Bisiklet Lisansı

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Sorum basit. Lisans almanın bizim için bir faydası var mı? Lisans ne işe yarar?

Scudo

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
(link)
(link)

başlıklarına bakabilirsiniz..

televole2

Daimi Üye
Tepki
576
Bisiklet
Cube
Yakın zamanda istanbulda lisans çıkaran var mı arkadaşlar? Altunizadede bir gsim binası var orada mı çıkartıyoruz? Aradım kimsenin bir şeyden çaktığı yok bireysel olarak çıkartamazsınız kulüp ya da okul olması lazım diyor bir ton saçmaladı herif.

Volks

Forum Demirbaşı
Tepki
644
İsim
Volkan
Bisiklet
Specialized
@televole2 2-3 hafta önce çıkardım. Ataköy, Sinan Erdem spor salonunun yan tarafında ki birimden çıkardım. 2 Fotoğraf sağlık belgesi ile 5 dakikada veriyorlar.

• Beğen
Tepkiler: televole2

televole2

Daimi Üye
Tepki
576
Bisiklet
Cube
@Volks Anadolu yakasında yok mu yerleri acaba?

Burhan Felek yüzme havuzunda yapılıyormuş kayıtlar. Öncelikle (link) bu adresten "Ferdi sporcularda bir adet tescil fişi"ni indirip doldurup çıktısını alıyormuşuz. 2 fotoğraf (birisi bu çıktıya yapıştırılacak) ve "spor yapmasında sakınca yoktur" ibareli sağlık raporuyla alabiliyormuşuz hemen.

Volks

Forum Demirbaşı
Tepki
644
İsim
Volkan
Bisiklet
Specialized
@televole2 evet, o formu yalnız bilgisayardan dolduracaksınız. Odan sonra gidip sağlık belgesi ile hemen alabiliyorsunuz, doğrudur.

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün bir arkadaşım Bursa'dan Kütahya'ya giderken yolda çok fazla bisikletçi görmüş. Gördüklerinin hepsinin de takım sporcusu ya da uluslararası müsabakalara katilacak milli sporcu olduğunu düşünmüyorum.

Hafta sonları bisiklet sürmeye çıkıp da bir engelle karşılaşan var mi? Çıkmayı düşünüyorum.

Diğer bir sorum ise bireysel bisiklet lisansi çıkarmak için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü mü olması gerekiyor, İlçe Müdürlükleri de verebiliyor mu?

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.070
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün bir arkadaşım Bursa'dan Kütahya'ya giderken yolda çok fazla bisikletçi görmüş. Gördüklerinin hepsinin de takım sporcusu ya da uluslararası müsabakalara katilacak milli sporcu olduğunu düşünmüyorum.

Hafta sonları bisiklet sürmeye çıkıp da bir engelle karşılaşan var mi? Çıkmayı düşünüyorum.

Diğer bir sorum ise bireysel bisiklet lisansi çıkarmak için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü mü olması gerekiyor, İlçe Müdürlükleri de verebiliyor mu?
Lisans kolay. Federasyonun sayfasinda gerekli belgeler var. 5 dakikada il mudurlugunden alınıyor. Polislere karsi herhangi bir geçerliliği yok ama esneklik gösterdiklerini okuyoruz farkli mecralarda.
Milli sporcu degilseniz tek istisna federasyonun il temsilcisi vasitasiyla izin almak olabilir. O da biraz ahbap cavus iliskisi gerektiriyor anladigim kadariyla.

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.092
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bizim kayınpederin cebinde her daim bir eczacı poşeti içinde de bir kutu ağrı kesici olur. Hafta sonu sabah çıkıp akşam giriyormuş kayınvalidenin söylediğine göre. Benim de poşeti gidona takmam yakındır zira artık baydı bu yasaklar.

