Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet / motorsiklet ikilemi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında omur_ms tarafından paylaşıldı.

1. omur_ms

omur_ms Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    İyi bisiklet almak isteyen her kisinin duyacağı bir sözdür. "Biraz daha ekle bunu al, şunu al" demek.
    Siz bu ikilemi yaşadınız mı? Acaba motor mu alsam dediniz mi?
    Bisiklete iten düşünce ne oldu sizi? Halihazırda aklınıza motor alma fikri filan doğuyor mu mesela?

2. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Motor mu? Ben param olsa da Bi downhill, Bi yol,prof. dağ bisikleti, full profesyonel ekipman vs. vs. vs. dünya çapındaki bisikletçiler gibi olsam diyorum. Motosiklet aklıma bile gelmez benim, elime geçen para ya araştırmalarıma yada bisiklete gidiyor.. :)

3. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    ben küçükken abimin motosikleti vardı.
    kanuni mz 251 seyhan
    sonradan bu ilerleyen yıllarda klr 650 oldu.
    bende sevmeye başladım motorları. hatta lise yıllarımda klr 650 yi çok sürmüşlüğüm vardı.
    gel zaman git zaman motor almaya karar verdiğimde annem dünyaları kopardı alamassın diye.
    sene geçen sene bisikleti almadan önce. gene bi almak istedim annem gene izin vermedi.
    dedim geldim 27 yaşına niye alamıyım dedim . yok izin vermiyorum dedi.
    bende bisiklet alırım deidm. tmm onu al dedi bende aldım.
    ama bisiklet aldığımada pişman şimdi. arabaların arasında sürüyorum diyorum.
    şimdi motor alayım mı diyorum. naparsan yap karışmıyorum diyor.
    bazen aklıma geliyo bisikleti satıp sattığım parayla iyi bir 250 cc kross alabilirim :krsn:

omur_ms bunu beğendi.
  4. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Araba, motorsiklet (scooter), bisiklet!
    Cok sayida kisi ise seyahat edecek (cocuklar vb) araba seciliyor mecburen.
    Trafik ve park problemi varsa ve ayrica agir birkac parca sey tasinacaksa scooter candir!
    Onun disinda en ekonomik, saglikli ve keyifli olani bisiklet ;)
    Ben 3 unude kullaniyorum ve digerleri icin mecburiyet olmadikca bisikletim candir :)
    Bisiklet candir derken; ulasim, spor, gezme ve bisikletli arkadaslarla sosyallesme anlaminda ;)

omur_ms bunu beğendi.
  5. Merickagantek

Merickagantek Aktif Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Biri motorlu biri motorsuz taşıt....Biri anı sanıye sanıye hıssetirir , diğerii belli yerlerde 80 veya 90 km/saat hızla ( genellıkle daha da hızlı ) gıtcegınız ıcın belkı de cok guzel bır anı yaşayamamanıza neden olur..Biri her yokuş çıktıgınızda sızı terletır ve o yokuşu cıkmanınız verdiği haz anlatılmazz, diğerinde boyle bır sey soz konusu değil...Birde meshur araba (motorlu tasıtlar ) ve bısıkletı karsılastırmak için yazılmıs bır soz vardı '' Bisiklet yaglarınızı yakar paranızı korur , araba(motorlu taşıt) paranızı yakar yağlarınızı korur..'' sanırım boyle idi..Tabi motorsıklet ile turun mutlaka ayrı bır keyfı vardır ama ben motorlu taşıt olarak baktıgım ıcın olaya motorsıklete hıc ısınamadım :) tabiki zevk meselesi kişiden kişiye değişir :)

omur_ms bunu beğendi.
  6. aeneskral

aeneskral Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!

Adı:
    Abdulkadir Enes KIRAL
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    ben ikisi de birbirinden ayrı konular. hatta tamamen ayrı. kıyası saçma olur. bisiklet her ne kadar resmi kurallar geriği "taşıt" olarak geçse de aslında uygulamada öyle değildir. bisiklet spordur, aktivitedir, icabında rehabilitedir, bisiklet sağlıktır. motosiklet ise yakıtlı bir araç. bir yerden bir yere ulaşımı sağlayan araç. bir insan neden bisiklet ile motosiklet arasında kalır hiç anlamam. böyle bir bağlantı kurulabilmesi ikisininde aynı kategorilerde yer alması aynı işlevi görmesi lazım haksız mıyım.
    bisiklet mi araba mı demekten zerre farkı yok nazarımda. he bir insanın hem arabası-motosikleti hem bisikleti olur orası ayrı. ama bisiklet ile motorun arasında kalmak bana çok saçma geliyor.

Fırat Y. ve OguzGyan bunu beğendi.
  7. cashsta

cashsta Tilt..700!

Adı:
    Mustafa Kemal KILIÇOĞLU
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Dostum 125 cc ile başlayıp 1400 cc ye kadar yıllarca motor kullanmış biri olarak konuşuyorum. chopper dan naked e, endurodan racinge her türlü modeli de kullandım, şu an katlanır bisiklet kullanıyorum :) trafikte motorların bile tıkanıp kaldığı yerlerden rahatça geçiyorum. Henüz bugün 10-15 km yol yaptım. Araba da var ama elimi bile sürmüyorum. Anlatmaya çalıştığım, çok farklı araçlar olmasına rağmen içlerinde en zevklisi, en sağlıklısı bisiklet. Diğerleri yakıt masrafı, haddinden fazla vergi, sinir-stres, bakım masrafı, park sorunu demek gözümde. Tamam daha süratli ulaşım ama eksileri o kadar çok ki. Ha yükün olur, acil bir durum, acelen olur kenarda bulunsun. Ama günlük ulaşım için kesinlikle bisiklet.

8. soner kalaycıoğlu

soner kalaycıoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    kullanım oranına göre ölüm-kaza yüzdelerini öğrenmek lazım.benim üç bisikletim var.üç motoru olan azdır.iki-üç bisikletli uygun yolda giderek sohbet edebilir,motorlular bunu yapamaz.ben şu yokuşu çıktım,şu kadar km yaptım diye içinden kendini övemez.anca şu kadar hız yaptım der ama,bu hızlardan kaçıncısı onun sonu olacaktır.hatalarla dolu trafikte karşı tarafın hatasını, bu hızla nasıl önleyebilecektir.hız tutkunu olmak psiko-seksüel bir sorundur,araştırılıp,çözümlenmesi lazım.bana en pahalı motoru vereceğiz,binermisin deseler,ben bu trafikte binmem.selamlar,saygılar. bis-1.jpg

9. Ozan Güneri

Ozan Güneri City cyclists

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Yıllarca motorsiklet'te kullandım,arabamda var bisikletimde.Ancak en fazla hazzı bisiklet kullanırken alıyorum.Sesler duyuyorum ,rüzgarı hissediyorum,güç sarfediyorum.Kisaca ben en çok bisikletimi seviyorum.

sapienza ve suat akman bunu beğendi.