Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet kullanmak spor değilmiş. Binmek de yasakmış

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında emre kaygısız tarafından paylaşıldı.

1. emre kaygısız

emre kaygısız Yeni Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Evet, Gaziantep de bisiklet kullanmak yasak olmuş haberimiz yok. Olayı anlatayım sizlere bu sabah 6 bisikletçi arkadaşımız bende dahil olmak üzere 5mtb 1yol antrenman için yola çıktık. Cadde üzerinde ilerlerken elinde jop bulunan iki polis memuru bizi yaka paça yol kenarına çekti ve derhal bisikletimizin lastiklerinin havasını indirmemizi istedi.Bu arada bizlerle polisler arasında geçen diyalog şu şekilde;
    Polis:Hemen lastiklerinizin havasını indirin.
    Biz:Neden abi ne yaptık ki.
    Polis:Konuşma indir havasını şunun. Ya siz indirin yada ben keseyim lastiklerinizi.
    Bizim arkadaşın biri: Biz lisanslı sporcuyuz isterseniz antrenörümüzü arayalım. Konuşun inanmıyorsanız.
    Polis: Elindeki jopu bize doğru savurarak konuşma lan yasak buralarda bisiklete binmek binmeyeceksiniz. Gidin bisiklet yolunda binin. Sporcu burada ne arar parkura git. (Tabi Gaziantep bisiklet parkuru da ayrı bir olay girişi dahi yasak J )
    Biz: abi biz bisiklet yoluna nasıl gidelim yürüyerek mi. Tabi polisten cevap yok. Biz paşa paşa tekerlerin havasını indirdik ve antremanımızın bir kısmını yürüyerek devam ederiz. J Bu ülke bu şekilde polis dahi bisikleti spor saymıyor. Spor yapacaksan git top oyna diyor.(Bu arada bizim çantadaki pompa ile lastikleri şişirip yolumuza devam edik.)

2. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Şikayet edin.
    Buraya yazmakla elinize bir şey geçmeyecek.

3. r.ezk

r.ezk Erdem YILMAZ

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Arkadaşlar bunun peşini bırakmayan vali, kaymakam, belediye başkanı gibi kişilere mail veya randevu ile ulaşmaya çalışın, sicil numaralarını alın, bu yapılan suçtur.

4. geloturikidakka

geloturikidakka Kıdemli Üye

Adı:
    Olgun Z.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Ne içtin sen diye sormadın mı :)

5. irfanyazicitunc

irfanyazicitunc Onursal Üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    2 tane dangalak sporu sevmeyen sevmedigi gibi yapan insanlara engel olmaya calisan kus beyinli biz cokk gerideyiz sdce sahil kiyilarimiz gelismis diger taraflar acinacak halde

Eren Can Güldalı bunu beğendi.
  6. Fatih Yılmaz

Fatih Yılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Dostum olayın saati ve yeriyle beraber şikayette bulunursan belki bişeyler yaparlar.

emrah9700 bunu beğendi.
  7. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bunu size polisler yaparken neden üstlerini arayip bildirmediniz ve olay yerin cagirmadiniz? Yaka numaralarini falan neden almadiniz?
    Acikcasi ben böyle olaylara artik inanmiyorum, bir polis tamam yanlis yapabilir ama bukadarida fazla.
    Ya gercek polis degillerdi yada olaya burada ekleme yapilmis gibi geliyor bana, kusura bakmayin ben artik böyle düsünmeye basladim.

hakan64, Demir C. ve Eren Can Güldalı bunu beğendi.
  8. Batuhan Köksal

Batuhan Köksal Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Şikayet edin, basit ve geçiştirilecek bir olay değil.

9. Fırat Y.

Fırat Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    benim de inanasım gelmiyor böyle bir olaya, gerçi bu ülkede olmaz dediğimiz neler gördük ama, eğer gerçekten dediğiniz gibi olduysa bu ruh hastalarını kesinlikle şikayet etmeniz gerekir,tabi kimi kime şikayet edeceksin o da ayrı konu

hakan64 ve YüzSürKoş bunu beğendi.
  10. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    Olayın tam olarak nerede ve hangi saatte gerçekleştiğini , varsa araç ya da motor vs plakalarını ve öğrenebildiyseniz isimlerini gaziantep valiliğine mail ya da birebir görüşme talep ederek durumu rapor edin belki birşeyler yapılabilir ülkemizin pek çok bölgesi terör yandaşları ile kaynarken polisin uğraştığı şeylere bakın beline jop takan kendini adam zannediyor

11. Yusuf'san

Yusuf'san ((( Sadece Bisiklet )))

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Olacak şey değil.
    Emre Kaygısız sakıncası yoksa kaç yaşındasınız?

