Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Önerisi İstiyorum

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında GhostRider512 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. GhostRider512

GhostRider512 Yeni Üye

Adı:
    Muhammed
    Merhaba arkadaşlar, gezi, ulaşım, spor amaçlı bir bisiklet arıyorum 600-800 tl arasında önerisi olabilecek arkadaşlar varmı ?bu arada 100 kilo civarındayım önereceğiniz bisikletin beni taşıması gerekiyor :)
    kafamda bir kaç model var ancak teknis servisleri hakkında pek iç açıcı bilgiler bulunmuyor. Bianchi Salcano Sedona tarzı markalardan bir iki model belirledim ancak dediğim gibi bisiklette sıkıntı çıkması durumunda hangisi en iyi desteği verir bilemiyorum.
    Bianchi touring 313 gibi bir örnek verebilirim bilgili arkadaşlar veya kullanan arkadaşlar sürüş konforu ve performansı hakkında bilgi verebilecekler varsa lütfen yorumda bulunsunlar.
    Dağ veya yol bisikleti farketmez. gerçi yol bisikletinde deneyimim yok ama olsun öğreniriz.

2. ogulcanguvenn

ogulcanguvenn Yeni Üye

Adı:
    Oğulcan
    Seviye:
    Ben de şuan araştırma aşamasındayım Bianchi düşünüyordum teknik servis gibi sorunlar nedeniyle Sedona 410'da karar kıldım, 600-800 TL demişsin ama tavsiye ederim. Forumda çok övülüyor. Carraro Sportive 224 de hoş gözüküyor.

3. turkanc

turkanc Yeni Üye

Adı:
    türkan
    İyi akşamlar. Başka bir başlığa da yazdım fakat sanırım uygun alan burası. Bisiklet alacağım. Okudum,araştırdım.soruyorum.Fakat karar vermekte güçlük çekiyorum. Ve yaşadığım yerden dolayı çok deneme şansım yok. Yani siparişle getirteceğim.Boy 163 iç bacak:76 gövde:69 ve kol 63 cm. Bakıp karar verip hesaplamak güç ancak daha çok arnavut kaldırımı ve asfaltta kullanacağım şehir tipi bir bisiklet için öneri almak istiyorum. Max bütçem 1200 gibi.

4. GhostRider512

GhostRider512 Yeni Üye

Adı:
    Muhammed
    Tekrardan merhaba, dün baya bir bakınmam sonucunda hibrit almaya karar verdim. Ancak iki carraro modeli arasında kaldım.
    birisi bu ; Carraro Bisiklet | 28″ CARRARO SPORTIVE 224 ERKEK ŞEHİR 24-V VB
    diğeri de bu ; Carraro Bisiklet | 28″ CARRARO SPORTIVE 225 ERKEK ŞEHİR 24-V HD

fiyatı 600-800 TL olarak belirlemiştim ancak 1-2 aylık para toplama sonrası fiyatları oraya çıkarmam mümkün.
    Sizden istediğim yardım hangisinin daha iyi bir seçim olduğu konusunda. Gönlüm 224 den yana ancak 225 deki hidrolik disk freni de denemek istiyorum sonuçta şu vakte kadar hiç hidrolik veya mekanik disk fren kullanmadım hep v-fren kullandım.
    Kullanan veya bilgili arkadaşlar yardımcı olursa mutlu olurum.
    @ogulcanguvenn arkadaşıma verdigi model önerisi içinde teşekkür ederim. gerçekten çok güzel bir bisiklet oldugunu düşünüyorum.

ogulcanguvenn bunu beğendi.
  5. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
    @GhostRider512

Merhabalar,

Carraro Sportive Serisi Kullanıcıları Kulübü

linkte bahsettiğiniz iki modele dair yıllara varan deneyimleri bulabilirsiniz, lütfen sayfalarda vakit geçiriniz, oldukça geniş paylaşım mevcut. Ayrıca yardım almak istediğiniz konuyla ilgili öncelikle "Arama Çubuğunu" kullanırsanız daha hızlı bilgi edinebilirsiniz, saygılar.

6. ogulcanguvenn

ogulcanguvenn Yeni Üye

Adı:
    Oğulcan
    Seviye:
    @GhostRider512 Rica ederim. Fren konusunda,size kalmış bir şey. Eğer hız yapmak istiyorum sadece asfalt gibi yerde kullanıcam diyorsanız boşuna ağırlık yapmayın diye okudum hep. Ben de henüz almadım,benim de aklım kalmıştı Carraro'da şuan Sedona 410 ile kararlıyım ama bakalım. Hayırlısı olsun şimdiden :)

7. epsilon91

epsilon91 Kıdemli Üye

Seviye:
    V frende yük arttikca fren mesafesi uzuyor. Eğimli bi yokustan aşağı inerken bu daha da fazla olur. Diskte durum nasildir tam bilmiyorum ama v den daha iyidir diye dusunuyorum.

8. ogulcanguvenn

ogulcanguvenn Yeni Üye

Adı:
    Oğulcan
    Seviye:
    @epsilon91 tabiki V frenden daha iyi durma mesafesi olarak ama tur bisikletleri için bazen gereksiz ağırlık olduğunu da bir gerçek

9. vatan

vatan Kıdemli Üye

Adı:
    Vatan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    2 tekerlikliler çok iyi valla kardeş , almayı düşünüyorum bende

10. yns2ylmz

yns2ylmz Üye

Adı:
    Yunus Yılmaz
    Seviye:
    Yol bisikleti olarak tavsiyeniz var mı ve Bianchi slr 200'ü nasıl değerlendirirsiniz