Bisiklet sakatlanması hakkında

Tepki
15
İsim
Mert Ahçı
Bisiklet
b'Twin
Herkese merhaba benim bir sıkıntım var abilerim uzun zamandır bisiklet kullanan biriyim bunu daha ileri taşımak için tur bisikleti aldım geçen yaz 1.000 km mesafe yaptım 2 ayda ardından sağ kasığımda fıtık çıktı ameliyat olmam gerekti.Doktor 1 ay kadar bisiklet sporuna ara ver dedi,Bende 1,5 ay kadar ara verdim.Ardından bisikletimi değiştirdim daha az zorlamak için çıkışlı yollarda mtb aldım yaklaşık 2-3 haftadır mtb bisiklet sürüyorum,ancak ameliyatın ardından 30-40 km sürüş yapmaya başladım sol kasığımda bu sefer gerilme ağrı oluyor,sebebi sizce ne olabilir ?

Scudo

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Öncelikle Bisikletinin kadro boyu, sele (yükseklik ve ileri - geri) ayarlarını tekrar gözden geçirmelisin ve sürüş teknikleri yani kadanslı kullanıma önem vermelisin. ilk başlarda benimde kasığımda kasılma olmuştu nedeni selenin fazla geride olmasıydı ayarları tekrar gözden geçirdim. Bu sorun ortadan kalktı...

Tepki
15
İsim
Mert Ahçı
Bisiklet
b'Twin
Dün biraz daha araştırma yaptım uzun süre spor yapmadıktan sonra spora başlayınca kasıkta kasılmalar yırtık falan olabiliyormuş buz tedavisi uygulayın diyordu tedavi yönteminde dün 5 dakika kadar buz koydum bugün daha az bir ağrı var.Hem bisiklet sürüyorum hemde fitness'a gidiyorum fazla zorlamaktan olabilir heralde.