Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Römorkları

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında stinger tarafından paylaşıldı.

1. stinger

stinger Yeni Üye

Seviye:
  2. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Çok güzel de, nereden bulacaksıznız, Türkiyede varmı böyle römorklar

3. stinger

stinger Yeni Üye

Seviye:
    olması lazım.görmüştüm bi kez

4. Süleyman Uzunköprü

Seviye:
    Ben çok araştırdım, bulamadım. Eğer bulabilirseniz bizlerede bilgi veriniz. Bende bizim ufaklığı gezdirmek için bir römork alıcam.

5. stinger

stinger Yeni Üye

Seviye:
  6. Süleyman Uzunköprü

Seviye:
  7. NKORHANK

NKORHANK Aktif Üye

Seviye:
    Chicagoda performance bike ta var halsted caddesi üzerinde. Ama oranın fiyatına göre bile almaktansa demircide yaptırıp ucuna lastik takmak daha makul. Yurt dışından getirmek isteyen olursa www.performancebike.com

8. S. Burak Cebeci

S. Burak Cebeci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ben bir keresinde bir turist görmüştüm kadıköy de çok kullanışlı şeylere benziyordular...

9. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Kullanisliligi hakkinda su kadarini söyliyim, hergün onlarca görüyorum yollarda. Burada cok popüler...

10. bisikletseven

bisikletseven Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:

hangi tarz gezilerde kullanılabilir uygunluk açısından

11. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Özellikle tasinacak yükün fazla oldugu ve rotada fazla egimli / bozuk yolun olmadigi geziler icin cok uygun.

Yine günlük sehir ici uzun mesafe yapan, yaninda tasimasi gereken fazlaca esyasi olanlar icin de bence ideal, cünkü bu römorklar yere oldukca yakin, bu nedenle yük fazla olsa bile bisikletin dengesini bozmuyor. Ayrica yüklemenin neredeyse siniri yok, esyalarini tepeleme doldurup üzerine bir de köpegini oturtanlar gördüm.

Fakat basta da belirttigim gibi yol sartlari bozuk olursa problemli olabilir, tabi hizinizi cok artirmazsaniz yine yolunuza devam edersiniz. Egimli yollarda da tirmanirken agirligi sorun olabilir belki. Hizli ve dik inislerde de frenlemede nasil bir etki yaratir acikcasi bilmiyorum.

12. Süleyman Uzunköprü

Seviye:
    Peki bunları nasıl temin edebiliriz, fiyatları nelerdir.

13. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Türkiye'de satan hic görmedim, burada da 80-100 € gibi basliyor saniyorum

Süleyman Uzunköprü bunu beğendi.
  14. ozgurtex

ozgurtex Aktif Üye

Seviye:
    Bisiklet Römorku olarak yaptığımız ve kendi çapımızda "Karınca" olarak isimlendirdiğimiz ürünleri http://cerem.cshus.org/Bisiklet#Kar%C4%B1nca adresinden bulabilirsiniz..

Forumda açtığımız "satılık Karınca-3" konusundan (son arıza ile silinmiştir) takip edenler bilir, yaptığımız 4 adet Karınca-3'ün 3 tanesi satıldı ve sonuncusunu Cerem kullanmakta. Bakım ve boyasını tamamladığı Karınca-2 ise halen teslim edilmeye hazır bir şekilde 250 YTL karşılında yeni sahibini bekliyor.. bilginize...

15. teampasha

teampasha Forum Demirbaşı

Seviye:
    resimler çok belirgin değil, bi kaç net resim ve iletişim bilgisi verirmisiniz. Teşekkürler.

16. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:

ilgili siteden fikir vermesi açısından aktarılmıştır.

teampasha ve Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  17. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:

Merhaba arkadaşlar.

GPA 2 gezisi sırasında karıncayı bire bir test etmiş birisi olarak, yapan ve bu işte emeği geçen herkesi burdan kutlarım.

