Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisiklet lastigi yada fren leme

Konu, 'Tekerlekler' kısmında nasip tepeyurt tarafından paylaşıldı.

1. nasip tepeyurt

nasip tepeyurt Yeni Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar benim bisikletim kuru zeminde yokuş aşagı inerken fren e çok saglam asılmadıgım halde arka taraf çok saga sola kaçıyor çok dikkatli ve hızı kontrol etmek istiyorum ama lastiklerim sag olsun beni bisikletten indirmek zorunda da bırakıbilir genelde ön fren kullanmıyorum iki freni bir arada tatlı tatlı mı kullanmalıyım yoksa 1.aylık olmayan bisikletimin lastiklerini degiştirmelimiyim

teşekkürler :))

bisiklet modeli bianchi speed lastikleri byte yazıyor

2. sencer sezer

sencer sezer Aktif Üye

Seviye:
    Neden ön fren kullanmıyorsun

3. nasip tepeyurt

nasip tepeyurt Yeni Üye

Seviye:
    bilmiyorum sanırım gençligimden kalma alışkanlık ama iki gün önce az biraz denedim yine arka taraf saga dogru kaymıştı inat edip ön frenleri kullanmalımıyım

4. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:
    Sadece yokuş aşağı değil düz yoldada arka frene öyle asılırsanız sağa sola yalpa yapacaktır..

Fren-durma mesafesni etkileyen bir çok faktör var. Mesela toplam ağırlığınız, yol eğimi, o anki hızınız, lastik seçiminiz, yolun ıslaklığı-yapısı-cinsi ve bence en önemliside frenleme alışkanlığınız.

Arka fren durma eyleminden çok yavaşlama eylemi içindir. Elbette sizin yaptığınız gibi arka frene olanca kuvvetiyle ön frene asılırsanız ön teker kitlenir yuvarlanırsınız.

Sert frenlemelerde ne arka tekeri ne de ön tekeri kitlemeden tekerlerin dönmesini sağlayan maksimum basınçta fren kollarını aynı anda sıkmalısınız. Ön frende olsa tek freni kullanarak durma işlemini yapmayınız.

İyi geceler..

5. Adem Sönmez

Adem Sönmez Aktif Üye

Seviye:
    ön ve arka frenleri dengeli kullanmalısınız

6. Barış BİRLİK

Barış BİRLİK Engineer / Archer / Cyclist

Adı:
    Barış Birlik
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Arabamızı bakıma götürdüğümüzde şefe bu frenlerin prensibi ne diye sormuştum bana frene basınca öne 2 arkaya 1 basınç verir demişti bende bisiklette uygulamıştım işe yarıyor ve en önemlisi bisikleti hissetmek gerekiyor rahat ve düzgün frenleme için :)

Furkan köleoğlu bunu beğendi.