Bisiklet sağlıktır...

Scudo

xibabla

Üye
Tepki
55
Bisiklet
Cannondale
Sigarayı bırakmak isteyenler için de bisikleti şiddetle öneririm. Her aklınıza geldiğinde atın kendinizi yollara:)

iamhasancanbam

Daimi Üye
Tepki
530
Bisiklet
Sedona
Sigarayı bırakmak için bisiklet bir nevi rehabilitasyon merkezi gibi birşey. Tiksindiğim sigarayı babam bırakma aşamasında olduğu için onu zorlayıcı turlara götürüyorum. Zaten 1 2 sigara içiyordu babam, şimdi hiç ağızına sürmemeye başladı.
-Bisiklet kalpazanlığı önler.
-Bisiklet doğa barış içinde olmayı öğretir.
-Bisiklet sabırlı olmayı, mücadeleyi hırsı öğretir.
-Bisiklet sosyal çevrende düzgün ve oturaklı kişilerin olmasına olanak verir.
-Bisiklet sizi sigara alkol ve uyuşturucu gibi bağımlılılk yapan maddelerden uzak tutar.
En önemlisi de bisiklet, bunu size hayatınızda olmazsa olmazım dediğiniz konuma gelir.
Misal ben öyleyim. Bisikletsiz duramam. :)

Tepki
23
Birde birşey daha, bisiklet insanda antidepresan etkisi yapıyor, ogün kesinlikle daha dingin ve hoşgörülü oluyorsun. Psikiatrlar zaten hastalarına açık havada aktiviteyi önerirler.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@CEM HELİMOĞLU

*Doyumsuz biriyseniz fazla para harcarsınız, daha iyi bir bisiklet almak için.
*Sınırlarınızı bilmiyorsanız fazla kaza yaparsınız, fazla zorladığınız için.
*Saygısızsanız trafikte kavga edersiniz, kendinizi daima üstün gördüğünüz için.
*Dikkatsizseniz fazla kaza yaparsınız, tehlikeleri göremediğiniz için.

Daha devam edilebilir sanırım.

Tepki
23
Antidepresan konusunda birşeyler daha, şahsen ben sporun birçok dalını denedim, sporun serotonin salgılattığı bir gerçek ama açıkhavada yapılan sporlar için bunun daha geçerli olduğunu düşünüyorum, açıkhava yürüyüşleri, koşular, bisiklete binme, tenis vs..kesinlikle insanı mutlu hissettiriyor

Tepki
34
Bisiklet
Geotech
Arkadaşlar sigarayı bırakma konusunda size yürekten katılıyorum, bisiklete başladıktan sonra sigarayı bırakan/unutan çok insan var.

Tepki
25
her yaşta bisiklet kullanmak lazım mesela konya çok ğüzel yer yaştan insan işine evine bisikletle gidip geliyor. bende bisiklet SAĞLIKTIR.

emre ersoy

Forum Bağımlısı
Tepki
509
İsim
Emre
Faydalı konu olmuş teşekkürler.

Tepki
4
Sadece bir izlenimimi paylaşacağım, Hollanda da herkes çoğunlukla fast food yiyecekle besleniyor fakat toplumda tığ gibi insanların çoğunluk olduğu göze çarpıyor bu durumun yanında 7 sinden 70ine herkes bisiklete biniyor bisikletle seyahat ediyor işe alışverişe aklına gelebilecek her yere bisikletle gidip geliyorlar. sonuç olarak bisiklet binerek zararlı beslenmeyi amorti etmiş oluyorlar.

Mehmet_Gürsoylu

Forum Bağımlısı
Tepki
381
Keşke tıbbi olarak açıklanmış dez avantajlarından da bahsetseydiniz.Dünyadaki bütün sporların yan etkileri var ama yararlı etkileri olumsuz etkilere göre çok fazla olduğundan önemsenmiyor.Mesela bisiklet kalp büyümesine yol açıyor yada bacaklarda varise neden oluyor.Bakmayın orda varisi engelliyor yazdığına.Googleden bakın bütün bisikletcilerin bacaklarında aşırı derecede varis var.Bunlar profesyonel değilmi hiç varis olmaması lazım