Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Önerisi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mehmet Akan tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Akan

Mehmet Akan Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    aynı tür başlıklar çok kusura bakmayın ama özel soracağım sorular da olduğu için açıyorum.
    küçüklüğümden beri bisiklet binerdim ta ki özel bişey olduğunu ekim ayında bisikletim çalınınca anladım .
    geçen haftalarda okulumuzdaki bisiklet seminerine katılıp Gürkan Genc ve daha başka bisikletçilerin konusmalarını dinledikten sonra tekrar bisiklet almaya karar verdim . hep bianchi bisiklete sahiptim daha iyilerinin olduğunu pek bilmezdim :) ama bi iki haftadır müthiş şeyler öğrendim .
    ama bu sefer artık profesyonel bi bisikletim olsun istiyorum , geneli şehir dışına olmak üzere arada sırada patika yollardan dağa doğru gezmeye gitmek için 800 900 liraya bi bisiklet almak istiyorum . tavsiyelerinizi istiyorum . bisiklet bakarken nelere dikkat etmeliyim . kadro alüminyum olacak onu anladım :) vites hangisi olmalı , bi sürü shimano var .

aklımda bi kaç model var ama pek teknik özelliklerinden anlamadığım için yorumlarınız lazım :)

http://www.bianchi.com.tr/urunler.aspx?kat=2&akat=2&urunid=239

http://www.whistlebisiklet.com/miwok-1163-v.aspx

http://www.sedona.com.tr/tr/BisikletDetay.aspx?ID=19

2. Arif Gören

Arif Gören Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    dostum linklerden alınabilecek olarak sedona derim sana,ama takımlarını düşük seviye döşemışler koydugun bisikletlerde,bütcen iyi, ,benim sana tavsiyem shimano deore takımlı bisiklet bak derim,birde sıfır almak yerine ikinci el temiz daha iyi bir bisiklet alabilirsin..
    özel mesaj atarsan daha detaylı bildiklerimi senınle paylasıp aydınlatabilirim seni :)

3. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bu üç bisiklet içinde benim sıralamam 1-Whistle 2-Bianchi 3-Sedona şeklinde olurdu. Çünkü en iyi donanım, maşa ve kadro Whistle'da. Bianchi'nin lastikleri diğer iki bisikletten daha kaliteli, ama maşası Whistle'a göre daha düşük, donanım olarak aynılar. Sedona ise bu bisikletler içinde en düşük donanıma sahip model. Ama bu 3 bisiklette profesyonel bisikletler değil açıkcası. Benim sana tavsiyem birazcık daha para ekleyip Carraro 436 Daytona yada Whistle Miwok 1161D alman.

4. Kayhan ONOL

Kayhan ONOL Aktif Üye

Seviye:
    bencede 3 bisiklette kötü, azdaha sabret biraz daha para ekle 1000 1200 arasına mükemmel bisikletler var.

5. Mehmet Akan

Mehmet Akan Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    tavsiyeler için herkese teşekkürler biraz daha bütçemi kontrol edeyim tekrar araştırayım o zaman .

6. Mehmet Akan

Mehmet Akan Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    salcano astro 24 nasıldır ? dün bi bisikletçide denk geldim çok hoşuma gitti . kaliteliyse almayı düşünüyorum . yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler .

7. Mehmet Akan

Mehmet Akan Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  8. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Carraro 419, ilk mesajında sorduğun Bianchi ve Whistle'dan daha alt sınıf bir bisiklet.

9. Eren Çöpür

Eren Çöpür Üye

Seviye:
    biraz daha bekle daha sağlam bişey alırsın bütçeyi biraz yükseltip

10. Mehmet Akan

Mehmet Akan Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    tavsiyeleriniz için teşekkürler ama maalesef bütçemi koruyamadım biraz düştü :) 1 2 ay da bekleyemem bisiklet özellikle bu günlerde lazım o yüzden carraro 419 ya da xc 250 gibi birşey alacağım .

sonuçta yarışmalara uzun turlara katılmayacağım haftaiçi evden okula okuldan eve günde 10 15 km max , haftasonları da 40 50 km lik geziler yaparım diyorum . bir kere de 150 km lik bi yol var gitmeyi planladığım 40 km si dağ yolu dik yokuşlu ama asfalt . almak istediğim bisikletler bu ihtiyaçlarımı karşılar mı :)

11. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    xc 250 işini görür, asfalt için dış lastik seti alırsın 26x1.75 düz yüzeyli o zaman hız da yapar... beklemektense alıp binmeye başlamak daha iyi.

12. Mehmet Akan

Mehmet Akan Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    hmm lastik takımı şart mı bu denli uzun bi yol için ? maaliyeti ne kadar ? malum öğrenciyiz her şeye para yetmeyebiliyor . :/
    xc500 e de bakıyorum . kafam biraz karıştı çok model var :) 700 lira bütçeme kron , carraro , salcano , sedona , bianchi ..

24 vites v frenli salcano astro ya buradaki bisikletçi 750 lira dedi . uygun mu sizce fiyatı ?

13. Mehmet Akan

Mehmet Akan Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Maalesef denizlideki bu tarz bisikletler satan bi tane bisikletçi olduğu için ve onda da şu an sadece salcano astro olduğu için galiba salcano alacağım . kron xc 500 kafama yatmıştı ama getirmiyorlarmış kron . carraro 419 u da çok ağır geç dedi . sedona 711 gelecekmiş ama 800 lira diyor en son .

24 vites astro yu 700 e bıraktı almayı düşünüyorum . ama iki çeşit var biri acera vitesli diğeri sram x4 . hangisini önerirsiniz ?

bir de kapıda ödeme yapılan bisiklet satan mağaza var mı bildiğiniz ?

14. Mehmet Akan

Mehmet Akan Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    babamın arayıp paramı yatırdığını söylemesiyle bu sabah aşağıdaki astro nun aynısından almaya gidiyordum V frenlisini daha doğrusu :) ama babam çok karıştırdı aklımı , oğlum iyi araştır 700 lira veriyosun acele etme dedi bütün hevesimi kaçırdı : /

tabi buradaki bisikleti hobi olarak gören insanlar için 700 lira komik belkide ama babamın sözleri beni biraz daha düşünmeye itti . O bişey için uyardığında uymazsam başıma kötü bişey gelir istisnasız :D