bisiklet önersi yardım..

Tepki
6
Bisiklet
Carraro
merhaba..ben forum a yeni üye oldum.havaların ısınmasıyla birlikte eşimle beraber birer bisiklet almaya karar verdik.internetten bir çok bisiklet modeline baktım ve Bianchi SPEED 4000 (650 tl) bana uygun gibi geldi.ama dediğim gibi pek fazla bir bilgiye sahip değilim.o yüzden önerilerinizi bekliyorum..

Scudo

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
Bisikleti ne tür arazi veya yollarda ve mesafelerde kullanacağınıza göre farklı öneriler gelebilir, önce onu belirtmeniz gerekiyor.

Kabaca;
- Yol olmayan bozuk araziler için dağ bisikleti
- Hafif bozuk toprak yollardan şehir kullanımına doğru kros/hibrit modeller
- Sadece şehir içi kullanım için şehir veya yol/yarış bisikleti
- Uzun mesafeli yolculuklar için tur bisikleti

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
@egemgen karaca
eşinizle birlikte bisiklet kullanmayı düşünüyorsanız büyük ihtimalle şehir için kullanım olacak. o yüzden Bianci SPEED 4000 sizin için uygun DEĞİL.
Salcano City Fun 60 gibi modeller sizin işinizi daha çok görecektir

kbatuu

Üye
Tepki
21
İsim
Batuhan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
2-3 gundur forumu okuyorum ... 700 ile 1300 tl arasinda butcem var kimileri bu fiyatlara iii bise bulamazsin diyor diger taraftansa cokta iii bulabilirsin deniliyor .benim buldugum 2 tane bisiklet var butceme uyan ...
Salcano insomnia 26hd / 1330 tl
Salcano ng450 hd / 879 tl
Dag bisikleti alacagim kesin ...
Farkli modeller bu fiyat araliginda onerirseniz oda kabulum ama surada bi yardim edilirse guzel biseler pisman olmayacagim biseler almak istiyorum ...bana uygun kadro 16"-18" arasi...

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
@kbatuu

birde şuna bakın; (link)

kbatuu

Üye
Tepki
21
İsim
Batuhan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tavsiyeniz icin tesekkur ederim ismail bey...bu modeli bnde gormustum...ama bazi arkadaslar ve forumda cross almaniza gerek yok dediler .... ben toprakli yolda sahilde gezilere de katilacagim ... ama yine de bu bana uygundur dimi tecrubem olmadigi icin basinizi sisiriyorum k.bakmayin :)

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
@kbatuu
taşlık tepelerinden hoplayıp zıplamayacak, insanın ayakbasını dahi ayağından alacak çamurlara girmeyeceksiniz MTB gerekli değildir.
sadece yolda sahilde kullanacak olsanız amortisörsüz bir model bakın derim,
ama topraklı yollar ve ufak turlar olunca çok fazla sürat performansına ihtiyacınız olmayacağından , aksine biraz konfor arayacağınız için bu model sizin işinizi tam görecek olan bisiklettir

kbatuu

Üye
Tepki
21
İsim
Batuhan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ismail eren

Aynen ole ... en fazla ufak turlara giderim tavsiyeniz icin tesekkurler bu modele bakacagim tesekkurler ... akliniza baska oneri gelirse burdayim :)

Tepki
6
Bisiklet
Carraro
şehir içi kullanım için istiyoruz.ismail bey teşekkür ederim öneriniz icin.bir şey daha sormak istiyorum benim boyum 1.87 bana 18'' kadro boyu normalmidir acaba ?