Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İptal Edildi bisiklet ruhuyla tüccar kafası uyarmı

Konu, 'Bisikletle İlgili Diğer İkinci El Ürünler' kısmında Hasan Hakan Koç tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Hasan Hakan Koç

Hasan Hakan Koç Bisikletkolik

Seviye:
    selam arkadaşlar. ikinci el ilanlarında sizce nelere dikkat etmeliyiz. merak ediyorum herşeye organize bir şekilde lafı olanlar bakalım bize neler önerecekler:in:

2. betmo

betmo Forum Demirbaşı

Seviye:
    Kişiye dikkat ediceksin... öbürküler hikaye. Sağlam adam herzamn sağlam mal satar. ama bi okadarda dolandırıcıysa mal sağlam olsa bile almazdım...

3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    2. el ilanında dikkat edilmesi gerekenler derken ilan verme aşamasını mı yoksa 2. el ilanından bir şey satın alma aşamasını mı kastediyorsunuz anlamadım... :(

4. Hasan Hakan Koç

Seviye:
    satın alma aşamasında demek istemistim . birilerine sevimli görünmek için sizce yönlendirme yapılıyormu :cool: ve parçaları tanımayan biri piyasadan , gerçekten satıcı ve parçadan haberi olmayan biri nasıl alış veriş yapmalı. bunun gibi .

5. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Ben ne dediğinizi anlamadım, ancak benim 2. ellerle ilgili problemim var. HER ilana hımm güzel parçaymış alana hayırlı olsun diye mesaj atmanın hiçbir manası yok. Yapmayalım lütfen. (Bu lafım kendim dahil herkese.)

6. Hasan Hakan Koç

Seviye:
    bende bunlardan bahsediyorum hoş olmuyor

7. İdris ACA

İdris ACA Onursal Üye

Seviye:
    hasan abi bende sana bu konuda kesinlikle katılıyorum dün akşam bu yazıynı okuduktan sonra 2.el ilanlarını karış karış gezdim mesela bir arkadaşımızın verdiği ilanlarda standart bir grup oluşmuş ve yorumlarda dışardaki insanları teşvik edici ve kakıyorum o aynı kişiler başka ilanlara böyle tostane bir tutum sergilemiyor burda isim vermek istemiyorum yarası olan gocunur anlayan anlamıştır zaten teşekkürler ii forumlar

8. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Bence 2. elde satıcı ile alıcının yanlız bırakılması gerekli diye düşünüyorum. Sadece alacak kişi, satışa sunulan mal hakkında bir açıklayıcı soru sorarsa, o malı tanıyanlar cevap yazmalı, yoksa alana hayırlı olsun vsire. gibi anlamsız mesajlar olmamalı diye düşünüyorum.
    Kişi bazen yurdun bir ucundan bir bisiklet satılığa çıkarıyor, o bisikleti hayatında hiç görmemiş kişi, yurdun öbür ucundan yazıyor, ''süper bisiklet, alana hayırlı olsun'', bu da çok saçma bence.

Birde 2. elde dikkat edilecek noktalardan birisi, bunu hep görüyorum, aynı malın sıfır satışı yapılan yerlerdeki fiyattan daha pahalı veya onla aynı fiyatta olduğunu görüyorum. 2. el malı satmaya çalışanlar bazen sıfır maldan daha fazla fiyat istedikleri oluyor.

Birde 2. el malda, elinde hiç bitmeyen malzeme olanlara çok hayret ediyorum. Herhalde bu kişilerin, eskiden bisiklet parçası satan dükkanları olduğunu düşünüyorum.!!!!!

2. elden malzeme alacakların, malzemeyi satan kişilere güvenmesinden başka yapacak birşeylerinin olmaması da biraz düşündürücü. Çünkü forumumuzda herkes birbirini tanıyamıyor. Forumumuz Türkiyenin mozağininden oluşuyor.

Ben 2 kere 2. el malzeme aldım. Aldığım arkadaşları forumdan çok iyi tanıyordum. Onun için hiç bir tereddütüm olmadan aldım.

Herkese 2. el, alış verişlerinde iyi, dürüst kişilerle karşılaşmalarını dilemekten başka yapacağımız birşey kalmıyor.

Hoşçakalın.

9. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Satılık ve takas bölümleri için bir referans sistemi hepimizin lehine olabilir.
    Nasıl Avatar'ımızın altında ne kadar teşekkür aldığımız ve puanımız yazıyorsa, aynı şekilde, kişisel bilgilerimizin bulunduğu sayfadan görebileceğimiz, satıcının daha önceki satışlarına istinaden yapılmış alıcı yorumları veya puanları, alışverişlerdeki endişelerin önüne geçecektir.

Ayrıca dediğiniz gibi, satıcının hemen ardından, Türkiye'nin öbür ucundan, ne satıcıyı görmüş tanımış, ne de malı doğrudan görmüş kişilerin yorum yapması, alışverişlerin kalitesini düşürüyor.
    Sadece satıcıyı tanıyorsanız ve o ürünün son halini görmüşseniz, bu yönde yorum yapmanız, forum kirliliğinin önüne geçecektir.
    İlk paragraftaki önerim daha da temiz bir forum için düşünülebilir.

10. behcetatinc

behcetatinc Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşlar,

Sizlerden gelen şikayetler doğrultusunda linkte yazılı olduğu gibi bir önlem aldık. Bundan sonraki ilanlarda kesinlikle uygulanacaktır. Vakit bulduğumuz zamanlarda geriye dönük ilanlar için de uygulamaya çalışacağım.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=7822

11. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Bir de fiyat belirtilmesi şart koşulsun.

Not: Ben fiyat yerine telefon ya da adres verenleri hiç dikkate almıyorum.

12. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    yalnız rica edeceğim uygulama satılmakta olan malı görmüş ve hakkında yorum yapabilecekler dışında olsun lütfen.

13. behcetatinc

behcetatinc Bisikletkolik

Seviye:
    Forum kurallarımızda fiyat belirtme zorunluluğu zaten var.

Yorum yapanlar zaten ürünü veya ilan sahibini tanıyan kişiler. Bu sebeple uygulama istisnasız hepimiz için uygulanacak.

14. Hasan Hakan Koç

Seviye:
    çok teşekkürler foruma yakışmıyordu elinize sağlık:in:

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.