Pompa hakkında yardım

Tepki
0
yeni bi' bisiklet pompası aldım ve nasıl kullanılacağını bilmiyorum yardım edebilir misiniz?

Scudo

Mustafa Volkan Koca

Forum Bağımlısı
Tepki
513
fotoğrafını eklersen veya marka model belirtirsen daha rahat yardımcı olabiliriz hepsi farklı şekilde çalışıyor

Tepki
24
arkadaşlar aynı sorun bende de var arkadaşlar. Gerekli resimleri yolluyorum. Lastikleri taktım ama şişiremiyorum :D acaba bir parça mı eksik ya da benim aldığın pompa mı uygun değil?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Pompanın üzerinde bir kol var. O kolu açık konuma getirip, pompanın hava çıkışını yani ucunu siboba tam oturtup, kolu kapalı konuma getiriyorsunuz. Sonra şişiriyorsunuz. Yani o kol, pompanın ucunu kilitliyor. Kilitli olunca da hava kaçırmadan lastiği şişirmenize yarıyor. :) Sonra da pompanın kilidini açıp, siboptan ayırıyorsunuz.

Tepki
24
peki ben bastırırken aşırı zorlandım hatta tam bastıramadım pompayı bunun nedeni benim çelimsiz olmamdan mı :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Nereye bastırırken, hava vururken mi? Anlamadım. Ama çelimsizlikle ilgisi yok, yapılamayacak birşey değil. Deneme-yanılma yöntemi ile çözeceksiniz artık. :)

ergün yurt

Daimi Üye
Tepki
358
o mandalı kaldırmadanda şişirebilirsiniz yalnız pompanın sibop,a geçen kısmının iç haznesi büyük ihtimal ince uç olarak duruyordur sibop,a geçen kısmını çevirerek açın içindeki iki adat lastik conta ve yönlendirici var onu ters çevirin geniş siboba uygun hale gelecektir.

Emirhan Kılıç

Daimi Üye
Tepki
128
İsim
Emirhan KILIÇ
Bisiklet
Diğer
Hava basarken bir elinizlede pompayı sabitlemeyi unutmayın..:)(sabitlemesseniz sibop dipten kopabilir veya deforme olabilir..)

• Beğen
Tepkiler: Burak Sakarya
Tepki
24
Arkadaşlar sorunu ürünü aldığım kişi ile konuşarak öğrendim . küçükken benim bildiğim pompalar gitmiş teknoloji gelmiş :D

pompanın, lastik sibobu iğnesi ile temas eden kısmı çıkarıp düzgün şekilde takmak gerekiyormuş. ben de diyorum niye bu kadar zor hava basıyor. :)

Canoguz1

Üye
Tepki
11
İsim
can
Bisiklet
Diğer
Şu ifadelerin tam ne anlama geldiğini bana açıklarmısınız? İdeal kullanım aralıkları gibi birşey olduğunu düşünüyorum ama bilemiyorum yani .Yardımlarınızı bekliyorum :))

Dosyalar