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bizim kayınpederin cebinde her daim bir eczacı poşeti içinde de bir kutu ağrı kesici olur. Hafta sonu sabah çıkıp akşam giriyormuş kayınvalidenin söylediğine göre. Benim de poşeti gidona takmam yakındır zira artık baydı bu yasaklar.
Poşette gün boyu ekmek taşıyan da duymuştum ama ilaç daha minimal bir çözümmüş :harika:

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.273
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Basiretsiz federasyon gene bindiği dalı kesti..
Pandemi sürecinde lisanslı sporculara verilen - bizim de aldığımız- hafta sonu 3 saatlik antrenman iznini artık vermiyor.
Herkesi yarışçı yerine koymak ya da koymamak...İşte uzmanlık sorusu..

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.276
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
kaç haftadır sıkıyorum dişimi evde delirmeme az kaldı.
akşam haberlerinde tıktım tıklım dolu olan kayak tesislerini görüyorum bu nedir ya
hafta sonları tam kapasite dolu olan otellermi dersin, yollarda dolaşan hafta içi gibi yoğun trafikmi dersin
anlamadımki bu yasak kime. sokakta iki kişiden fazla insanın yan yana dolaşmasını da yasaklarsın olur biter.
arkadaş ben artık bisikletle gezmek istiyorum hareketsizlikten sağlımız bozulacak.

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.331
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Tuzlu_Fıstık yazdıklarınıza bir artı da benden . Haftaiçi çalışıp , haftasonunu iple çekiyorduk , bir takım kendini bilmezlerin halay çekişleri , parti vermeleri v.b. yüzünden iyice coşan pandemi sonucuyla o da elimizden alındı.

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Basiretsiz federasyon gene bindiği dalı kesti..
Pandemi sürecinde lisanslı sporculara verilen - bizim de aldığımız- hafta sonu 3 saatlik antrenman iznini artık vermiyor.
Herkesi yarışçı yerine koymak ya da koymamak...İşte uzmanlık sorusu..
7-8 yıldır fedarasyonun icraatlarını okuyorum forumda, daha bisiklet sporuna faydaları olan bir çalışmalarının olduğunu görmedim.
Bana göre bir tek master yarışçıların harcırahlarını kesip gençlere daha çok dağıtım sağlamakla ilgili bir düzenlemeleri vardı detayını da hatırlamıyorum ama genel olarak bu da tepki gördü.

er ai

bozkır gezgini
Tepki
582
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Cumartesi günü haftasonu yasaklarına rağmen yol bisikletiyle evin önünden geçen 3 kişi görmüştüm. Bugün onlarla yine karşılaştım ve durdurup izin meselesini sordum. Kulüp oldukları için antrenman izni alabilmişler. Ferdi bisiklet lisansı çıkartıp sen de alabilirsin belki dediler ama tur bisikletiyle mümkün mü bilemedik. Herhalde yalnızca yol ve dağ bisikleti branşları varmış. Yakın zamanda ferdi lisans çıkartan tur bisikletçisi var mı?

ModernOblomov

Daimi Üye
Tepki
2.496
İsim
Oblomov
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Herhalde yalnızca yol ve dağ bisikleti branşları varmış. Yakın zamanda ferdi lisans çıkartan tur bisikletçisi var mı?
Bugün çıkardım, bisikletin türünü sordu, şehir/tur dedim ama seçeneklerde dağ, yol, trekking, cyclocross bir de indor gibi bir şey vardı. (Toplam altı seçenekti, birini hatırlamıyorum.) Hangisinin seçildiğinin bir önemi yok dedi ve kendi de ne olduğunu bilmediği indoru seçti sistemde. (Ben de eve gelince baktım, ne olduğunu anlamadım.) Şu an sorun olur mu acaba diye işkillendim bak.

:ckskc: Soğuk baskı olmadığı için ilde çıkarılıp verilecekmiş lisans, acaba yarın gidip onu trekking falan mı yaptırsam? Ya da mühim değil mi gerçekten? Bilgisi olan var mı?

Kulüp oldukları için antrenman izni alabilmişler. Ferdi bisiklet lisansı çıkartıp sen de alabilirsin belki dediler ama tur bisikletiyle mümkün mü bilemedik.
Net bilgim yok ama mantıken kulüp ve yol lisansına verilen izin, ferdi ve tur/mtb vb bisikletler için de verilmeli.