Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Önerisi-Değerlendirmesi Bi el atın beyler

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ozan Cansel tarafından paylaşıldı.

1. Ozan Cansel

Ozan Cansel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Genel olarak şehirde kullanıcağım (belki arkadaşlarımla şehirlerarası da yapabiliriz) aynı zamanda arada bi dağa falan da çıkabiliceğim (atlamalı zıplamalı değil tabi) bi bisiklet önerisi istiyorum. Forumda 1 haftadır falan dolaşıyorum ve ben kendime en uygun olarak carraro sportive 224'ü seçtim ama teknik bilgim çok olmadığı için seçimim doğru mu değil mi bilmiyorum.Daha önce bianchi 300 tl lik çift amörtisörlü bisikletlerden 1 yıl kullandım yani bu işte oldukça amatörüm Önerilerinize açığım :D Bu arada boy konusundaki sabitleri falan okudum. Boy:1.78-1.80 arası Kilo:78-79.

2. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    merhaba

alacağın bisikletlerin linklerini foruma eklersen,tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olacaklardır..,örneğin senin için kadro'mu önemli , donanım mı bunlarıda belirtebilirsin

3. Haluk Tarhan

Haluk Tarhan Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Yazdığınız bilgilere gore seçtiğiniz tür doğru. Kadro boyu seçimi için bacak boyunuz da önemli. Bisiklet seçimi bölümünde sabit konuyu inceleyin detaylı bilgi var. Ama mutlaka deneyip size uygun ölçüde olduğundan emin olduğunuz size gore ayarlanmış bisiklet alın.

Bütçenizi belirlediyseniz bisikletin kadro kalitesi, donanım kalitesi buna gore şekil alır.

Seçiminiz şimdiden hayırlı olsun ...

4. Ozan Cansel

Ozan Cansel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Vallahi dediğim gibi teknik bilgim olmadığı için benim için kardonun mu yoksa donanımın mı önemli olması gerektiğini de bilmiyorum :D Ha bu arada dediğim model bu http://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=98 . Bi de bilen varsa bu bisikletin renk seçimini falan yapabiliyor muyuz ? Haluk saol tavsiyen için tekrardan bakıcam sabit'e

5. Haluk Tarhan

Haluk Tarhan Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    İyi bir kadro önemlidir. Daha sonra donanımda iyileştirme yapabilirsiniz.

6. Salih Kü

Salih Kü Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Salcano City Sport da işinizi görür. Lastikleri kaliteli, maşası kilitlemeli amortisörlü.

7. Ozan Cansel

Ozan Cansel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    City sport'ların görünüşü hoşuma gitti. Peki bu sportlardan V-fren seti olan ve 28 jant olan bi model önerebilir misin ? Hidrolikdisk benim için biraz fazla bi de gereksiz olucak boşu boşuna para vermek istemiyorum. Kendi sitesinde de jant sayısı yazmıyor ya da yazıyo da ben bulamadım

8. Ozan Cansel

Ozan Cansel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Şimdi tekrar baktım da city sport 40 sanırsam benim aradığım özelliklerde. Peki kullananlar için soruyorum carraro sportive 224 mü iyidir salcano city sport 40 mı iyidir ? Gönlüm carrarodan yana ama bariz bi fark varsa salcanoyu tercih ederim :) Ustam bi de çok soru soruyorum biliyorum ama bu jantların örümlerindeki farklar nedir mesela 8x4 özel örüm falan yazıyor ?

9. Altınbaşak

Altınbaşak Kıdemli Üye

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bir 224 kullanıcısı olarak 224ü tavsiye ederim.yaklaşık 10 gündür kullanıyorum.104 km yol yaptım.Sorunuz varsa cevaplayabilirim.

10. oğuz çetinkaya

oğuz çetinkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Bisikletimi seçerken ben de aynı ikilemde kalmıştım. Birbirlerine çok yakın modeller. Salcanoda olan carraroda olmayan bir kaç özellik var. salcanoda Continental touring plus lastikleri patlamaya dirençli. Bu lastikte yanlarda fosforlu bir şeridi de var. Carraroda lastik CST. İkisi de 24 vites altus olmasına rağmen vites değiştiricilerde salcano yine önde. Salcanoda sele jel takviyeli. Carraroda sele kaliteli de olsa jel özelliği görmedim. Salcanoda v fren tektro carraroda sadece v fren aliminyum denmiş. Elcikler konusunda da salcanonunkiler çok daha anatomik. İşte bunlardan dolayı benim seçimim city sport 40 oldu. Resimler bölümüne city sport 40 başlığı altında koyduğum resimler var. http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=115007 Ama yine de kişisel beğeniler farklı olabilir. Şu ana kadar city sport 40 ile ilgili ciddi bir problemle karşılaşmadım. Yolda akıcılığı yokuş performansı Beni tatmin etti . Bisikletiniz şimdiden hayırlı olsun.

11. Ozan Cansel

Ozan Cansel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Ustam yorumun çok açık olmuş bilgilendirme için çok sağol o zaman city sport almayı düşünürüm zaten fiyat olarak aynı fiyat. Bu arada sorucağım 2 soru var carraro veya salcano için renk seçenekleri var mı ? Servis durumu nedir bi de ben bursada alıcam bisikleti ve bisiklet bana kurulu mu gelicek nasıl olucak bilmiyorum onlara da açıklık getirirseniz sevinirim.

12. Berkant.dogan

Berkant.dogan Kıdemli Üye

Seviye:
    bence hafif bir dağbisikleti al yanına da yol lastiği al en incesinden hem city bike olur hemde mtb

13. oğuz çetinkaya

oğuz çetinkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Üstat carraroda 224 te benim gördüğüm tek renk var salcanoda en az 4 renk mevcut. Servis konusunda forumdan anladığım kadarı ile salcano servisleri biraz problemli. Ben etrafında tanınmış bir bisikletçiden aldım bisikleti. Kendisi bir problemle karşılaştığımda kendisinin yardımcı olacağını da söyledi ve bir kaç markanın bisikletindeki bir kaç sorunu nasıl çözdüğünü söyledi. Dolayısı ile sattığı malın arkasında yani. Ancak internetten satın alınınca bir problem olduğunda hiç kimse sahiplenmiyor sanki. Önerim pazarlık yaparak bilinen bir bisikletçiden al hem sana düzgün şekilde kurulu olarak gelsin hem de bir problem yaşadığında muhatabın olsun derim. Saygılar...

14. Ozan Cansel

Ozan Cansel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bursa'dan alıcam var mı o tarafta bildiğin bisikletçi ? Ordaki bisikletçilerden forumdan duyduğum kadarıyla pek şikayetçiler. Salcano City Sport 40'a karar verdim bu arada kesin onu alıcam