12. emre kaygısız

emre kaygısız Yeni Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    18 Yaşındayım. Aracın plakası var bizde. Aslında o an polisi aramak aklımıza geldi ama abinin dedigi gibi kimi kime şikayet ediyoruz dedik yolumuza devam eddik. İnanmayan arkadaşlar Gaziantep de bisiklete binen herhangi biriye sormanız yeterli. Konuştuğun birkaç abide bu gibi olayların klasik hale geldiğini söylüyorlar. Olayı yetkililere bildireceğim gelişmeleri burda sizlerle paylaşacağım.

13. Onur YCL

Onur YCL “A bicycle ride is a flight from sadness.”

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Arkadaşlar haklarızın ne olduğunu öğrenin, yaşınız ne olursa olsun kendinizi ezdirmeyin, kendini bir b.k sanan polislerden de bu kadar korkmayın. Hiçbir adem oğlu, il idaresi bazında mahallin en büyük mülki amiri olan vali dahi sizin taşıtlar için ayrılmış olan yollardan gitmenizi engelleyemez. Olay bana da abartılı geldi lakin bu karakterde polislere de avukatlık mesleğimi icra ederken oldukça sık rastlıyorum. Bu durumda öncelikle karşınızdaki polisin kimliğini sorun bu sizin yasal hakkınız eğer göstermemekte diretirse, 155i arayıp olay yerine başka bir ekip çağırın ve olayı olduğu gibi anlatın. Reşit değilseniz size yardımcı olabilecek bir yakınınızı çağırın. Orada 6 kişisiniz ve haklı olmanıza rağmen 2 tane polise pabuç bırakıyorsunuz. Kusura bakmayın arkadaşlar ama "koyun" gibi davranmaktan vazgeçin artık...

14. Süleyman DUMANLI

Süleyman DUMANLI Üye

Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    155 arayıp şikayet edicektiniz. Ben inanmıyorum şahsen böyle bir olaya. Buraya yazarak ele birşey geçmiyor. Kimi kime şikayet ediyoruz diye birşey olamaz. Bu saatten sonra hakkını arasanda uğraşır durursun o an arasaydın daha iyi bir sonuç elde edilebilirdi. Ayrıca emniyet bisiklet binimi artsın diye bisiklet timleri kuruyor martı vb gibi. Bunları söyleyebilirdiniz.

15. Onur YCL

Onur YCL “A bicycle ride is a flight from sadness.”

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Koyun lafını sizin şahsınıza söylemiyorum yanlış anlamayın bu tarz olaylarla gerek forumda gerekse mesleki hayatımda çok sık karşılaşır oldum. Bu sebeplegenelle hitaben söylüyorum.

16. Onur İlker Gündoğdu

Onur İlker Gündoğdu Forum Bağımlısı

Adı:
    Onur
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Polis devleti olduk diyince kızıyorlar :) Adamlar her istediğini yapıyor 3 küsür bin tl de maaşı cebe koyuyorlar .

GökhanRR ve suat akman bunu beğendi.
  17. Burak Cem Oztarak

Burak Cem Oztarak Yeni Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:

Bu linkten Gaziantep Bisikletçiler Derneği Başkanına ulaşabilirsin. Ben zamanında çektiği videoya yorum yazmıştım anında cevap veriyor, sonuna kadar da her şeye yardımcı oluyor.

Burdan mailine ulaşabilir, oradan da özel olarak durumu görüşebilirsin...

emrah9700, Ghost ve suat akman bunu beğendi.
  18. emre kaygısız

emre kaygısız Yeni Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Dernek başkanı abimiz ile intibaya geçtim. Gelecek hafta aynı yerde olacağım.Ozaman ses kaydı görüntü video vs alacagım. Eminim o civarda olay tekrarlanacak bölgedeki polis ekiplerinin geneli böyle. Dediğim gibi daha önce birçok arkadaşımızın başına gelmiş olay.

suat akman bunu beğendi.
  19. doğan_69

doğan_69 Kıdemli Üye

Seviye:
    ne kadar yanlış kaba konuştuğunuzun farkındamısınız?? bu şekilde bir konuşmayı forumdan bir kişiye yakıştıramıyorum yanlış anlamayın..bize karşı hoş görü göstermeyen insanlara karşı bu şekilde konuştuğumuzda onlardan ne farkımız kalır?? genelleme yapmayalım lütfen sahil kesimler gelişmiş falan diye geçen istanbuldan kayseriye bir gittim karşıya geçerken yol bisikleti gurubu gördüm....sarıyerde polisler bana vurup kaçan adamı bulmak için seferber oldu..çrnekleri çoğaltmak mümkün..

20. hsnbykkls

hsnbykkls Dağda Asfaltta Karda Güneşte, 4 x Derrace

Adı:
    Hasan Büyükkeleş
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    emrah9700 bunu beğendi.