Bisiklet montajı

snitch

Üye
Tepki
0
Sedona 321 almak istiyorum, bir bisikletçiyle konuştum(Kadıköy'de Ali Sport), büyük ihtimalle ordan temin edicem. Sorum şu: buradan daha önce alışveriş yapmış olan var mı? Güvenilir midir? Ayrıca bu tip bisikletlerin parçaları bisikletçide mi montajlanıyor? Hazır olarak gelmiyor mu? Montajda adamın başka bir malzeme kullanmadığını nerden anlayabilirim?

Scudo

Serhat Ankaralı

Aktif Üye
Tepki
65
Bisikletler fabrikadan montajlanmış olarak gönderilir,bisikletçi ufak birkaç montajdan sonra (pedal montajı gibi) bisikleti teslim eder.Eğer şüpheniz varsa bisikletin parçalarını,Sedona'nın web sitesindeki parçalarla karşılaştırarak kuşkunuzu giderebilirsiniz.Şimdiden hayırlı olsun..

snitch

Üye
Tepki
0
Yani bisikletçi kadroyu ayrı, atıyorum jantları ayrı, tekerlekleri ayrı monte etmez diyosunuz?

Serhat Ankaralı

Aktif Üye
Tepki
65
Tekerlekler kutu içinde monte edilmemiş halde gelirler.Ancak jantlar örülmüştür.Bisikletçi sadece tekerlekleri kadroya monte eder.Bunun dışında geri kalan herşey zaten monte edilmiş şekilde gelir.Peki öle olsa bile bazı yerleri değiştirilemez mi derseniz,evet değiştirilebilir.Ama hiçbir bayinin böyle saçma sapan bir iş yapacağını sanmam.Siz aklınıza takılmaması,içinizin rahat etmesi açısından bisikletin üzerindeki parçalarla Sedona'nın sitesindeki parçaları karşılaştırabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: snitch

Mustafa Ozler

Daimi Üye
Tepki
198
Ali Bey eski bir bisikletçi olmanın yanısıra, Akademi mezunu bir Ürün tasarımcısı ve çok iyi bir custom bisiklet toplayıcısıdır. Yeri de bir bisiklet satılan bir dükkan gibi değil bir imalathane gibidir. Bugüne kadar da hakkında çok olumlu şeyler duydum ve bizzat tanıştığımda da gördüm ki bisiklet konusunda oldukça bilgili ve tecrübeli bir kişi. Ebette bisikletinizde problem çıkabilir, hiç kimse hatasız olamaz ancak bunun olasılığı bir çok bisiklet dükkanındakinden daha düşük.

• Beğen
Tepkiler: snitch

Oktay Ataş

Daimi Üye
Tepki
100
ali sport sanki biraz fazla fiyat koyuyor ama üstüne :)

snitch

Üye
Tepki
0
@Oktay Ataş

Sedona 321'e 500 dolar dedi. Sedona'nın sitesinde yazan da bu zaten. Nasıl fazla fiyat koyuyor ki?

Oktay Ataş

Daimi Üye
Tepki
100
hmm trek in bi kaç modelini sormştm da katalog fiyatından fazlaydı 100€ civarı tamam o zaman sorun yok

haluk akalın

Daimi Üye
Tepki
831
Hiç bir satıcı adını kötülemek istemez karşılıklı güven çok önemlidir.

snitch

Üye
Tepki
0
Herkese yardımları için teşekkürler. Yarın Ali Sports'a siparişi veriyorum. Hayırlı olur umarım.

Mustafa Ozler

Daimi Üye
Tepki
198
Peşin ödemede ALi Bey Istanbul'daki en iyi indirimleri yapabiliyor. Bu sene forumdan bir kaç arkadaşa Trek modelleri konusunda oldukça yardımcı oldu.