Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Önerisi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Uğur Şahin tarafından paylaşıldı.

1. Uğur Şahin

Uğur Şahin Yeni Üye

Herkese selamlar,

Bisiklete binmeyi çok sevmeme rağmen çok uzun zamandır bir bisikletim yok. Bisiklet almaya kesin olarak karar verdim ve internette araştırmaya koyuldum. Gözüme takılan modelleri özellikle araştırdım. Bisiklet konusunda herhangi bir uzmanlığım olmadığı için gidip almadan önce forumları okumayı ve biraz bilgi edinmeyi amaçladım, iyi de yaptığımı düşünüyorum.

Bütçem çok kısıtlı, 500 TL civarı bir bisiklet almayı düşünüyorum. Boyum 1.75, bacak boyum normal sayılır. Bacaklarım çok kuvvetli olmasına rağmen muhtemelen bisikletin yapısı gereği bel ve sırt ağrısı çektiğim oluyor. Kadro ve sele konusunda da pek bilgim yok. Şehir içinde kullanacağım çoğu zaman; ancak uzun mesafelerde ve arazide de kullanmayı düşünüyorum bisikletimi. Özellikle haftasonları bisikletimi bayağı bir hırpalayacağım bu konuda :)

Bianchi'nin düşük fiyatlı ürünlerinin çok iyi performans vermediğini gördüm okuduğum yazılarda. Bütçem gereği sanırım Bianchi tercih etmeyeceğim. Yukarıda yazdığım şekilde kullanabileceğim iyi bir bisiklet önerebilirseniz çok makbule geçer gerçekten :)

Teşekkürler.

2. ahmetcosar

ahmetcosar Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar, öncelikle hoşgeldiniz. Bende bisikletimi yeni aldım. İnternetten ve forumdan baktığım kadarıyla bianchi pek tavsiye edilmiyor. Bütçemide göz önüne alarak Ankara deltabisikletten Geotech-Sherpayı uygun gördüm ve aldım. Deltabisiklete gidip görüşmende ve uygunsa bir test sürüşü yapmanda fayda var. Kolay gelsin.