, "gel gör" aha burada" insan deli oluyor yahu. Şu anda size cevap yazarken elektrik gitti. Köydeyim 1650mt yükseklikte ve burada internet olan tek ev burası. maille fotoğraf istemenin nesi bu kadar zor anlamıyorum.Oysa tam tersi yardımcı olan insanlar da var onlar bambaşka Mesela kendi bisikletinin boyu bana uymamasına rağmen bana yardım eden konyada okuyan öğrenci arkadaşım mehmet oz. gibi...

tugrulboraerkil, olympos ve Kara Kartal bunu beğendi.
  6. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Satıcılık zor istir. Herkes beceremez...

7. alper 76

alper 76 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    vallahi almak da zor işmiş

8. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Evet banada denk geliyor. Genelde pazarlik yapmak istedigimde yapiliyor. Ilanda pazarlik yoktur vs yazmadigi icin absurd olmayacak (fiyatina gore 10-50 tl arasi) bir fiyat sunuyorumki genelde her alisveriste yapilan seyler. 3 kisiyle yaptim birisi "dalgani baskasiyla gec" digeri " hadi baska kapiya yardim kurulusu degilim ben" digeride "parana gore bisiklet bak ne isin var benm bisikletimle" gibi sacma cevaplar verdi :) zaten pazarlik yok yazsa ben yazmiyorum ve pazarliga oturdugum rakam inanin siradan normal heryerde soylenilen pazarlik rakamlari. Ben 1000 yazipta 750 ye 650 ye bisiklet verenleri biliyorum. Ve ben 900 tllik bisikletr 30 tl indirim istedim diye hayvan olmadigim kaldi :) orjinal hayvanlari tenzih ederim

9. alper 76

alper 76 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ben daha önce burada "ölücülük yapan alıcılar" ile iligli bir forum da okumuştum. Herkes kendince haklı... takılmamak laızm fikrine katılıyorum ama ben olgunlaşamaıdm ya da daha bir geniş olmam lazım herhalde

@Ahsen Okyay Katılıyorum ben ARABA aldım abi 2012 de opel astra. O zamanda benim aldıgım arabayı bir arkadaşım (sıfır fiyatından bahsediyorum) 3000 TL daha ucuza ve üzerine 1000TLlik donanım taktırarak pazarlık ettiler. Beyaz renk olmadıgı için vazgeçtiler. YUH! dedim ya al sana pazarlık olmaz, son fiyat, ya da liste fiyatı şudur durumları...

Transonic ve Ahsen Okyay bunu beğendi.
  10. öylebirbaktıydım

öylebirbaktıydım Aktif Üye

Adı:
    Şahin Can
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Ahsen Okyay bende 200 tl için birisiyle pazarlık yaptım banada bütçene göre bisiklet bakacaksın demisti arkadaş.1 ay oldu daha bisikleti satamadı bisiklet aradığım bütçeye göre çok cazip ama sırf o davranışı yüzünden bisikleti alasım gelmiyor.

olympos ve Ahsen Okyay bunu beğendi.
  11. Mehmet Altuğ

Mehmet Altuğ surrender.to.music

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bisiklet gibi her parçasında, fotoğraflarına bakarak saptayamayacağınız gizli ayıp taşıyabilecek ürünleri mutlaka bizzat görerek, inceleyerek alın.

Belki de size küstahça cevap veren insanların size bu yönde bir iyiliği dokunuyor ve ayıplı mal satın almanıza mani oluyorlardır...

alper 76 bunu beğendi.
  12. olympos

olympos xrs040

Adı:
    Enes
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bende şu aralar acayip sinir olmaya başladım böyle insanlara. Sıfırı 1600 tl olan bisikleti 1500 tlye koymuş, bende gerçek ikinci el fiyatınının 50 tl altını söyledim ortada anlaşırız diye (klasik türk ticari zekası :D ) gördü, cevap yazmadı. Bende böyle birinden alışveriş yapmak istemedim. Başka biri %5 civarında bi indirim istedim ve satıcı beni whatsapptan engelledi. İnsanları anlamak zor

Kuzey Ege ve Ahsen Okyay bunu beğendi.
  13. alper 76

alper 76 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @Mehmet Altuğ Hoş bir yaklaşım ama Mersinden kalkıp İstanbula git gel zaten 200TLnin üstüne mal olur. (şehir içindeki otobüs minibüs yemek yedik döndik vs masraflarını da katıyorum) 200 den 1900'r indirdiğiniz denilen bisiklet size 2100 -2200 e mal olabiliyor. Yine de hak veriyorum görerek almak en iyisi. Ama bazen böyle birini görmemek daha da iyidir.

