Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet kültürü ve insana saygı böyle bir şey.

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Raven_35 tarafından paylaşıldı.

1. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Bir bisikletli kaza haberi.Bisikletli arkadaşımız ölmüş.Sürücünün yargılanması ve bisikletli grubun eylemleri ekrana geliyor.Bir de 5:30 dk sadece bu habere ayrılmış.Sonuçta bir insan ölmüş ve duyarlılık mükemmel.Basının insan ölümlerine karşı duyarlılığı örnek teşkil edecek biçimde.Bizde ölüm haberleri 2 dk; ama siyaset haberleri ballandıra ballandıra saatlerce anlatılır.Ülkemizde herkes siyaset peşinde koşuyor maalesef.İnsan hayatı değersiz bizim ükemizde.

Materyalist düşünce biçimiyle insan odaklı düşünce biçimi farkları işte.

http://www.youtube.com/watch?v=B_pNyVWueck

2. ilker çelikcan

ilker çelikcan Kıdemli Üye

Seviye:
    Bizde herşey magazin. Siyaset de ölüm de. Siyasiler iki gün kavga etmese, küfürleşmese onları da unuturlar. Başbakan bile haber olmak için Nihat Doğan'la geziyor.

Böyle bir kazada bizim kanallar haberi 5 değil 10 dakika yayınlasa döndüre döndüre cenazede ağlayanları, kaza yeri görüntülerini, ailenin dramını gösterirler ama kaza neden olmuş, nasıl olmuş umurlarında olmaz. Arka planda da Requem For A Dream patlattılarmıydı dizi raitingleriyle rekabete girerler.
    Biz de ekran başında bir şeyler anlamaya çalışır ama hiç bir şey anlayamayız.

Deda, CandanC ve Raven_35 bunu beğendi.
  3. Eray Helvacı

Eray Helvacı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    genelde biri öldüğü zaman programlarda o haberin verilmesi yerine esra ceyhan fln filan programları veriyorlar ve programı kesme ihtiyacı bile duymuyorlar sonrada adalet var diyorlar insan hayatı bu ülkede önemsenmiyor bisiklet araçtan sayılmıyor çok üzülüyorum durumumuza :(

4. serhat dura

serhat dura Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bir bisikletsever olarak bisiklet kültürünü bilmeyen insanlara bunları aşılamak için bizler neler yapıyoruz yada yapabiliriz? bence düşünülmesi gereken nokta burasıdır..

5. Erman Öztürk

Erman Öztürk Üye

Seviye:
    gayet seviyesiz bir basının olduğu ülkede yaşıyoruz bunu herkes biliyor. bir doğa, bilim, eğitim vs programından çok magazine önem verilen bir görsel basından söz ediyoruz. boşuna bu nefesimizi tüketmeyelim, tek tük çevreci, bilimsel dahası insana değer veren yayın yapan kuruluşlar yokmu var fakat yeterli değil. bazı kanallar her gün haber saatlerinde magazin yayınlıyor yarım saat !!! içimden bağırmak geliyor ama malesef gerçek. artı ölüm haberi zaten oldukça çok ve insanı üzecek türden değilmi sizcede hergün töre cinayetlerine kurban giden kadınlar, dayak yiyen eş ve çocuklar sayısız trafik kazaları vs. ölüm haberlerine zaman ayırmak yada tv ye taşımak insana değer vermek değildir bunları bir sorun olarak dile getirip fikir beyan etmek insana değer vermektir. hergün tv de töre cinayetleri, kazalar, terör, gencecik evlatlarımız gidiyor sizce dış ülkelerde nasıl yorumlanır bunu hiç düşündünüz mü ? açıçlası düşünmek bile istemiyorum. bizim ülkemizde bir maçta olay çıktığı zaman kameralar hemen o yöne doğru çevriliyor dış ülkelerde bunu göremezsiniz. neden çnkü adamalr kendilerini koruyor birlik var ceza almak istemiyorlar. daha bunu gibi pek çok örnek. kısacası Türk basınana lanet olsun kim ne derse desin. ben ülkemiz tv'lerini sevmiyorum. elimden geldği kadar az önce saydığım yayınların yapıldığu kanalları ve programları takip etmeye çalışıyorum onun dışında tv izlemiyorum. örneğin her kanalda sabahları bir fitness programı var bilirsiniz hangi kalnalda bisiklet ile ilgili bir tanıtım program gördünüz yılda bir ağzımızın suyu aka aka tour de france yada cumhurbaşkanlığı bekliyoruz yanlışmı !!!! 7/24 evde değil bu millet işinde gücünde o yüzden nettie şudur budur takip etmekte zor akşam koltuğa kurulupta tv seyretmek bir işkence haline gelmiştir ülkemizde...

iyi forumlar herkese