Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet önerisi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Bahadır Zan tarafından paylaşıldı.

1. Bahadır Zan

Bahadır Zan Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Arkadaşlar yaklaşık 10 yıldır bisikletten uzağım baya değişiklikler olmuş bisiklet dünyasında =) Size bir kaç sorum olacak sizce ? gerekli bilgileri forumdan öğrendim ama kafama takılan şeyler oldu.
    *frenler V mi hidrolik disk mi olmalı
    * şehir içi kullanacağım için dağ bisikleti de olurmu yani kalın lastikli olan yoksa düz lastikli olanlarımı tercih etmeliyim.
    * model konusunda bi çok model var sizin önereceğiniz model varmı.
    * bide ben 110 Kg hem spor hem zayıflamak amaçlı bir bisiklet almak istiyorum bu sorun teşkil edermi ?
    *önden süspansiyonlu tercih etmeyi düşünüyorum sele altı süspansiyon pek istemiyorum kg ma göre sele altında olan süspansiyonlardan mı tercih etmeliyim.
    balktığım 3 model arasında kaldım bunlar sizce uygunmudur değilse ne tercih etmeliyim.
    Aslında araştırmalarıma göre şehir bisikletlerinde düz tekerlekli modeller tercih edin diyorlar ve düşük vites. böyle bir kaç modelde var

2. Gökhan Semiz

Gökhan Semiz Doğa, Kamp, Yaban

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Şehir içinde kullanacaksanız bence dağ bisikleti yerine şehir bisikletlerine bakın. Ayrıca fren olarak şehir içinde hidrolik gereksizdir. En iyisi v-fren. Ben senelerce şehir içinde dağ bisikleti kullandım. Şuanki araştırmalarıma göre Salcano city sport 30 veya 40 almayı düşünüyorum. Maşası kilitlemeli , lastikleri ince ve asfalta uygun.

3. Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    şehir bisikleti daha uygun sizin için.
    önde ve arkada süspansiyona gerek yok.
    hidrolik frenin tutuşu daha iyidir ama v frenin mekanizması daha basit, bir sorun çıkarsa kendi başınıza halletme imkanınız daha fazla ayrıca ağırlık olarak daha avantajlı.
    bütçenize göre salcano, sedona ya da merida'nın modellerine bakabilirsiniz. daha yüksek rakamlara çıkabilecekseniz scott var, cannondale var, var da var :)

naçizane kişisel görüşlerimdir

Gökhan Semiz bunu beğendi.