Süper rahat bir kullanımı var . o yükle Enes yanımızdan bir tır kamyonu edasıyla geçip gitti yol boyu. :)

Enes kardeşim bana tur bile attırdı. Çok güzel ve başarılı yapılmış bir römörk.

Benim çok hoşuma gitti ve kısmetse İzmir'e gelince bir tanesini almayı veya yoksa yaptırmayı düşünüyorum.

Benim tek çekincem var söylemeden edemeyeceğim.

Aşağıda resimlerde de göreceksiniz, arka teker karıncaya çok yakın çalışıyor, üstündeki tekerlekle değme olayı kesinlikle olmaz, ama benim gibi 26 x 2.10 luk lastikle kullanmak sanıyorum imkansız.

Bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz.

Çünkü ben bu römörkü tandemimde de kullanmayı düşünüyorum.

Tandemde küçük ebadlı lastik kullanma şansım kesinlikle yok. en küçük kullanabileceğim 26 x 2.00 lik bir lastik ki onlar bile traktör lastiği gibi oluyor.

Sanırım bu konuda arka teker hazne bağlantı yerini, biraz ileri alarak çözebilirsiniz sanırım.

Arkadaşlarımın istediği resimleride Enes kardeşime sormadan atıyorum, ama samimiyetimize dayanarak birşey diyeceğini düşünmüyorum.

Buyrun resimler.

Sevgi ve selamlarımla.

18. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Ender abi fotoğrafların lafımı olur :)

GPA2 de kullandığım lastikte 1.75 schwalbe marathon plus vardı.Karınca'nın ön çatalında çok olmasa da bir miktar boşluk vardı. Ordu'da 1.95 Tıoga factory lastikle de kullandım.(Ki dişleri nedeniyle 2.10 gibi durduğunu söyleyebilirim) Onda da sıfırsa sıfır oturuyordu. Ne arada boşluk gözlemleyebiliyordum ne de bir sürtme oluyordu :) Ön çatalın uzatılmasının ötesinde bunan sonraki yapılacak karıncalarda mtb kadrolarının arka çatalında kullanılan ''S bend'' teknolojisi ile bu sorunun çözülebileceği kanaatindeyim.

Bu arada havalar burada fena bozdu ben hala bi test yazısı hazırlayamadım bakalım ne olacak :s

Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  19. ozgurtex

ozgurtex Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba,
    Karınca-3'lerdeki boyun uzunluğu kararlılığı artırmak için mümkün olan en kısa mesafede ayarlanmıştır. 2.10" lastiklere kadar sorunsuz olan bu mesafenin istek üzerine Karınca-4'lerde 3" lastiklere kadar uyumlu hale getirilmesi planlanmaktadır.
    Enes (ve diğer Karınca-3 sahipleri) için güzel haber, Karınca-4'lerin boyunları Karınca-3'lerle de uyumlu olacak. Karınca-4'lerin boyunları yine dağ bisikletlerine göre tasarlanacak, yol ve tandem bisikletleri için de seçenek sunulacak.
    Karınca-4'lerdeki geliştirmeler ve farklılıklar yakında belli olacak. Sürüş geometrisinde değişiklik olmamakla birlikte bazı ağırlık tasarrufu sağlayacak değişikliklere gidilmesi planlanıyor.

Karınca-4 sahibi olmayı düşünenler şimdiden paralarını hazırlasalar iyi olur, çünkü bu seferki serinin duyurulması ile üretime başlanması arasında yine çok az bir zaman (1 hafta-10 gün) olacak. Satış fiyatının 1/3'nü kapora olarak verenler Karınca-4'lerden sipariş edebilecekler. Satış fiyatı Karınca-3'lerden daha düşük olmayacak şekilde talebe göre belirlenecek.

İletişim için Cerem'in sitesindeki iletişim bölümü kullanılabilir.

20. Ali Niyazi Duman

Ali Niyazi Duman Forum Demirbaşı

Seviye:
    özgür seni ve ceremi takdir ediyorum abi hakikatten güzel şeyler yapıyosunuz