Bisiklet parcalari vol2 (yardim lutfen)

hsnbykkls

Forum Demirbaşı
Tepki
282
İsim
Hasan Büyükkeleş
Merabalar. Masadan Kilitlenebilir bisiklet sahibiyim. Sorum şu ki, maşanin sag tarafinda kilit, sol tarafinda ne olsugunu bilmedigim bir parca var. Nedir bu ?

http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/08/18/0b00a5b996ecb7f2bb926d58a5c4af10.jpg

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba Hasan,
Maşanın sertlik(+) ve yumuşaklık(-) ayarının yapıldığı bölüm.

hsnbykkls

Forum Demirbaşı
Tepki
282
İsim
Hasan Büyükkeleş
@BF Okuru
peki sert maşa mi daha iyidir yumusak maşa mi ??

krhnbgck

Üye
Tepki
37
İsim
korhan
Bisiklet
Salcano
Arazide yumusak olmasi iyidir ancak asfaltta yumusak hatta kilitli olmayan maşa pedal gücunuzün bir kismini emer. O yüzden yol durumuna göre kendinizi ayarlamaniz gerekir.

hsnbykkls

Forum Demirbaşı
Tepki
282
İsim
Hasan Büyükkeleş
Peki tesekkurler yardiminiz icin [emoji4]

Barış Y.

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Ghost
@hasan büyükkeleş

Merhaba
Hazır konu açılmış ve görselde varken benim de bir sorum olacaktı.Maşanın bu kısmındaki kapağı nasıl sökebilirim ? "PRELOAD" yazan yeri değilde onun altındaki dışa doğru dişli olarak görünen kısımı hangi alet yardımıyla açabilirim ? Bir kaç haftadır araştırıyorum ama orası için gerekli olan malzemeyi bulamadım.Plastik kısım çok hassas,farklı bir aletle açmaya kalktığımda hemen diş atıp eriyebiliyor.O yüzden orasını açabilmem için gerekli olan malzeme örneğini gösterebilir misiniz ?

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Barış Y.

Kargaburun pense;

(link)

yada Segman pensesi ile açabilirsiniz..

(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
2 tane karga burunu eşit şekilde karşılıklı olarak oraya yerleştir ve saplardan sıkıca tutarak saat yönünün tersine doğru çevir.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Bir de şu önemli soruyu sormak isterim. Orayı açıp ne yapacaksınız? Daha orayı bile sökecek deneyiminiz yok. O yüzden soruyorum. Bakım yağlama gibi bir şeyler yapacaksanız bisikletçiye götürün. Daha güvenli olur.. Kolay gelsin şimdiden..

Barış Y.

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Ghost
@Serkan HODANCI

Serkan bey,

Yukarıda kullanmam için önerdiğiniz aletler için teşekkür ederim.Sizinde söylediğiniz gibi; " Daha orayı bile sökecek deneyiminiz yok" olmayan deneyimi kazana bilmek için yardımınıza başvurdum.İyi bir iş çıkararak sorunumu çözmüş bulunuyorum.İsterseniz yaptığım işlemin detaylarını anlatarak,kazandığım deneyimi sizinle paylaşabilirim.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Barış Y.

Beni yanlış anlamadığınızı düşünmek istiyorum. Kötü anlamda söylemek istememiştim. Deneyiminizi fotoğraflaya bildiyseniz ne mutlu. Burada ya bu konu üzerine yada yeni konu açarsanız hiç sökmemiş bir arkadaşımıza ışık tutmuş olursunuz. Teşekkür ederim..