Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet lastik kombinasyonu

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Mustafa BAYRAKTAR tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa BAYRAKTAR

Mustafa BAYRAKTAR Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bisiklet seçimimde Sınıfıydı, yerli/yabancıydı, kadroydu, maşaydı, aktarıcılardı, frendi derken, uzun süre kafa yorduktan sonra kesin bir sonuca varamasam da Sedona 341 ile 731 arasında kaldım, şehir/tur sınıfında 341 de kesin kararlıysam da MTB sınıfında, 650B, insomnia 273 ve Merida TFS 100 hala aklımın bi ucunda.

Şehir/tur ve MTB de arasında ki kararsızlığım lastik kalınlığı, Sedona 341 28x1,40 bu kullanım alanıma göre ince geldi, diğerlerinde de 2,10 var bu da fazla kalın, tam bu noktada meslek icabı küçük bi hesap yapma gereği duydum (1,40+2,10)/2=1,75 :D Düşüncem 1,75 benim içime siner, mesela schwalbe nin Marathon Plus, Marathon Plus Tour ve Continental'in yüksek korumalı modelleri gibi.

Ama problem şu; Şehir/Tur bisikletinde 28x1,75 ve MTB de 26x1,75 ve 27,5x1,75 kullanılabilir mi? Jantlar uyumlu oluyor mu? Eğer oluyor ise, 1,75 lastiği Şehir/Tur bisikletinde mi yoksa MTB de kullanmak mı daha mantıklı ve doğru?

Kullanım : eşit oranda, şehir içi - tur - hafif arazi

Cevaba ilaveten bisiklet ve lastik tercihi üzerine de birşeyler eklerseniz çok iyi olur.

2. bcn17

bcn17 Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    şehir bisikletine kalın teker olmaz. zaten 28inç mtb tekerleği hatırlamıyorum. alacaksan mtb al,çıkar lastiğini incemi istersi silik mi istersin istediğini tak. 1.75lik olan hem hız hemde konfor olarak işini görür. olaki canın gezmek istedi ve patika toprak yola çakman lazım .işte o zaman şehir bisikleti olur sana zehir bisikleti. tabi bu benim tercihim. ama bendeki sedona 721de 1.95lik lastik tam ideal geldi bana ,ne ince ne kalın....
    ama 731in bütçesi ile denk olan merida matts 70 var. kilitli maşa dışında aynı nerdeyse. hem meridada kadro garantisi olayı süper (ömür boyu)