Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Kulübü Var Fakat Haberleri Yok

Konu, 'Basında ve Medyada Bisiklet' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

1. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde geçtiğimiz hafta sonu ilki düzenlenen Dağ Bisikleti Yarışları'nda ortaya kafaları karıştıran bir 'kulüp' çıktı. "Gazipaşa Belediyesi Bisiklet Spor Kulübü" adındaki bu kulüpten Belediye Başkanı'nın haberi olmadığı gibi kulüp delegeleri de Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun çalışanlarından oluşuyor.

Gazipaşa ilçesinde geçtiğimiz hafta sonu Demirli Orman Deposunda yapılan Gazipaşa 1. Dağ Bisikleti Yarışları'yla ilçe halkının ismini duymaya başladığı Türkiye Bisiklet Federasyonu'nda ilginç bir durum ortaya çıktı. Federasyonun resmi internet sitesinde, 31 Aralık 2010 tarihinde yayınlana bir duyuruda, Federasyonun yapacağı 2. Mali Genel Kurul'un tarihi, saati ve Genel Kurul'da oy kullanacak kulüp delege listesi ve ferdi delege listesi yer alıyor. Mali Genel Kurul'da oy kullanacak kesin kulüp delege

listesinin 15. sırasında "Gazipaşa Belediyesi Spor Kulübü" yer alıyor. Kulüp bünyesinde ise Federasyon'un yönetim kurulundan veya federasyon çalışanlarından 3 kişinin ismi görülüyor. Bu isimler ve federasyondaki görevleri şu şekilde: Mustafa Kın - Federasyon'da dağ bisikleti yarış alanlarında görev yapıyor. Sadık Emin Karancı - Federasyon sitesinde duyurulardan sorumlu ve yarışlarda bitiş çizgisinde bilgisayar görevlisi (duyuruyu siteye koyan isim) Recep Yalçın - Federasyon'un Yönetim Kurulu Üyesi

YARIŞLARDA GAZİPAŞALI SPORCU YARIŞTI

Pazar günü gerçekleşen Gazipaşa 1. Dağ Bisikleti Yarışları'nda, Gazipaşa Belediyesi Spor Kulübü adına bir de sporcu yarıştı. U17 Kategorisinde yarışan Ramazan Doğan, yarışlarda dereceye giremedi. Federasyon'un yönetmeliği gereği, kapanmaması ve Federasyon'daki haklarını kaybetmemesi için kulübün her yıl en az bir yarışa katılması gerekiyor.
    Gazipaşa Belediye Başkanı Cemburak Özgenç, belediye adına bir bisiklet kulübü kurulduğundan habersiz olduğunu söyledi. Gazipaşa Belediyesi adına bir sporcunun yarıştığından da haberi olmayan Başkan Özgenç, "Konuyu ilk kez duyuyorum. Çok şaşırdım. Konuyu araştıracağım. Resmi bir kurumun isminin haberimiz olmadan kullanılması doğru değil" dedi.

MÜFTÜOĞLU: İSİMLERİ BEN BELİRLEMİYORUM

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu ise Kulübün yeni kurulmadığını, Gazipaşa Belediyespor'un eksi başkanlarından Erdoğan Aksoy zamanında kurulduğunu söyledi. Başkanlık seçimlerinde ve Mali Genel Kurullarda oy kullanma yetkisine sahip kulüplerin delegelerini kendilerinin seçtiğini belirten Müftüoğlu, "Yeni kulüp artık kurulmuyor. Bu Gazipaşa Belediyespor bünyesinde açılmış bir branş" dedi. Gazipaşa Belediyespor'un kesin delege listesinde yer alan isimlerin federasyon elemanı olmadığını söyleyen Müftüoğlu, "Kulübün bünyesinde bulunan isimleri bilmiyorum. O isimleri kulübün yönetimi ve başkanı belirler. O isimleri ben belirlemem. Kurul öncesi biz kulüplere yazı yazarak delegelerini bildirmelerini isteriz. Onlar bize isim bildirir. Çoğu zaman kulüp delegeleri kurullara gelmez ve kurulun yapılacağı şehirde bulunan isimlere yetki verir" dedi.

19 Ocak 2012