Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet mi? Otomobil mi? Kullanmak zor.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Taxonera tarafından paylaşıldı.

1. Taxonera

Taxonera Bisikletkolik

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Aklıma geldi.

Türkiye'de ve Genel anlamda görüşlerinizi.

Benim görüşüm.
    Valla arabaya kullanmayı bilmiyorum. Ama Türkiye'de özellikle bisiklet daha zor gibi geliyor. Hele ki trafikte. Bisikletin Türkiye'de oyuncak olarak görüldüğü yerde.

2. geziniyo

geziniyo Üyeliği iptal edildi

Seviye:
    @Taxonera O ya da bu diyemeyiz..Türkiye'de yaşıyorsan herşey zor...Düşünsene yolda giderken kafana sinemanın tabelası düşüyor ve yoğun bakıma kaldırılıyorsun...

I am the Uptown R. ve i. gürle bunu beğendi.
  3. massaget

massaget Bisikletkolik

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Türkiye'de bisiklet yolu az olduğu için tabi ki otomobil yolunda bisiklet kullanmak çok daha zor...

A.Samed.Y bunu beğendi.
  4. Taxonera

Taxonera Bisikletkolik

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @geziniyo bu dediğin dünyanın her ülkesinde olabilir. Kazadır onun adı. Dünyanın bilmem ne ülkesinde adam balkondaki saksıya kolu çarpar düşer kafana koluna.

5. geziniyo

Seviye:
    @Taxonera Emin ol bizdeki kadar olmuyor...Ben bi çok yerini gezdim dünyanın...Artı bizdekiler kaza değil cinayet resmen...

6. tanchu

tanchu Forum Bağımlısı

Adı:
    tanju
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    şehir içinde yoğun trafikte bisiklet riskli olsada otomobil kullanmak çıldırtıcı öne geçmek için diğer araçları sıkıştıranlar oldukça trafik rahatlamaz kendisi 5 saniye önce geçebilmek için tüm trafiği kitler.

7. geziniyo

Seviye:
    i. gürle bunu beğendi.
  8. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bu sorunun cevabı yerine göre değişir. Örneğin yazın kilometrelerce uzunlukta aracın feribot sırası beklediği anda, sen aralarından hızla geçip hiç beklemeden binebiliyorsun. O an özellikle en önde, son anda feribota alınmayan ilk 2-3 aracın şoförü sana öyle bir bakıyor ki, o hissi tarif etmek imkânsız :D

kadir karakaya bunu beğendi.
  9. tanchu

tanchu Forum Bağımlısı

Adı:
    tanju
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    ben olsam şehir içindeki tüm trafik lambalarını sökerim millet birbirine karşı yol vermeyi öğrensin. çok zor birşey değil ama herkesin acelesi var hangi tabakhanede çalışıyorlarsa.

I am the Uptown R. bunu beğendi.
  10. tameryc

tameryc Aktif Üye

Adı:
    Tamer
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Samimi ve açık olmak gerekirse şöyle bişey söylemek istiyorum, ehliyetimi Kuzey Kıbrıstan aldım ve trafik kurallarını vs herşeyi orda öğrendim diyebilirim. Türkiye ile kıyas yaptığımda gerek trafik kuralları olsun(telefon ile konuşma, emniyet kemeri vs) gerekse yayaya, bisikletliye ve diğer araçlara saygı anlamında açık arada önde bir yer. Bisiklete başlamadan önce bisiklet sürücüleri trafikte o kadar dikkatimi çekmiyordu, tabi bu onlara saygı duymadığım tehlikeye attığım anlamında değil ama bi farkındalık yoktu. Başladıktan sonra ise bir aydınlanma gibi bişey oldu diyebilirim araçlardan çok bisikletli kişiler dikkatimi çekmeye başladı trafikte. Bu aynı şekilde babam içinde geçerli oldu benim bisiklete başlamam ve ilgi duymam ile birlikte babamda trafikte daha duyarlı olmaya başladı diyebilirim.

Yani kısacası insanlar bi şekilde etkileşim içinde olduktan(doğrudan veya dolaylı olarak) sonra trafikte bisiklete karşı daha duyarlı olmaya başlıyorlar.