Olaylar buradan kaynaklı oluyor genelde... ama "gel gör" uğraşamam meşgulüm" olayı çok garip...

Son düzenleme: 19 Eylül 2015
  14. condition

condition Fixed

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Birde bu arkadaşlar genelde kendi malını sıfır sanıp aldığı fiyattan vermenin derdinde oluyor. Bir ürün ambalajından çıktığı anda 2. El olur bunu bir öğretemedik maalesef:ckskc:

Cem Unden ve aycan turan bunu beğendi.
  15. Yusuf !!WOW!!

Yusuf !!WOW!! #EAEGS

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kardeş mal bu. İster beğen, ister beğenme. Dosta gider. Fazla söze gerek yok.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 22 Eylül 2015
  16. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Topladığım bir bisikleti x liradan ilana koydum alıcı geldi olur olmaz derken y liraya e anlaştık. Ama bisiklet toplandıktan sonra daha hiç kullanılmadı. Geçen gün ilanlarda gördüm benden alan kişi üstüne 240 tl eklemiş ve ilana koymuş yaptığına 1 zil 2 adet lamba. İçimden gelmedi değil arayıp pazarlık yapmak ama bulaşma dedim kendi kendime.

hakan64 bunu beğendi.
  17. hakan64

hakan64 Bisikletkolik

Adı:
    hakan
    Seviye:
    :kptmya::komik::komik::krsn:

18. Deniz A

Deniz A Forum Bağımlısı

Adı:
    YDA
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Benimde başımdan söyle bir olay geçti
    Daha önce fitness bisikletim vardı yol bisikleti olan bir arkadaş ile takas+ nakit olarak pazarlık ettik ve anlaştık
    Detaylı foto istedim 3 günde geldi bugün yoğunum yarın evde yokum vs
    3 gün sonra bana bisikleti aldığı bayi ile yaptığı yazışmayı whatsapp tan yolladı
    Yazışma söyle
    Adamın biri bisikleti istiyor şu bisikleti veriyor üzerine şu kadar para veriyor ne yapayım
    Bisikletçi : okadar para yetmez bu kadar iste sonuçta senin vereceğin bisiklet şöyle böyle

Bunu bana neden yolluyorsun diye sorduğumda da bak ucuza alıyorsun ben zaten bu bisiklete çok binmiyorum senden aldığım bisikletede büyük ihtimal çok binmeyeceğim öylesine alıyorum aslında senin bisikleti bu parayıda etmezde neyse falan.
    Bende alma arkadaş ozaman zorla değil deyip kapattım olayı
    Bazen satarkende alırken de böyle densizler çıkabiliyor

Halilibrahim, alper 76 ve olympos bunu beğendi.
  19. alper 76

alper 76 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @emre_s Olayı hiç bu açıdan düşünmemiştim... siz bunu yazdıgınızdan beri içime bir kurt düştü. Adam sahibinden com daki "güvenli alışveriş" işine de yanaşmıyor. Mutlaka yüzyüze görüşme havasında olunca....
    Ancak bu konuda ne yapılabilir ki? hırsızlık malı oldugundan emin olmak da kolay değil. Adam sadece para kaybetmemek isteyen cimri bir kazmator da olabilir. Doların yükselişi biiskletlerin sıfır fiyatını yükseltti ister istemez ikinci el satanlar da "sıfırı 3000" diyerekten eldeki malı yükselttiler. Oysa aynı malın sıfırı 3 ay önce 2300 ken hava hoş...

@sahinatabey01 samimi bir arkadaşınıza para verin o alsın ama istediğinden de aşağı olsun. İntikam alın bence....bir de fotoğraf çeker "bütçeme göre aldım" diye forumda falan paylaşın biz de beğenelim alkışlayalım. Hatta gelirseniz bir gün mersine beraber gezeriz...

@Angel bu da gerçekten acaip bir durum... Allah alah böyleleri de var demek ki..

@Deniz A Ne gereksiz ve ne kadar da anlamsız bir durum. Ayıp be kardeşim... En doğrusunu yapmışsınız, bana arkadaş daha foto göndermediği gibi cebinden 3-5 çıkacak diye "güvenli ticaret" olayına da yaklaşmıyor. Demek ki aklındaki fiyatın atına inesi yok beyefendinin...

öylebirbaktıydım bunu beğendi.
  20. Halilibrahim

Halilibrahim Enduro /Freerider - Fully Lover

Adı:
    Halil ibrahim
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    alper 76 bunu beğendi.