Bisiklet olmadan dışarı adım atmam.!

Tepki
1.359
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Raleigh-USA
Bisiklet türü
Katlanır
İlla her yere bisikletle gitmem şart. Otobüs ve dolmuş hiç binmiyorum. Durakda otobüs bekleyenleri gördükçe mutlu oluyorum yanlarından hava atarak geçiyorum... :):D

Bisikletsiz çarşıya dahi inmiyorum ben. :D

Scudo

Turgay AKSOY

Aktif Üye
Tepki
68
Bisiklet
Carraro
aynen oyle kardesım.. yalnız sosyete kadınlar bınemez bısklete mazur gör onları :D
bısıkletımı aldım kutusunda benı beklıyor. hafta sonu montajını yapacam sabırsızlanıyorum valla..

• Beğen
Tepkiler: Robert Knepper

Santibag

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bi yaz gelsin, hedeflerim arasında o da var.

• Beğen

armgn

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Ghost
durakla bizim ev arası 100-150 m falan ama yürümeye üşeniyorum :) durağa gitcem de tramvaya bincem de otobüsle aktarma yapıp okula geçicem de falan biniyorum bisiklete hop 15dkda okuldayım :)

Ramazan Gürel

Daimi Üye
Tepki
98
Bisiklet
Bianchi
beni sigaradan uzak tutuyor ayda : 300 tl
minibuslerde otobüslerde leş kokuları çekmiyorum :paha biçilemez
durakta saatlerce beklemiyorum : paha biçilemez.
işe gidip geliyorum yol parası cepte : 250 tl
spor salonuyla ugraşmıyorum : 100 tl
trafikte sıkışan araçların arasından jet gibi geçmek paha biçilemez.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
geçen yaz döneminde şeytanın bacağını pek güzel kırmıştım bu konuda... hafta sonları araba kullanmıyordum, her yere bisikletle gidip gelmeye başlamıştım... ama kış döneminde (işler güçler nedeniyle 7 ay falan masa başından kalkamayınca tabi) iyileşti o kırık :D...

şimdi yeniden kırma çalışmalarındayım :)

• Beğen

Hâkî.

Hâkî
Tepki
374
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bisikletim apartmanın ikinci katında doğalgaz borusuna kilitli dururdu , annem bakkala ekmek almaya yollardı. Bakkal ile evin arası 70 metre :) Bisikletin kilidini açar 2 kat aşağı indirir 70 metre kullanır ekmek alır geri döner 2 kat yukarı çıkarır tekrar kilitlerdim :)

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Yaz, kış, yağmur, çamur, kar, tipi asla fark etmez her zaman binerim ve her yere bisikletle giderim :) otobüse binenleri gördükçe onlara acıyorum :p bir tek okula gitmek için yürüyorum 1 km civarı o da. hele bir de arabaları sollaması yok mu işte o paha biçilemez :)

Tepki
1.359
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Raleigh-USA
Bisiklet türü
Katlanır
Bizim ev Aydos Ormanına yakın 2km mesafede. 40dk içinde Kartal'a inmek varken neden minübüs filan uğraşayım ki?
Özgür olmak varken neden para israf edelim ki?
Hem orman havası müthiş su içme yerleri var trafik yok mis gibi.

Özgürlük iki tekerde..

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
@ramenes

millet ortalama hızını yükseltmeyi hedefler, benim kriterim geçtiğim toplu taşıma araçları :D

aktarma yapılarak gidilen yerlere ulaşımım daha hızlıydı -- önümüzdeki haftalarda yine toparlıycam kendimi --
nihai hedefim, otomobilleri geçemem belki ama, dolmuşlardan hızlı gidebilmek... yolcu indirip bindirmemenin paha biçilmezliği :D

• Beğen

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
K.Çekmece Karaköy arası toplu ulaşım yaklaşık bir saat. Bisikletle sahil yolundan yine aşağı yukarı bir saat. 1,5 saat olsa da farketmez, kendi başıma özgürce seyahat etmek gibisi var mı? Tek sorun her gün bu yola kondisyonum yetmez diye korkuyorum. Şimdilik haftada 1-2 kere ile idare ediyorum.

• Beğen

adapolat

Forum Demirbaşı
Tepki
134
Bisiklet
Carraro
bizim edirne küçük bir yer zaten bir arabayı geçtikten sonra gideceğim istikamete kadar bir daha o arabayı görmüyorum :D adamlar hem araba kullanıyor hem onlardan hızlı gidiyorum , param cebimde kalıyor , sporla sağlıklı yaşamış oluyorum ne güzel bir icattır bisiklet

• Beğen
Tepki
20
antalyada okurkende kullanırdım. Hâla kullanıyorum, gayet iyi küçük bir ilçe zaten arabaya dolmuşa hiç gerek kalmıyor dolmuş soranlar nerden geçer onu bile bilmiyorum o derece :) bisiklet gibisi yok :) bazıları küçümsüyor , yanımdan müzik sesini acıp arabayı bağırtryorlar :) benzin bitincede hadi bakalım para bul arabayaa benzin kat :D yazzık üzülüyorum onlara .. herkese bol pedallamalar ... tekeriniz hep dönsün

• Beğen
Tepki
1.359
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Raleigh-USA
Bisiklet türü
Katlanır
Yani; bisiklet yüzünden yürümeyi unutuyoruz aslında. bir nevi kötü durum yürümemek.

• Beğen
Tepkiler: Hâkî.

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
@Adem Kaya

dediğim gibi yaklaşık 1 km lik okuluma yürüyerek gidip geliyorum ve öğle araları da var :) mesela ben yürüyerek 45 dk da yaptığım yolu bisikletle 5 dk gibi kısa bir sürede kat ediyorum ve çok çok hızlı yürürüm :)

• Beğen

Hâkî.

Hâkî
Tepki
374
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Adem Kaya

Kesinlikle haklısınız , yürümenin kendine özgü çok büyük yararları var , bisiklete binmek yürümenin kattığı faydaları sağlayamaz bencede.

• Beğen