Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Önerisi

Konu, 'Bianchi' kısmında snoed tarafından paylaşıldı.

1. snoed

snoed Yeni Üye

arkadaşlar merhaba,

foruma yeni uye oldum. yaş 23, en son 16 'ımdayken bisiklete binmiştim :) bisiklet almayı düşünüyorum. ama ne almalı bilmiyorum. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. http://www.bianchi.com.tr/2006/bisiklet/d_miwok.asp bu model hoşuma gitti. fiyat/kalite oranı nasıldır? veya sizin önerileriniz nelerdir? (boyum 1.65, forumu biraz kurcaladım da bu da gerekli sanırım ;)

2. bugra_ozer

bugra_ozer Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bianchi için bi yorum yapamam ama eğer okadar bi bütçen varsa sana bianchi MIWOK yerine DRAG F4 almanı tavsiye edebilirim.

Özellikleri

KADRO : DRAG ALU 7005 T6
    ÖN AMORTİSÖR : SUNTOUR XC 60
    ARKA AMORTİSÖR : KS 260
    ARKA AKTARICI : SHIMANO ACERA
    ÖN AKTARICI : SHIMANO ACERA
    VİTES KOLLARI : SHIMANO ACERA
    RUBLE : SHIMANO ACERA
    AYNAKOL : SHIMANO ACERA
    FREN ÖN / ARKA : SHIMANO ACERA DISC FREN
    FREN KOLLARI : SHIMANO ACERA
    GİDON : ALLOY
    BOYUN : ALLOY
    SELE BORUSU : ALLOY
    SELE KELEPÇESİ : ALLOY
    JANT : REMERX
    LASTİK : TIOGA
    RENK : KIRMIZI
    JANT EBATI : 26"
    VİTES SAYISI : 24

3. snoed

snoed Yeni Üye

ilgin için teşekkürler. peki Drag ın servis, garanti durumu nasıl? nerden alabilirim?

4. jakoben

jakoben Yeni Üye

Seviye:
    Sitenin çeşitli yerlerinde yer alan, bisiklet satan dükkanlara ait linkler var.O linkler üzerinden satıcılara ulaşabilirsin.

Yukarıdaki bisiklet hakkında ise tek söyleyebileceğim(forumdan öğrendiğim kadarıyla tabi) ikinci amortisörün gereksiz olduğu.

5. goLdenskuLL

goLdenskuLL Aktif Üye

Seviye:
    dağ-tepe inişi yapmayacaksan diske de gerek yok. arka amortisorü söylememe gerek yok sanırım. v-fren de gayet iyi tutar. bu durumda kron xc 3000 deore yi tercih etmelisin. donanım olarak daha üstün. mutlaka diskli olsun dersen 200ytl fazla vererek trek 4300 disk alman daha mantıklı.

kolay gelsin ;)

6. snoed

snoed Yeni Üye

yok dağ tepe inmicem ama, istanbul yani sonuçta çukurlar bolca :)

Bianchi Miwok - Drag F4 - Whistle Miwok arasındayım. Haftaiçinde 2-3 akşam, haftasonunda da 1 gün kullanabilirim. yani ayda 30 saat civarı. ilk ikisi 1000 ytl, üçüncüsü 630 ytl. ilk ikisinden birini alırsam bu kadar kullanmaya değer mi? ya da şöyle söyliyeyim. uzun zamandır kullanmadım ve bu sıralar feci bir istek oluştu, çabuk söner mi bu istek ne dersiniz ;)

7. acumur

acumur Forum Demirbaşı

Seviye:
    İlgin çabuk sönmez tam tersi deli gibi artar buna emin olabilirsin.O yüzden bence kesinlikle iyi,kaliteli bir bisiklet al.Bu doğrultudada ''goldenskull'' arkadaşımızın önerilerini değerlendir derim ben.:in:

8. Scaramouche

Scaramouche Yeni Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    En son bisikletim sanırım 25 yıl önce almıştım :) Bunca yıl sonra tekrar başlayayım dedim.
    Trek alacakdım, euro canımı sıktı, Bianchi Miwok almaya gittim ama Whistle'ları görünce hemen kararımı değiştirdim. Whistle Dirty Rap aldım üstelik Whistle hakkında doğru dürüst bir bilgimde yoktu. Biraz daha bütçemi zorlasaydım Alikut 611D bile alabilirdim. Umarım doğru yapmışımdır.
    Alabileceğinin en iyisini al derim, bisiklet bir keyif ve keyfin tasarrufu olmaz bence.