Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Rehberliği yapmak isteyen?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında ExtremeBiker tarafından paylaşıldı.

1. ExtremeBiker

ExtremeBiker Aktif Üye

Seviye:

MErhaba arkadaşlar . Bodrum Sea Garden otel de bisiklet rehberliği yapmak isteyen arkadaşlar varsa aşağıdaki yazıyı okusun.Maaş 700 ytl + SSK + Prim dir. Bana 0505 3399613 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bolu yarışından sonra kesinleşen bir işin içerisindeyim.Yaptığım görüşmelerden sonra Bolu'dan direk bodruma geçtim ve 1.5 aydır Sea Garden otelde bisiklet rehberliği yapıyorum.

Bu işi kabul ettim çünkü en çok sevdiğim sporu yapabilecek ve aynı zamanda para kazanabilecektim.Nitekim geçen bu süre içinde geriye baktığımda onlarca gezi ve tanıştığım insan görüyorum.Hatta öyle ki geçen yaptığım turlardan birinde Bart Brentjens'in komşusuyla tanıştım ve çok güzel muhabbet ettik...

Otel gerçekten çok büyük,1.sınıf tatil köyü ve 5 yıldızlı bir otel iç içe bulunuyor.3 Koya sahip.Bir uçtan bir uca yürümek çok zaman alıyor.Bu yüzden otel içerisine müşterileri taşımak için servisler koymuşlar :).Tabi ben bisiklet ile isteidğim yere çok kısa sürede ulaşıyorum.

Burası benim mekanım :).Dağ bisikletlerinin konulduğu ve her türlü tamir işlemini yaptığım mekan.

Ve bunlar da bisikletlerim.Schwinn ve Nakamura marka 15 tane xc tipi bisiklet var.Genelde malzeme olarak XT-LX kullanılmış.

Ben buraya geldiğimde bisikletlerin hali pek iç açıcı değildi.Hiç bakım yapmadan sürekli binilmiş.Zincirler hiç değiştirilmemiş,fren telleri paslanmış,hatta bazı arka dişliler hiç sıkılmadan takılmış.1.5 Ay içinde tüm bisikletlere bakım yaptım,dişlilerin den zincirlerine kadar herşeyi yeniledim.Şimdi gayet güzel çalışan 10 tane bisklet var 5 tanesi ise spariş ettirdiğim XT parçaları bekliyor.

Ve burasıda boş zamanlarımda dizüstü bilgisayar ile internete girdiğim mekan :).Burada internete girmeyi gerçekten çok seviyorum.Gözüm bazen manzaraya dalıp gidiyor :).

Haftada 4 gün bisiklet gezisi oluyor.Bunlardan biraz bahsetmek isterim:

Breakfast tour: Bu turda bir köy evinde kahvaltı edip geri dönüyoruz.Toplam mesafe 20 km ve asfalt,yeni başlayanlar veya aileleri ile bisiklete binmek isteyenlerin çoğu zaman tercihi oluyor.

Sunset tour: Akşam üstü saat 4 de başlıyoruz ve mangalcı restorant a gidip mangal yapıp geri dönüyoruz bu turunda toplam mesafesi 24km ve asfalt

Bluewave tour: Benim en çok sevdiğim tur.27 km yol katettikten sonra gezi teknesi gelip bizi alıyor ve akşama kadar koyları gezdiriyor.Tüm günüm teknede yatmakla,denize girmekle geçiyor :).Bu turu onlarda çok seviyor çünkü otelden kalkan tekneye çocuklarını bırakabiliyorlar ve aynı zamanda eşleri yürüyüş yapıp aynı tekneye katılabiliyor.Böylece ailecek eğlenmiş oluyorlar.

Bluewave tour dan bir görüntü.

Large tour : 45 kmlik inişli çıkışlı toprak bir yolda yapılıyor.

Medium tour: 24 km lik toprak bir yolda yapılıyor.

Peki gelelim tur dışında ne yapıyorum.Genelde ofisimde bisiklet kiralamak isteyenlere bisiklet vermekle geçiyor zaman.Aynı yerde tenis rezervasyonlarını yapan tenis öğretmeniyle beraber takılıyoruz.

Akşamları ise şovlara yardım ediyoruz.Eğer isterseniz kılıktan kılığa girip şovlarda yer alabiliyorsunuz. :).

Ve gelelim en sevdiğim bölüme...

Her salı havuzda otelde yapılan sporların tanıtımı yapılıyor.Ve bu tanıtımda benim görevim de bisiklet ile havuza atlamak :D.Hiç aklımda yokken bunu yapacaksın dediler.Hiç deneyimim de yoktu bu konuda ama artık iyice yetiştirdim bu konuda kendimi :D.

Burada çok güzel geçiriyorum.Bazen çok yorulduğumda oluyor ama bisikletimle beraber olduğum için pek umursamıyorum.Elbette şu süre içerisinde hiç antrenman yapamadım ve yarışlardan iyice uzak kaldım.Ama Eylül'ün 11 inde okulum açıldığından ve okul öncesi birazda ailemle vakit geçirmek istediğimden 15 gün sonra bu işi bırakıyorum.

Ve patron benden sezon sonuna kadar bu işi götürebilecek birini bulup bulamacağımı sordu.Eğer aylık 700 ytl maaş ile sezon sonuna kadar (tahmini 1.5 ay var) çalışmak isterseniz bana haber verin.

Bence kısa bir süre için oldukça iyi para.Hele ki bir öğrenci için.Eğer vaktiniz uyuyorsa bence kaçırmayın.Aldığınız para çok işinize yarayabilir(örneğin gelsin xtr parçalar :D).Tabii ki kendinizi ifade edecek kadar ingilizcenizin olması gerekiyor.Gerçi şu sıralar oteli italyanlar işgal etti :D.Her taraf italyan kaynıyor ama nerdeyse hepsi ingilizce biliyor.

Benden şimdilik bu kadar.Bugün off günüm.Doya doya denize girmek istiyorum :).Görüşmek üzere...

Baki Berk Kayalar bunu beğendi.
  2. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Keşki vaktim olsa ve oradaki yolları bilsem harika olabilirdi. İtalyanlar sorun olmaz(dı) çünkü İtalyancaya merak saldım ama normal bir merak değil tabi..

Uçma fotoğrafın harika olmuş bu arada.

3. SNkaraoglu

SNkaraoglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Güzel işmiş.. Biraz büyük olsam. Birde ihtiyacım olsa çalışırım :D

4. b_burcu

b_burcu Üye

Seviye:
    o kadar kıskandım ki seni anlatamam :)

5. ENDORPHIN

ENDORPHIN Kıdemli Üye

Seviye:
    ben bu işe talibim

6. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Süper işmiş. Hem tatil yaparsın, hem para kazanırsın, hemde bisikletine binersin. Bence süper ama ingilizce bilip birde boş vakti olan birisi olması lazım. Benim kriterler uysa şahsen bende isterdim. :)

7. ExtremeBiker

ExtremeBiker Aktif Üye

Seviye:
    Bu iş için müşterilerle anlaşabilecek kadar ingilizce bilmek gerekmektedir. Çünkü neredeyse hemen hepsi yabancı. Ayrıca kahvaltılarda yemeklerde sohbet muhabbet yapıyoruz :)

8. marule

marule Forum Demirbaşı

Seviye:
    her kriter uyuyor valla:) ben de talibim...

9. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    İş icin rahatsız etmiyecem ama,
    Gercekten resim cok güzel olmus, havuza atlarken...