Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet parçaları ne zaman geliyor?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında BF Okuru_ tarafından paylaşıldı.

1. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    Bu bisikletlerin parçaları, giyim, aksesuar vs. ne zaman stoklara giriyor?bahar gelince ayakkabı maşa sele vs tarzı şeyleri ve uygun ölçüde olanlarını bulmak çok çok zor oluyor tam tersinede sonbahar gibi bisikletleri bulmak zor oluyor.Bu işin sezonu nedir? :D

2. Bora Yurttutan

Bora Yurttutan Aktif Üye

Seviye:
    aslında çok doğru söylüyorsun ülkemizde mantık hep bisiklet satmak üzerine
    fuarlara gidiyorsun nokta kadar donanım ve parça satışı yok 2012 shımano modelleri
    hala gelmemiş senenin ortası oldu
    kaliteli aksesuar ve parçaların distrübitörleri ülkemizde yok olanda gayet alakasız
    bu böyle olunca butik iş yapan veya bavul ticaretiyle mal getiren kimselerin eline bakıyoruz

3. Ahmet Can Yakışır

Ahmet Can Yakışır Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    benim gördüğüm şöyle bir durum var: kıştan çıkıp havalar da güzelleşmeye başlayınca, herkes 2012 model parçalar satın almak ya da donanımlarının seviyesini yükseltmek istiyor. her yıl bunu yapan insanları düşününce; sadece geçen yıl birkaç ay kullanılmış, kaliteli ve temiz, sıfırına göre çok daha uygun fiyatta parçalar her yerde dolaşmaya başlıyor. piyasayı yakından takip eden insanlar da bu parçaları havada kapıyor, çünkü gerçekten iyi bir fırsat :) şu an 2. el piyasasının en hareketli dönemi. ilanları sürekli takip ederek, ihtiyacın olan parçaları forumdan bulabilirsin.

aynı şekilde kışa girerken de sıfır parçaları satın almak avantajlı oluyor. biraz naz ve pazarlıkla, dükkanlarda kalan parçaları indirimli olarak satın almak mümkün. çünkü dükkan sahipleri de çok iyi biliyorlar ki, havalar bozduğu an satışlar durma noktasına gelecek. stoklarında kalan parçaları mümkün olduğunca çabuk bir şekilde elden çıkarmaya bakıyorlar, haliyle pazarlığa da normalde olduklarından daha açık oluyorlar.

2012 model parçalar için ise birşey diyemiyorum, her yıl parçalarını yenileyen arkadaşların bu konuyu görüp bilgilerini paylaşmalarını beklemek lazım. ancak unutma ki şu an son model olan parçalar, önümüzdeki yıl hala sapasağlam çalışır halde olmalarına karşın eskimiş muamelesi görecekler. bu işin bir sonu yok. şahsen ben bir parça alacağım zaman, özellikle önceki yıllardan kalanları tercih ediyorum. performans olarak yeni modellerle aralarında önemsenecek bir fark yok, ve fiyatları da daha uygun. birkaç dükkan gezerek, ihtiyacın olan her türlü parçayı bu şekilde bulman mümkün. ille de son model olsun diyorsan da bekleyeceksin, ya da yurtdışı piyasasını araştıracaksın...

Barış TURAN bunu beğendi.
  4. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    teşekkürler :) son model diye takıntım yokda eski modelleride bulamıyorum, örneğin sele aldık deltada yokdu geri para iadesi yaptılar en son ikitekerde son iki tane kalmıştı onu aldık, şimdi ben 15 gün sonra maşa(epicon rld) veya spd ayakkabı alacağım onlarda yok piyasada :/ genelde ingiliterede baya indirim oluyor ama türkiyede öyle bir indirim nedense göremiyorum belkide vergidendir neyse konuyu dağıtmayım işte kısacası pek şey kalmıyor bahara :( sanırım son baharda parçalar bol oluyor yeni giriyor ülkeye stok sıkıntısı çekilmiyor, ayrıca yurt dışındada bulamıyorum aradıklarımı, zorla bulsam dahi ya kargo çok tutuyor yda vergi ile bir işe yaramıyor yurtdışı.

Ahmet Can Yakışır bunu beğendi.