Bisiklet modifikasyonu hakkında yardım

GaRBaJoSa*

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar aranıza yeni katıldım hepinize merhabalar.
Öncelikle bu iş için maximum 300 ytl ayırabildiğimi söylemek istiyorum.
Bisiklet üzerinde kadro dışında her şeyi değiştirmek istiyorum.Aslında ilk başta amacım modifiye yapmak değil bisiklete disk fren sistemi takmaktı.Ama sonradan öğrendimki disk fren sistemi kadroları özelmiş.Bu nedenle çift jant taktırmaya karar verdim.Ama şans eseri bu siteyi görmeden evvel bu işin içinde marka kalitesi yada fren sistemi hakkkında sorun oluşturduğunu bilmiyordum.Bana jant konusunda fiyat/performans bakımından en uygun ürünü tavsiye ederseniz sevinirim.Açıkçası bu siteyi görmeden evvel alıp parayı sirkeciye gidicektim.Orda bisikletçinin tavsiyelerine göre parçalar alacaktım.Ancak gördümki o yolla param sokağa gidecekmiş.
Rulman yani dişli konusunda shimano nun 8 dişli bir ürününü almayı düşünüyorum.
Şimdi sizden jant dan tekere koldan vitesden fren sistemine kronometre saatinden selesine kadar tüm parçalar hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum.
Birde bisikleti boyamak istiyorum.kalite bakımından hangi boyayı önerirsiniz.Birde boya yaparken işin inceliklerini anlatırsanız sevinirim.
Not : Sitede yeni olduğum için konuyu doğru yere açıp açmadığımı bilmiyorum açıkçası.Yanlış yere açtıysam admin arkadaşım konuyu uygun yere taşırsa sevinirim.

Scudo

Tolga Erçetin

Daimi Üye
Tepki
203
öncelikle elindeki bisikleti bilsek sana daha kolay tavsiye verebiliriz

FelixCrail

Üye
Tepki
1
hiç bu işe girme.astarı yüzünden pahalıya gelir bu şekilde.

GaRBaJoSa*

Üye
Tepki
0
@FelixCrail

bahsettiğinden açıkçası pek bir şey anlamadım ama astar derken boya işinimi kastettin?
birde bugün bisikletin fotosunu çekip koyucam

FelixCrail

Üye
Tepki
1
demek istediğim şuydu.parça alıp bisikleti adam etmektense, sıfır bisiklet almak daha ucuza geliyor.

GaRBaJoSa*

Üye
Tepki
0
yalnız forum müthiş aktifmiş ha.
hey gözünü sevdiminin osn forumları buraya yazılanların 4 katı orda 1 saatte yazılıyor.her neyse hadi takılın siz.