Not: KKTC ile trafik polislerini 1 aylığına değiştirsek eminim Türkiyede de trafik te saygı, sabır ve kurallara bağlılık artacaktır. Ayrıca ilk defa Kıbrısta yaşadığım bir durumu söylemek istiyorum, 1 şerit gidiş 1 şerit geliş yolda seyir ederken bir baktım 3 araba arkamda kuyruk olmuş kesinlikle sağlamadılar beni. Ne zaman karşı şerit boş olduğunda şerit değiştirip o yavaş bi şekilde yanımdan geçip yollarına devam ettiler :) Helal olsun demiştim.(İnsan bu tarz duyarlılık gösteren kişileri görünce farkındalıkta bir artış oluyor ve kendi de uygulama başlıyor.) Bu tarz durumların Türkiyede de yaşanması dileği ile.

Uzun yorum için pardon :)

11. geziniyo

Seviye:
    Eğitim şart... :) Katliam çıkar trafik lambalarını sökersen :)

I am the Uptown R. ve tanchu bunu beğendi.
  12. KaanG

KaanG Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Ben de trafikte binmeye başlayana kadar bana da imkansız geliyordu. Bisikleti arabanın arkasına bağlayıp Belgrad Ormanı'na "bisiklete binmeye" gidiyordum. Tam hammallık :)Başlayınca farkettim ki "o kadar da kötü değil ya". Tamam belki Hollanda değiliz ama kesinlikle insanların yapmadan kafasında büyüttüğü kadar zor değil trafikte/İstanbul'da bisiklet kullanmak.

I am the Uptown R. bunu beğendi.
  13. Tayfun Sezer

Tayfun Sezer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İnsanlara kafayı kullanmak zor geliyor. Biraz akıllı olduktan sonra ikisi de kolay.

14. Taxonera

Taxonera Bisikletkolik

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Valla ne yalan söyliyim ben trafikte kullanmaya korkuyorum. En ufak bir şey panik yapıyorum.

15. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    İkisi de oldukça basit.
    Bisiklet kullanmanın tek zor olduğu yer tek şeritli yollar. Arkanda trafik birikebiliyor ister istemez baskı altında oluyorsun ama arkandaki doğru düzgün bir insansa sakince bekliyor.

16. Hayrettin

Hayrettin CCX'sel üye

Adı:
    Hayrettin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Karşındaki kişi hayvanın tekiyse ikisi de zor

Taxonera bunu beğendi.
  17. kadir karakaya

kadir karakaya Kıdemli Üye

Adı:
    kadir
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bir de ışıklarda bekleyen arabalar
    En zevklisi ışıklar. Hatalıyım belki bende beklemem gerekir ama bir yığın arabanın kırmızı ışığı beklediğini görünce 2 şeritin yani iki arabanın arasından tın tın bütün şöförlerin yüzüne bakarak geçiyorum ışıktan sonra da dönüp bakıyorum bir de. Çıldırıyorlar:koptum::kptmya:. Ben araba kullanmayı bilmiyorum öğrenmek de istemiyorum. Bana trafikte onca araba içinde araba kullanmak daha zor ve korkunç duruyor. Bisiklet ise tamamen zevkli benim için. Gerçi sürebildiğim en iyi ve tek alet.:) Araba zor...

18. becoca

becoca Aktif Üye

Adı:
    Bayram
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Ben araba kullanmaya bayılıyorum. İstanbul trafiği keyif veriyor bana. Öyle bir manyağım. Bisiklet kullanırken hep takla atmaktan korktum.Halada korkuyorum (Ön amortisörlü bir bisikletim vardı. Markasını falan hatırlamıyorum.)

Risklerden dolayı bisiklet daha zor.

19. oktayakgoz

oktayakgoz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bence ikiside golay. 7 yasinda araba surneyi ogrendim 9 yasinda sehir ici bir cok yere gidiyordum. Bisikleti de kucukken trafikte suruyirdum. İstanbul metropol oldugu icin zor olabilir ama biraz dikkatle Allahin izni ile hepsi kolay.

20. Kurtuluş E.

Kurtuluş E. Forum Bağımlısı

Adı:
    Murat K. E.
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Etkili bir ceza sistemi gelir de trafik şekle sokulursa eh belki bisikletliler biraz rahat edebilir. Bugün Pendin sahil dönüşte Kaynarca'da yol tabelası gördüm, "bisikletliler en sağ şeritten gitme hakkı olan taşıtlardır" gibisinden birşeyler diyordu. Çok hoşuma gitti, bunları olur olmaz her yere koymalılar ki farkındalık sağlansın. Özellikle trafikte araç süren insan-dışı yaratıkların beyinleri de dikkate alınmalı tabii.

Hayrettin ve Sadettin Z. bunu beğendi.