Bisiklet Nasıl Kilitlenmelidir? [Yurtta Kalanlar İçin]

Sizce Bu Yöntem Nasıl?

• Toplam katılım
    26

ns06

Üye
Tepki
37
Bence bir maket bıçağıyla sessiz sedasız 5 dakikada kesilebilir hepsi. Metal kilit olsa, testere kullanıldığında bir gıcırtı, keski kullanıldığında bir çıt sesi duyulurdu en azından diye düşünüyorum.

Scudo

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
Zaten sırf kilidi açmamak için dün bisiklete binmekten vazgeçildi =) Bugün temizliyoruz bu "piz" zip şakasından Karaoğlanı..

Şimdi de içimi bir korku kapladı, umarım şakazedemiz intikam için Pıncır'ıma kötü birşey yapmaz =)

Yüzlerde tebessümler oluştuysa ne güzel.. haydi pedalla kalın hanımlar, beyler...

Not;insanın arkadasına yaptıgı bir şakayı, yüzlerde tebessüm oluşsun diye takip ettigi forumlarda paylaşması güzel birşey tabi ama insanların bunu ciddi bir kilitleme biçimi sanması ve her seferinde Bu bir espriydi diye belirtmek zorunda kalmam ne kadar acı birşeydir anlatamam=)
*
Yoksa biz de biliyoruz bir zip'i açmanın kaç salise aldığını, 9 gün boyunca Tour of Turkey'de her gün onlarca paket zip'i kullanan da biziz sökende.. Zip kullanmamın asıl sebebi buydu işte...
*
Yine de her türlü yorumlarınız için teşekkürler, tebessümler bize yeter...

asortik

Aktif Üye
Tepki
149
@FREEKARTAL

Bence size yapılan şaka değil, kesinlikle komplo…

Yıllar önce hızlı bir şekilde ilerlerken ışık mışık dinlemez bir otomobil sahibi yoluma çıkıvermişti, arka freni sıktım, teli koptu, ön freni sıktım oda koptu. İnsanda şans olsa birisi tutar. Ön frenle taklaya bile razıydım. Ardından olanları tahmin edersiniz, hızımı dahi azaltamadan yandan patladım otomobile, o gün bisiklete son binişimdi.

Bu sefer tedbirliyim, bakımları ihmal etmek yok, hidrolik ve disk frenli bisiklette aldım, rahatım. :)

Bu arada kilit şakası güzeldi, ama yetişeceği bir ders olsaydı o bisikleti alıp üstünüzde parçalayıcı ve morartıcı etkisini test etmek isteyebilirdi. :D

• Beğen
Tepkiler: Eray ADALI

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
@asortik

koşmak da iyidir.. hem "kilit çözme" ve "kilitleme" ile de uğraşmazdı.. ama daha önce de dedigim gibi, Pıncır için kaygılanmaktayım =)

asortik

Aktif Üye
Tepki
149
@GiciK eRay ADALI

Misilleme farz olmuş, yapacak bir şey yok! Pıncırcığın başına ne gelir bilemiyoruz artık. :D

Bu arada şaka ve fotoğraflar için teşekkür ederim. Bisikletimi nasıl bırakacağım ve kullanmadıklarından nasıl emin olabilirim diye düşünüyordum, sizin şakanız bana esin kaynağı oldu. Şu zımbırtılardan alacağım bir düzine, kullanmadıkça bununla bağlayacağım herhangi bir noktasından... Zahmet edipte çözmeye uğraşmayacaklardır, hatta direkt bisikletimi kullanmayın anlamına gelecektir. Böylece gittiğim her yere hafif ve taşıması kolay olan bu zımbırtıları götürebilirim. Ekstrem bir durum olmadıkça zincire de gerek kalmayacak… :p

luckymanx

Üye
Tepki
16
kirpi gibi olmuş ama akıllıca değil ayrıca kablo bağlarını her defasında kesmek sonra yenilerini alıp takmak extra maliyettir.

• Beğen

tunckuyel

Daimi Üye
Tepki
83
evet geri dönüşüm durumundan dolayı sevmedim ip daha iyi olabilirdi diycem be kendi adıma çözer yine kullanırsın hem

yahu delinin biri kuyuya taş atar hikayesi değil mi buu :)

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
bence sen resmin altına NOT: BU BİR ŞAKADIR yaz yoksa bende yav bu ne iştir diye yazcaktım :D pıncır'ın başına ya bi silahlı koruma yada 3-4 tane şöyle sağlam köpek koy biri bana bu şakayı yapsa tüm bisikletine boya dökerdim ama toz olandan :D ama şaka harbiden süper olmuş :D

• Beğen

kolbe

Daimi Üye
Tepki
122
artık filmlerdeki banka soygunları gibi süreyi hesap etmek zorunda kalır hırsız onları sökmek için(ama kelepçeyi çözmek o kadar zor değil penseyle bi kıvırmada hemen açılıyoo:D )

• Beğen