Bisiklet Önerisi

Tepki
0
Öncelikle herkese merhaba,

Sanırım İstanbul'un sorunlarını bilmeyen yoktur, özellikle trafik konusunda. Bunun dışında sokaktaki scooterların sayısı oldukça arttı. Azda olsa bisikletlerde de bir artış görüyorum, en azından çevremde.

19 yaşında bir öğrenci kardeşiniz olarak çok düşündüm taşındım. Ehliyetim olmasına rağmen şu zamana kadar otomobil almadım, almayı da pek düşünmüyorum açıkcası. Scooter tarzı birşey derseniz, hiç haz etmem. Küçüklükten beri gelen bisiklet aşkı ve forumu kısa bir süredir takip etmemden dolayı soluğu burda aldım :).

Boyum 182cm. Özellikle şehir içi kullanabileceğim, zaman zamanda keyfi turlara çıkabileceğim, beni çok yormayacak hafif, sağlam bir bisiklet arıyorum. Alacağım bisiklet 0 olmalı. Bu konuda pek bir bilgim olmamasından dolayı önce sizlerin önerilerini almak istedim.

Çıkabileceğim en yüksek bütçe ise şu anda: 1,000 - 1,250 lira civarı. Bunların dışında güvenlik ekipmanları için ekstradan bir bütçe ayırabilirim. Bu konuda da tavsiyelerinizi bekliyorum.

Şimdiden çok teşekkürler :).

Scudo

Yasin Kukur

Forum Bağımlısı
Tepki
391
Bisiklet
Scott
Hımmm. Aramıza hoşgeldin ! bence sedonanın modellerine bi bak.

• Beğen
Tepkiler: Aykut Kilimci

tevfik saka

Daimi Üye
Tepki
137
sedonalara da bi bak derim ben güvenlik ekip manlarına gelince kask mutlaka eldiven ,gözlük ve de akşam kullanıcaksanızda ön ve arka far takımı, bisikletinizde yama setide bulundurursanız çookkkk faydalı olur yolda kalmazsınız :D

• Beğen

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
Kron veya Sedonalara bakmanı öneririm..Aynı rakamlara daha üst düzey donanıma sahip iyi bir bisikletiniz olur...

• Beğen

ismetgndz

Aktif Üye
Tepki
38
sedona ve kronlar iyidir ama salcano 2010 yılında büyük bir çıkış yapacağını düşünüyorum fiyat/performans açısından iyi bir bisiklet (ayrıca türk malı)bence biraz daha bekle 2010 salcanolara bak onlardan al derim (2010 modelleri açıklanınca ben bisiklet tavsiyesi yaparım, bende bir tane alcam :D)

• Beğen

yoldas7

Forum Demirbaşı
Tepki
53
Kron ve salcano sahibiyim. Güzeller fakat o paraya güzel bir "scoot" yakışır derim...

• Beğen

ufuk_

Daimi Üye
Tepki
95
sedona vb. gibi bisiklet markaları elbette iyi markalar fakat fiyat açısından biraz marka olmalarından dolayı fiyatları fazla olduğunu düşünüyorum.Bunun yerine salcano nun 2010 modellerinin gelmesini beklemeni öneririm.Bende geçen sene öyle yapmış 2009 modl bir salcano almıştım gayet memnunum bence pek acele etme bu konularda.

• Beğen

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
salcanonun 2010 modellerini boşver 1000 lira gibi bir rakam verebiliyorsan eğerki

sportster modelleri var onlarada bakabilirsin.

• Beğen

Anıl Akalp

Daimi Üye
Tepki
159
Eğer sadece asfaltta bineceksen kesinlikle ve kesinlikle yol bisikleti al derim. Sonra çevremdeki arkadaşlarımının çoğu gibi (ben de dahil, gerçi sonradan yola geçtim :D) pişman olursun ;)

• Beğen
Tepki
0
Herkese tavsiyeleri için çok teşekkürler. Sedona'lar hoşuma gitti diyebilirim. Scott Aspect'te çok güzel gözüküyor, tabi önce bir binip denememde fayda var sanırım. Kışın alma gibi bir acelem de yok, ilkbahar aylarına dogru düşünüyorum. Sanırım bu seçim konusunda biraz rahatlatıcaktır, 2010 modellerini de görebilirim.

@Anıl Akalp:

Evet şehir içinde binmeyi düşünüyorum ama İstanbul'un yolları malum, içler acısı. Yol bisikleti beni biraz rahatsız edermiş gibime geliyor :).

tevfik saka

Daimi Üye
Tepki
137
ozamn bir mtb alın ön maşasıda kilitli olsun daha kullanışlı olur

selçuk sezer

Aktif Üye
Tepki
46
selam scottun sportster modelleri var 28 jant ön maşası kilitli olan p4ü sana tavsiye ederim bende kullanıyorum çok güzel bisikletler o fiyatlara sıfırını alırsın

Tepki
0
Herkese Selam.

Yeni üyeyim...
Umarım forum da olmaması gereken ana başlık ve alt konu içerisine yazmıyorumdur.Bisiklet;uzun bir zamandır sürekli hayatımda olmasına rağmen,gereken saygıyı ve ilgiyi gösteremedim bir unsur.
Bu konuda hamle yapmayı düşündüm ve:
Yaklaşık 10 gün önce "Trek 3900" ve "Sedona 2009-311 arasında çelişkide kaldım.Uzun zamandır Trek alma takıntısı ile hareket ettim.Özellikle ayrıntıya verdiği önemden ötürü.

Her iki bisikletide defalarca test ettim.Sonuç olarak tercihim;Sedona'dan yana oldu.

Şu an,yaptığım tercihten ötürü şüphelenmekteyim.Bu şüphe Sedona'da memnun olmadığım bir nokta olmasından kaynaklanmıyor...Sadece markaya güven konusunda şüpheli olmamdan kaynaklanıyor.En büyük etken de; tecrübe...

Yeni aldığım bisikkletime yaklaşımım ve takıntılarımdan kaynaklanan problemler varsa,önerilerinizi bekliyorum.

Sevgiler...

Tepki
30
Merhabalar bende forumda yeniyim arkadaslar bir cok bisiklet onerisinde bulunmus hepside cok guzel.Bende sana su linkdekilere bak derim aslında daha fazla butcen olsa benim istedigim cannondale TRAIL SL modelleri yalnız bisiklet olarak degil sadece kadro olarak cok hosuma gitti(bisiklet olarak uzerinde pek kompenant yok)ama kadrosu mukemmel.Omur boyu garanti en azından bir f8-yada f9 cannondale bisikletlere bakabilirsin su aralar delta ve diger sitelerde kampanyalar var fiyatlar uygun ama dedigim gibi uzerinde pek iyi kompenant bulunmuyor(bilmiyorum belki baskaları bana kızacaktır ama ben komple bisiklet olarak pek sevmedim bana yeterli gelmedi uzerindekiler)ama sen en azından bir cannondale bisiklet alabilirsin eger merakında varsa sonradan uzerindeki parcaları degistirirsin.
Cannondale F8-F9 linkleri asagıda bir bak derim
(link)

Eger paraya kıyarsan cannondale trail sl serisi derim bunları deltadan bakabilirsin
eger yardımcı olabildiysem ne mutlu....))))