bisiklet önerisi

Tepki
1
Bisiklet
Atala
merhaba öncelikle
bisiklet kendimi bildiğimden beri hiç sevmediğim bir alandı taki 2010 fransa bisiklet turunu izleyene kadar.Özellikle büyük turları izlemek beni benden alır oldu.
basketbolla ilgilendiğimden bir de üniversite sınavı filan derken fırsatım da olmadı bisikletle ilgilenmeye
sonunda basketbola ara vermiş, üniversiteye kapağı atmış biri olarak bisiklet konusunda kendinimi geliştirmeye karar verdim
aynı zamanda fotoğrafcılıkla da uğraşıyor olmam dolayısıyla bisikletin hayatımda önemli bir yeri olacak diye düşünüyorum çünkü bisikleti bu yönde kullanığ cok memnun olan arkadaşlarım var
toplam 2000 tl gibi bir miktar var kafamda bisiklet ve diğer gereksinimler için
spor yapmayı fazlasıyla seven biri olarak her gün sürerim diye düşünüyorum, haftasonları fotoğrafcılık icin biraz daha uzun yolculuklara da cıkmak aklımda var
bu konuda bana önerileriniz olursa sevinirim
biraz uzun olduysa kusura bakmayın genel bir bilgi verim dedim
teşekkürler

Scudo
Tepki
15
Bisiklet
Bisan
Haydi hayırlı olsun :) bisiklet seçim süreciniz başlıyor.
İlk once ihtiyaçlarınızı, ne tür yollarda süreceğinizi belirleyin. Buna gore bisikletinizin türünü seçeceksiniz. (Yol, Şehir, Dağ v.s)
Buna karar verdikten sonra boyunuza uygun kadro boyunu belirlemek de sağlıklı ve rahat bir sürüş için çok önemli. Daha sonra da yine ihtiyaca ve bütçeye gore ekipman seviyesi belirlersiniz.

İlk once her fırsatta sıkılmadan forumu dolaşın bisiklet seçimi gibi konuları üşenmeden baştan sona okuyun. Buralarda aynı sizin gibi başlayan arkadaşların bisiklet seçim sürecinde yaşadıkları tecrübelerini keyifle okuyacak ve aklınızda belli fikirler oluşmaya başlayacak.

Aklınıza gelen fikirleri paylaşmaktan çekinmeyin, gerçekten çok tecrübeli veya çok amatör ama çok büyük bir tutkuyla bu sevdaya bağlanmış kişilerin olduğu bir yerdesiniz; sizin en iyi, en güzel ve en doğru bisikleti alabilmeniz için yardımcı olacaktır herkes.
İyi forumlar, bol pedallamalar :)

Tepki
1
Bisiklet
Atala
saolun
her fırsatta elimden geldiğince araştırma yapmaya çalışıyorum. bir de yeni başlayacak olmanın da verdiği bir şevk var
hangi tür olacağı konusunda bayagı araştırdım. yol bisikleti bana biraz daha mantıklı geliyor

Bilal Demir

Forum Demirbaşı
Tepki
214
Bisiklet
Scott
Geçen arkadaşa aldık
Merida Speeder T2D.
Yol bisikletinin düz gidonlu, hibrit hali. Alternatif olabilir.
Bu arada 2000 TL bisiklet için mi, yoksa bu iş için mi bütçeniz. Çünkü aksesuar, giyim, kask derken onlar da 300-500 gibi bir rakam tutuyor.

Tepki
1
Bisiklet
Atala
aradaki 300-500 tl bisiklette önemli bir fark yaratıyorsa sadece 2000 bisiklete ayırabilirim çünkü fotoğraf yolculuklarına ciddi miktarda para harcıyorum ve bisikletten sonra mümkün oldugunca bisikletle yolculuk yapmayı düşünüyorum

Tepki
1
Bisiklet
Atala
bisikletle beraber kesinlikle almam gereken şeyler nelerdir onu da söyleyebilir misiniz mümkünse