Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Rotaları Hedef Tahtası Oldu

Konu, 'Basında ve Medyada Bisiklet' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

1. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:

Marmaris Bisiklet Rotaları projesi kapsamında yapılan yönlendirme tabelaları magandaların hedef tahtası haline geldi.
    Marmaris Bisiklet Topluluğu Başkanı Tolga Gök, facebook sayfasında paylaştığı fotograf ve çok ağır ama anlamlı mesajlarla yönlendirme tabelalarını hedef tahtası haline getirenlere serzenişte bulunuyor.
    Marmaris'in başta Karacasöğüt olmak üzere bir çok mahallesinde yaşanılan bu tatsız durumun kendilerini üzdüğünü belirten Tolga Gök, burada 8 yıldır verilen bir emek var. Bunu yapanların vatan haini olduğunu düşünüyorum, mesajını veriyor.

KAYNAK

Oktay Erkan ve Çetin Güzel bunu beğendi.
  2. U BoRa

U BoRa Kaptan

Seviye:
    Her şekilde ahlaksızlıktan başka bi şey değil. İstanbul'un Anadolu yakasında da bazı viraj tabelalarına da ateş edip döndürüyorlar. Bu yüzden ciddi tehlikeler atlatan arkadaşlarım var. Nasıl bir kafa yapısı gerçekten çok merak ediyorum.

Tolga Gök'ün facebook sayfasındaki yorumunu gördüm bu arada, bence ağır bi mesaj değildi.

3. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    memlekette ciddi anlamda can güvenliği bulunmadığı ve sapık manyaklar arasında bulunduğumuzun bir izdüşümü.

4. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Zaten çok az bisiklet yoluna sahibiz onlarıda böyle imha ediyolar. Bisiklet yolu mangal alanı , bisiklet yolu tabelasında Poligon ! :alkis:

5. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Sorun bisiklet projesi veya sadece bisiklet degil maalesef... Ulke yapisindaki egitimsizlik, kanunsuzluk, kultursuzluk ve at gozluklu bir bakis ve mantikla her yenilige her yapilana kapali olma durumunun karsiligi :(
    Her manzarali yerde ictigi siseleri parcalayip cam kiriklarinda birakan, buldugu tabelaya ates eden, dugunlerde hala sarjor bosaltan, kendi dogrusundan ve sig hayata bakis acisindan, inanclarindan, aliskanliklarindan farkli olana saldiran bir toplumdan bahsediyoruz.
    Yukaridaki yorumlarda da bahsedildigi gibi balik bastan kokar ve "dur" denmedikce, "birisi gelsin bunlari duzeltsin" mantigi ile sindikce ve bekledikce asla degismeyecek hatta kotulesecek hersey. Ulke yonetiminin hemen her kademesinde ve mevki sahibi olanlarin egitim - yonetim kapasitesinde goruyoruz bu yetersizlik, yoksunluk, keyfiyet ve usulsuzlukleri;
    Basina buyruk "ben istedim" "benim yakinim - benim cikarim ortbas edin" "tanidiklar var bisey olmaz" anlayisini...

Pesimistim evet! Cunku gecen yillar bunu ispatlarcasina kafamiza vuruyor bu gercegi ve biz aldirmaz, duyarsiz, alismis, en kotusu gecmis gunlerdeki seylerden ders almak yerine unutur ve kabullenir oluyoruz :confused:

Simdi bunu sikayet edecek veya "siyasal elestiride iceriyor" diyerek silecek olan varsa buyursun. Bu konuya dogru ve objektif ve uslubunca baska turlu yazmayi beceremiyorum ben...

münir.k bunu beğendi.
  6. sezgin tire

sezgin tire Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bir twit vardı "vatandaşı olmasak güzel ülke aslında" diye. o aklıma geldi birden.

7. münir.k

münir.k Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    en son iki hesabımı bu saçma ve keyfi entry silmelerden dolayı kapatmıştım umarım bu uygulama devam etmiyordur.