Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet-kuryesi

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında canyon tarafından paylaşıldı.

1. canyon

canyon Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşlar avrupada özleikle almanyada yağadığım için biliyorum bisikletli kuryeler çok yaygın her şehirde genelde böyle faliyet gösteren şirketler var hatta çoğu kişi sporcu şirketler arası evrakları taşıma evlerden evelere paket taşıma gibi vs.. ülkemizde böyle şeyler olmaması ne kötü ya hem sporcu arkadaşlar için bir iş hemde genel sıradan bisiklet kulananlar içinde bir kaynağı gibi olabilirdi bizim lkemizde böyle bir şey acaba söz konusumudur gerçi bazı kargo şirketlerinde bir iki tane bu şekilde çalışan bisikletli kuryeler var fakat daha geniş kapsamlı gerçi yurt dışında bulunan arkadaşlar görmüşerldir mutlaka yada konu ile haberi olan arkadaşlarda vardır mutlaka bizim ülkemizdede böyle faliyetleri görmeyi canu gönülden arzu ediyorum olsa ne güzel olur youtubude izliyebilirsiniz bu tür kuryeleri

2. abdullahabdullah

abdullahabdullah Forum Bağımlısı

Adı:
    Abdullah YEŞİLTAŞ
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bizde şimdilik gazete, yemek dağılıyor. Bisikletler tehlikeli, şeytan aracı olarak gözükmekte ve bu yüzden güvenilir olmadığından şu anda zor gözüküyor.

Şöförlerin bizlere saygısı olsa, yol hakkı verseler tamam.

canyon bunu beğendi.
  3. canyon

canyon Forum Demirbaşı

Seviye:
    evet dostum belki 20 sene sonra ancak görebiliriz

4. gabalı

gabalı Bisikletkolik

Adı:
    ertuğrul
    Seviye:
    az sayıdada olsa istanbulda bisikletli kuryelik yapan arkadaşlar var yazın iyide kış aylarında çok zor oluyor eğer bisikletli kuryelik yapmak isteyenler varsa avrupa yakasında yardımcı olabilirim

Emrah GÜLEZ ve canyon bunu beğendi.
  5. MertDokur

MertDokur Kıdemli Üye

Seviye:
    Bir-iki ay sonra başlamak isterim aslında... Hem biraz para kazanırım hemde bisiklete binmiş olurum. Müsait olursanız msn'de görüşebiliriz ama herkesin yararlanması için, eğer bir sakıncası yoksa ayrıntıları buraya yazabilir misiniz?

canyon bunu beğendi.
  6. gabalı

gabalı Bisikletkolik

Adı:
    ertuğrul
    Seviye:
    içinizde tanıyanlar vardır oğuz özçelik arkadaşımız istanbul sirkecide bir kurye firmasında çalışıyor sadece gözlük toptancılarından cam ve çerçeveleri alıp dağıtıyorlar.

canyon bunu beğendi.
  7. selcuktnt

selcuktnt Forum Bağımlısı

Seviye:
    abdullahın dediği gibi şehiriçi yemek dağıtımında çok sık kullanılıyor ama evrak gibi önemli malzeme taşıması henüz yok

canyon bunu beğendi.
  8. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Geçen yıl Bursa da konuğum olan İsvirçreli bisikletçi Jerome, İsviçre de kuryelik yaparak geçimini sağlıyordu. Hatta çok iyi kazanıyordu diyebilirim. 3- 5 ay çalışıp bisikletiyle dünyayı gezmeye devam ediyordu.
    Bursa da bu işin yapıldığını hiç görmedim. Bunun için bisikletli kuryeyi çevreci olduğundan dolayı tercih edecek bir kültürün yerleşmesini beklemek gerekiyor.

canyon bunu beğendi.
  9. canyon

canyon Forum Demirbaşı

Seviye:
    aslında bu iş için tanıtım lazım bilgilendirme lazım şirketleri olsun en önemlisi reklam faktörü belki birileri bu işlere el atar tabi birileri çıkıp bu işleri yaparsa çok güzel teşvik olur belki tabi bu potansiyele acaba sahiipmi ülkemiz aslında bence sahip o kadar şirketler bürolar var avukatlık şirketleri bürolar ne bilim bankalar olsun evrak götür getiri yapan muhasebeciler olsun çoğu yerlerde özel olarak ofis boy gibi böyle getir götür işleri için çalışan kişiler var aslında kafamda olan bir proje tabi zor şu an fakat bence ihtiyaç olan bir iş fakat işte daha çok reklam lazım bilgilendirmek laızm insnaları ben sık sık yotubude izliyorum amerikalı avrual kuryelerin kısa kısa çekimleri var süper ya adamlar amaç bisiklet binmek olsun hem çalışmak hem bisiklete binmek bence çok güzel bir iş ah be inşallah o günleri görürüz ya

10. canyon

canyon Forum Demirbaşı

Seviye:
    soner sarıhan abi peki konul arkadaşınız sormadımı hiç ülkenide böyle faliyet yokmu diye felan ne bilim ben olsa hemen bu şekilde çalışmayı isterim çok ya içim gidiyor

11. Spec

Spec Forum Demirbaşı

Seviye:
    Türkiye'de bisikletli kuryenin başına gelecek en muhtemel şeyi söyliyeyim. Bisikletli kuryenin bisikleti kuryeyi teslim ederken kaşla göz arasında çalınır ve bisikletli kurye bir anda bisikletsiz kurye oluverir.

canyon bunu beğendi.
  12. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    Var Bursada iki kişi iletanıştım. Biri halen yapıyordu. Diğeri ben ordayken bisikletçiye geldi 'beni tanımadınmı? 'dedi Bisikletçi hayır deyince 'iki yıl önce sana gelirdim,bisikletli kurye idim, şimdi motorlu kuryeyim,yirmi kilo aldım ondan tanıyamadın'dedi.

canyon bunu beğendi.
  13. MertDokur

MertDokur Kıdemli Üye

Seviye:
    önlemini almak çok kolay ama, sizin teslimatı yaptığınız en fazla 10 dakika içinde de kalın kilitlerin kesilmesi mümkün gözükmüyor.

stratus ve canyon bunu beğendi.
  14. canyon

canyon Forum Demirbaşı

Seviye:
    demeki forumda bile beli olduğna göre ülkemizde bu iş için talep bile az desenize

15. Sercan

Sercan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaşlar söylemiş gerçi ama, forumdan SEDONAM nickli Oğuz Özçelik, bu işle ilgileniyor. Hatta geçtiğimiz yaz ben de bu işi yapacaktım, ancak şartlar uymadı ve başlayamadım.

16. Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    MehmetAliB. bunu beğendi.