Bisiklet marka/model Tavsiye ve Kıyaslama

Tepki
0
Merhaba arkadaşlar, artık bisiklet kiralamak yerine bisiklet almaya karar verdik, bir erkek ve bir bayan bisikleti alacağız. Ancak bu konularda pek bilgimiz yok, çevremizden ve forumlardan carraro ve sedona markalarını çokça duydum.

Şehir bisikleti istiyoruz, beğendiğimiz modeller;

Erkek: Carraro Elite, Grande ve Sportive 224, Sedona da ise 300-S modellerini beğendim ancak fiyat/performans olarak carraro öneriliyor.

Bayan: Carraro Almina, Juliana ve Sportive 222 modellerini beğendik.

Açıkçası bütçemi bisiklet başı 600-700 lira ile sınırlamak istiyorum.

Sportive 224 için 750TL
Sportive 222 için 700TL fiyat aldım bugün.

Yazdığım marka/modeller hakkında fikirlerinizi ve eğer varsa önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. İyi forumlar.

Scudo

Safa Arslaner

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Bence 224 çünkü vites sistemi bir üst model 222ye göre

biri tourney biri altus

Sıralama şu şekilde vites değiştiriclerde arkalar önden çok daha önemli:

Tourney
altus
acera
alivio
deore diye gidiyor...

Forumdan Carraro sportive kullanıcıları kulubü var oradaki arkadaşlar yardımcı olacaktır, kulüpte yardımsever arkadaş bir hayli fazla.

Bu arada Hoşgeldin forumumuza :)

• Beğen
Tepkiler: Fırat IRMAK
Tepki
0
Hoşbulduk, yorumunuz için çok teşekkürler, böyle kaliteli bir forumda olmak çok mutlu etti beni.

Sanırım bu bütçeyle marka olarak doğru yoldayız. Söylediğiniz arka değiştiricilere göre sıralama yapacağım.

Ayrıca göbekten vitesli diye tabir edilen bir sistemden bahsetti bisikletçi bugün bayanlar için daha uygun dedi, pedal çevirmeden bile vites geçişinin sağlandığı ancak performans olarak daha düşük olduğunu söyledi. Bu konjdaki fikirlerinizi alabilir miyim?