Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet montajı

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında snitch tarafından paylaşıldı.

1. snitch

snitch Yeni Üye

Seviye:
    Sedona 321 almak istiyorum, bir bisikletçiyle konuştum(Kadıköy'de Ali Sport), büyük ihtimalle ordan temin edicem. Sorum şu: buradan daha önce alışveriş yapmış olan var mı? Güvenilir midir? Ayrıca bu tip bisikletlerin parçaları bisikletçide mi montajlanıyor? Hazır olarak gelmiyor mu? Montajda adamın başka bir malzeme kullanmadığını nerden anlayabilirim?

2. Serhat Ankaralı

Serhat Ankaralı Aktif Üye

Seviye:
    Bisikletler fabrikadan montajlanmış olarak gönderilir,bisikletçi ufak birkaç montajdan sonra (pedal montajı gibi) bisikleti teslim eder.Eğer şüpheniz varsa bisikletin parçalarını,Sedona'nın web sitesindeki parçalarla karşılaştırarak kuşkunuzu giderebilirsiniz.Şimdiden hayırlı olsun..

Hasan Çağri ve snitch bunu beğendi.
  3. snitch

snitch Yeni Üye

Seviye:
    Yani bisikletçi kadroyu ayrı, atıyorum jantları ayrı, tekerlekleri ayrı monte etmez diyosunuz?

4. Serhat Ankaralı

Serhat Ankaralı Aktif Üye

Seviye:
    Tekerlekler kutu içinde monte edilmemiş halde gelirler.Ancak jantlar örülmüştür.Bisikletçi sadece tekerlekleri kadroya monte eder.Bunun dışında geri kalan herşey zaten monte edilmiş şekilde gelir.Peki öle olsa bile bazı yerleri değiştirilemez mi derseniz,evet değiştirilebilir.Ama hiçbir bayinin böyle saçma sapan bir iş yapacağını sanmam.Siz aklınıza takılmaması,içinizin rahat etmesi açısından bisikletin üzerindeki parçalarla Sedona'nın sitesindeki parçaları karşılaştırabilirsiniz.

snitch bunu beğendi.
  5. Mustafa Ozler

Mustafa Ozler Kıdemli Üye

Seviye:
    Ali Bey eski bir bisikletçi olmanın yanısıra, Akademi mezunu bir Ürün tasarımcısı ve çok iyi bir custom bisiklet toplayıcısıdır. Yeri de bir bisiklet satılan bir dükkan gibi değil bir imalathane gibidir. Bugüne kadar da hakkında çok olumlu şeyler duydum ve bizzat tanıştığımda da gördüm ki bisiklet konusunda oldukça bilgili ve tecrübeli bir kişi. Ebette bisikletinizde problem çıkabilir, hiç kimse hatasız olamaz ancak bunun olasılığı bir çok bisiklet dükkanındakinden daha düşük.

snitch bunu beğendi.
  6. Oktay Ataş

Oktay Ataş Kıdemli Üye

Seviye:
    ali sport sanki biraz fazla fiyat koyuyor ama üstüne :)

7. snitch

snitch Yeni Üye

Seviye:
    Sedona 321'e 500 dolar dedi. Sedona'nın sitesinde yazan da bu zaten. Nasıl fazla fiyat koyuyor ki?

8. Oktay Ataş

Oktay Ataş Kıdemli Üye

Seviye:
    hmm trek in bi kaç modelini sormştm da katalog fiyatından fazlaydı 100€ civarı tamam o zaman sorun yok

9. haluk akalın

haluk akalın Kıdemli Üye

Seviye:
    Hiç bir satıcı adını kötülemek istemez karşılıklı güven çok önemlidir.

10. snitch

snitch Yeni Üye

Seviye:
    Herkese yardımları için teşekkürler. Yarın Ali Sports'a siparişi veriyorum. Hayırlı olur umarım.

11. Mustafa Ozler

Mustafa Ozler Kıdemli Üye

Seviye:
    Peşin ödemede ALi Bey Istanbul'daki en iyi indirimleri yapabiliyor. Bu sene forumdan bir kaç arkadaşa Trek modelleri konusunda oldukça yardımcı oldu.