Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklet Kullanmadığım Süre İçinde Kilo Aldım

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında mehmet gülmez tarafından paylaşıldı.

1. mehmet gülmez

mehmet gülmez Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    24 yaşındayım. Sürekli bisiklet kullanırdım. Son 4-5 yıldır kilom 75 civarında geziyordu. Geçen yaz bisikletim çalındı ve o günden beri bisiklet kullanmadım. Şu an kilom 84. Bilmiyorum alakası var mı ama bisiklet kullanmadığım sürede kalça ve bel bölgemde oldukça fazla kilo oluştu. Şimdi bu fazlalıkları yakmak için bisiklet almayı düşünüyorum. Sizce doğru karar mı olur?

2. nightkobe

nightkobe Üye

Seviye:
    ben de 24 yaşındayım,bisiklet ile basketbola sağlık problemim nedeniyle ara verdiğim süre içerisinde 77 kilodan 87 kiloya çıktım.şimdi geri döndüm ve kilolarımı vermeye çalışıyorum:Dbenim de yoğunluk tam olarak kalça ve göbek bölgesinde ama bisikletin kalça kaslarında pek etkili olduğunu sanmıyorum.habire bacak kası yapıyoruz:D

3. ydrm

ydrm Yeni Üye

Seviye:
    4 aydır bisiklet kullanıyorum günlük 10-15 km civarı 85 kilodan 77 kiloya düştüm

4. Cihan A.

Cihan A. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Kilo almanızın sebebi bisikletle yaktığınız kalorileri bisiklete binmediğiniz süre içerisinde düşürmeden aynen almaya devam ettiğiniz için kilo artışı oldu...Bisiklete binerken belli bir efor ve enerji harcıyordunuz ve ona göre besleniyordunuz...Bisiklete binmeyi bırakıp aynı şekilde yemeye devam edince ve o öğünler yakılmayınca,vücutta yağ olarak birikti...

Eğer ki yemek yeme düzenine dikkat etseydiniz kilo almazdınız...Şimdi yeniden bisiklete başlamanız sizin için iyi olacaktır...Zamanla kilolarınızı verirsiniz.Ama yemek yeme düzenine dikkat etmek şartıyla...

5. Emre Yıldız

Emre Yıldız Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    aynı sorun bendede oluyor kışın bınemedığım ıcın kışın şişman yazın zayıf oluyorum.

6. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Alırsın . Ben 3 ay kullanmadım 7 kilo aldım . Normaldir

7. Metehan Mendi

Metehan Mendi Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben hergün biniyorum hem de en az 40-50 km , yine de kilo aldım :) .. nasıl iştah açıyor anlatamam :)

8. mehmet gülmez

mehmet gülmez Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Çok ilginç :D